Marklin / Trix / LGB in Romania

  • In perioada urmatoare o sa vi se solicite modificarea parolei. Pana la modificarea parolei, userul poate figura ca si blocat, odata modificata parola, userul este reactivat automat.
    Pentru orice problema va rog folositi butonul "Contact"

dadrian

Active Member
23 Martie 2008
249
0
bucuresti
LOCATION
bucuresti
Este oficial, din Noiembrie produsele Marklin, Trix si LGB se gasesc si in Romania.
Promisiunea pe care o fac public este ca preturile vor fi la nivelul celor din Vest, iar pina la sfirsitul anului viitor se vor gasi cel putin in orasele mari din Romania.
Din pacate de astazi incepind nu voi mai fi un user activ pe acest forum; nu este corect sa fac acest lucru, atita timp cit trenuletele sunt si o afacere pentru mine.
Spun, din pacate, pentru ca pasiunea a ramas in continuare iar unele discutii sunt cu adevarat interesante.

La Multi Ani tuturor,

Adrian
 
Pai la Marklin tu le aduci, tu le cumperi ;-) ...
La Trix banuiesc ka interesul e major, stiut fiind faptul ca sunt o marca germana de renume si care produc pentru toate buzunarele.
In ceea ce priveste LGB, pentru multi dintre noi e ceva nou, iar cei care dispun de spatii verzi generoase vor acorda o atentie sporita produselor acestei firme.Lasand la o parte gluma cu Marklin, recunoastem ca au vagoane excelente, care merg simplu pe DC, daca aduci osii izolate.
Spor la succes!!! :aplauze: :aplauze: :aplauze:
 
Tillig din cate se pare sunt cam neseriosi.Clubul din Cluj a comandat sine Elite si au dat chix. Dar cel mai mare CHIX e tentativa de 060-NU!Parca era un DA...
cu modele Biju de la Brawa, ia legatura cu HGDan, ca el are lipici la ei...
 
@obiwan :Asta asa e, dar in lumea piticilor... un alt dealer care sa aiba si Tillig ar fi aur curat pentru noi...Adica produse in Ro pe stoc...La Trennet este ceva Piko TT,dar ...Mai este piata no-name si Okazii-le care sincer ,deschizi si-l scoti pe Hopa-Mitica din cutie :(
Decat second dubioase ...ma impinge comertul ...spre Ho,,N... :roll:
 
obiwan a spus:
Tillig din cate se pare sunt cam neseriosi.Clubul din Cluj a comandat sine Elite si au dat chix. Dar cel mai mare CHIX e tentativa de 060-NU!Parca era un DA...
cu modele Biju de la Brawa, ia legatura cu HGDan, ca el are lipici la ei...

Chiar nu inteleg ce vrei sa zici legst de sinele care au dat chix.
 
Pentru diorama X trebuiau sine Tillig elite, din cate stiu si au venit numai o parte . Restul e combinatie de alte sine, nu?
Nu sinele dau chix, ci cei care le pun pe piatza.
 
Eu am facut o promisiune celor de la Marklin si anume ca voi comercializa exclusiv produsele lor, asa cum si eu am exclusivitate in Romania.
Mi-ar fi placut sa aduc si Hag, dar lucrurile sunt clare.
In ceea ce priveste Marklin, este un produs in care cred si pe care il cunosc foarte bine ca si utilizator. Parerea mea este ca nu este suficient de bine cunoscut, dar asta este una din provocarile care m-au determinat sa fac acest lucru.
Pentru TT nu am solutie, dar exista Z, N, HO si 1 plus LGB.
Adrian
 
obiwan a spus:
Pentru diorama X trebuiau sine Tillig elite, din cate stiu si au venit numai o parte . Restul e combinatie de alte sine, nu?
Nu sinele dau chix, ci cei care le pun pe piatza.

Pai nu ai explicat clar cine a dat chix si in ce sens, eu unul nu am inteles mai nimic.

In fine, hai sa lasam off-topic-ul deoparte.

