MACAZE TRIX

  • In perioada urmatoare o sa vi se solicite modificarea parolei. Pana la modificarea parolei, userul poate figura ca si blocat, odata modificata parola, userul este reactivat automat.
    Pentru orice problema va rog folositi butonul "Contact"

Doru

Well-Known Member
Trenulist
14 Februarie 2008
500
0
Cluj Napoca
YAHOO
[email protected]
LOCATION
Cluj Napoca
Pana nu demult, nu am avut posibilitatea de a rula materialul rulant pe care il detineam. Asta din lipsa de spatiu. Totusi, m-am hotarat sa imi fac un oval pe care mi-l instalez foarte rar,pe covor in camera, atunci cand vreau sa probez o locomotiva.
Si cum in schema A+B aveam nevoie de un sistem de macaze fiabile, m-am hotarat sa iau TRIX la sfatul preietenului OBIWAN care de alminteri mi-a si furnizat macazele, pt ca raportul pret calitate este net superior celor de la PIKO si depaseste chiar si setului Fleischmann, fiind mai ieftin si in plus de asta are optiuni de cuplaje electrice dedesupt. In plus, ceea ce imi place la nebunie, este imitatia de schimbator de macaz. Optional se poate monta chiar si o lampa sa dea un plus de realism.
E un sistem foarte rigid la cuplaj intre sine,imbinare perfecta nu joaca ca cele de la GEOLINE de ROCO.
Pozele sunt elocvente:
 
Ce raza are linia interioara ? (cea scurta), din poze am impresia ca este un macaz curb R2 ,R1 ...sau
Ai rulat trenuri pe ele sa vezi cum se comporta ?(zgomote ,contacte,etc etc )
Ce inaltime are "sina" 2,1 sau 2,5 etc etc ... ?