Inca o LDM 12 Malaxa

  • In perioada urmatoare o sa vi se solicite modificarea parolei. Pana la modificarea parolei, userul poate figura ca si blocat, odata modificata parola, userul este reactivat automat.
    Pentru orice problema va rog folositi butonul "Contact"

Cristake1974

Active Member
Trenulist
23 Octombrie 2009
60
0
Iasi
LOCATION
Iasi
Cred ca e destul de greu sa te abtii de la mesterit cand vezi asa o emulatie de creatie pe acest forum, adica in randul modelistilor. Eu sunt incepator, chiar profan, dar nu m-am putut abtine si... da-i si eu cu un model - static, pentru ca deocamdata nu am de nici unele, exceptand cartonul, foarfecii, borcanul cu aracet si niscai tempera. Vasazica, totul din carton si aracet, exceptand "geamurile", care sunt din folie de la pachetul de tigari. E primul model pe care l-am facut vreodata, asa ca scuzati stangaciile...
Dincolo de astea, trebuie sa ii multumesc domnului LDH pentru planurile locomotivei, planuri care bag sama ca au "virusat" multi modelisti.

poza005.jpg
poza013.jpg


poza016.jpg

poza021.jpg


poza022.jpg
poza026.jpg


Scuze pentru calitatea slaba a pozelor, nu dispun decat de telefonul mobil pentru foto.
 
Felicitari!
Continua si vei obtine si rezultate. Orice are un inceput. Incearca sa faci rost de un aparat de fotografiat (chiar si de imprumut) si pune pozele sa se vada mai bine.
 
si uite asa se acumuleaza experienta.cand spunea LDH ca e bine sa faci intai un model de proba in carton sa se te obisnuiesti cu scara,piesele etc.,bine spunea :wink:

pe cand un model in alama? :D
 
Va multumesc pentru incurajari, prind bine la moral. O sa incerc sa fotografiez cu ceva mai bun pe viitor.

@Cosmin: Mai am multa mamaliga de mancat pana la alama... Dar nu dezarmez. Si dl. LDH are dreptate, intr-adevar.