@Dadrian eu nu pot decat sa ma bucur de prezenta Marklin/Trix in Romania. Probabil ca Marklin nu voi cumpara niciodata (exceptand vagoanele, dintre acestea am deja cateva pe lista), Marklin este un sistem care pentru mine nu reprezinta decat o solutie extrem de fiabila pentru o diorama comerciala.
In schimb sunt un mare fan al produselor Trix, asa ca .. Bun Venit ! :)
 
Mai sunt si altele, spre exemplu Trix este unul dintre putinii producatori si sustinatori ferventi ai epocii I-a, si are cateva locomotive bavareze superbe pe H0...
 
Salut,
Aici dau dreptate lui Mircea !!!!
Aici in Germania este un dealer (slotcar ) care este administratorul unui forum slotcar.Si il frecventeaza des de tot .Fiecare stie care este treaba ,iar el este foarte corect si neutru !!!! deci nu vad unde sa fie vreo problema .
 
Si apoi si rally si hgdan mai dau pe aici (din cand in cand)... :D asa ca subscriu si eu celor de mai sus !
 
Adrian, te felicit pentru gestul de curaj pe care l-ai avut, intrand pe aceasta piata a trenuletelor electrice. Este o piata de nisa, cu avantajele si dezavantajele ei. De asemenea, salut si anuntul tau oficial.

Ai avantajul ca reprezinti doi producatori "beste Qualität". Unul dintre ei este mai exclusivist, celalalt este mai pentru toata lumea. Sunt multe modele (daca vrei sa te plimbi prin casa cu cataloagele de la Marklin si Trix, s-ar putea sa faci febra musculara), deci cumparatorii chiar au de unde alege.

Si ca sa inchei, iti urez, carcotas cum sunt, ca peste un an-doi, cand voi merge la tara, sa te sun de la magazinul universal Negoiu din Fagaras si sa te intreb de ce dealerul de acolo nu are nu stiu ce locomotiva la scara Z, iar tu sa imi spui ca pot sa imi misc fundul pana la Brasov la Sibiu sau la Sighisoara pentru ca o voi gasi cu siguranta acolo.


Bafta!!
 
@dadrian :
Mai completez putin:Dadrian ,cum sa iesi de pe forum neica ?Pai vorba cuiva de pe forum,Florinn cred,dupa ce ca suntem putini ?Mai dai un ochi,mai vezi ce zic pasionatii ?Eu iti citeam postarile, serios, ramai ca este un forum mai aparte,ca un fel de chat al pasionatilor de ceasuri Patek Philippe sau Tissot,ma rog,nu stiu daca am nimerit analogia.Chestia e ca suntem putini si opiniile celor avizati sunt de aur, my choise...
 
Problema este in felul urmator:
Daca voi continua sa-mi prezint colectia, in mod sigur se vor gasi persoane care sa spuna ca fac reclama, daca voi avea o parere sau alta, iarasi se poate interpreta. Dupa cum ati vazut am avut ceva "contre" pina acum si nu as vrea sa planeze nici o suspiciune asupra corectitudinii mele. Nu vreau sa fiu acuzat ca fac reclama mascata in nici un fel.
Ceea ce am postat pina acum pe forum am facut-o ca pasionat.
Atunci cind exista pasiune, exista si o oarecare lipsa de obiectivitate.
Cred ca ultima mea postare este din Septembrie, intre timp am mai achizitionat ceva material rulant, dar nu am postat nimic. La fel si cu diorama pe care am facut-o impreuna cu colegii din Bucuresti. Pe aceasta cale multumesc public tuturor celor care s-au implicat in acest proiect.
Pot sa spun foarte clar ca acest forum a fost pentru mine un factor incurajator in a-mi dezvolta colectia si de asemenea un factor absolut motivant in a incepe aceasta afacere.
O sa-mi fie greu sa ma abtin, (am deja 3 postari de ieri) dar cu siguranta am sa citesc in continuare parerile si opiniile voastre, de care va trebui sa tin seama. In fond voi sunteti cei care faceti "regulile jocului".
Multumesc pentru incurajari si mesajele pozitive,
Adrian
 
:aplauze: :aplauze: :aplauze: :aplauze: :aplauze:

Poate va exista o rubrica unde ne poti spune sau explica mai multe despre.....

Succes maxim!