inca o diorama in constructie printre voi

  • In perioada urmatoare o sa vi se solicite modificarea parolei. Pana la modificarea parolei, userul poate figura ca si blocat, odata modificata parola, userul este reactivat automat.
    Pentru orice problema va rog folositi butonul "Contact"

RazvanTI

Active Member
24 Octombrie 2008
74
0
Slobozia
modelmania.110mb.com
WEBSITE
http://modelmania.110mb.com/home.html
LOCATION
Slobozia
dupa cum am promis la Brasov iata ca am indraznit sa "arunc" si eu aici un nou topic cu diorama mea
dat fiind faptul ca am primit de la Arin o garnitura , un oval de linii , o cruce si un macaz incomplet la scara TT , m-am apucat prin urmare de constructia unei diorame la aceasta scara .
dat fiind faptul ca stau in garsoniera ANL , nu voi face o diorama la scara HO din considerente de spatiu .
dimesiuni : 1430 X 800 mm.
m-am apucat prin a taia bucata de OSB dupa care am considerat ca un simplu oval nu e indeajuns sa iasa ceva spectaculos asa ca m-am hotarat sa "upgradez" un pic proiectul cu inca niiste linii in plus



daca m-as prinde si cum se pun poze....
 
Super! Ma bucur ca te-ai hotarat sa postezi. Mie imi place sincer ce ai putut sa faci asa din prima. Si cu diorama dar si cu dezastrul acela de TT pe care l-ai reconditionat. Ma bucur ca ai gasit piese la Brasov si astfel iti poti repara Nohabul. Pune si tu poze mai degraba sa vada lumea ce faci! Succes!
 
mda.... chestia cu "atasatul" pozelor este fix scarpinarea urechii drepte cu mana stanga peste cap ....
am inteles ca vreti sa pastrati forumul strict pentru informatii ( sa nu fie incarcat cu poze inutile) desi o poza face cat o mie de cuvinte :)
anyway am sa va tin umpic in suspans pana reusesc sa-mi fac site-ul si abia apoi veti vedea ce si cum .
problema primordiala va fi TIMPUL din pacate ...:(
multumesc de incurajari si ne auzim cat de curand :)
toate cele bune!!!

LE : era sa uit :
providerul meu de net nu ma lasa sa intru direct pe forumul asta asa ca intru cu invizible surfing ... adica am IP de canada parca :p
din aceasta cauza ( probabil) butonelul de img sau URL nu functioneaza ;)
bafta !!!
 
ehhh... rabdare ca deja m-am apucat de site
cel tarziu diseara il urc pe host si gata

LE :
am facut cont , am terminat baza , pana deseara sui si pozele
nu dati cu rosii in pianist :p
http://modelmania.110mb.com/home.html
acum am terminat de suit tot de pana acum .
mai am cateva pe camera dar urmeaza si alea probabil maine
enjoy!!!
http://modelmania.110mb.com/home.html
 
@RazvanTT,

B R A V O !!!!!

Iar macaz curb la TT pe sina profil "U"....m-ai lasat masca :D :idea: !!!
Tot inainte !!! 8)
Marius.
 
@felippe : o sa-mi fac pana la urma si cont pe photobuchet
ideea era ca nu pot atasa direct poza aici la ce scriu ceea ce e destul de deranjant
@ sesamcave :
da... o fi buna ideea dar din pacate nu e conform cu realitatea
eu am facut "chestia" aia pentru a fi diorama cat de cat functionala ...
intr-un final o sa inlocuiesc cu un macaz pe stanga , dar pana atunci ramane asa cum e ;)

din pacate timp pentru diorama nu am mai avut cam de o saptamana si ceva si inca se mai preconizeaza cateva zile de repaos dar revin eu in forta :)
ce vedeti acolo am realizat in 3 saptamani de lucru printre picaturi . sper ca pana la sfarsitul saptamanii sa inchei cu teraformarea sa trec la iarba , case , strazi , portaluri , pod , etc.
 
astazi am prins in fine cateva picaturi de timp si am mai facut cate ceva la diorama
ce anume?
hmmm... greu de zis... mai mult am stricat o parte din ce terminasem deja ... :p
m-am gandit eu asa si mai "adaug" o bucata de diorama de 1metru lungime in vederea construirii pe ea a unui depou in toata regula.
am stricat din cealalta deoarece a trebuit sa mai "intzep" in liniile existente inca 2 macaze si sa fac tunelele aferente celor 2 linii secundare rezultate :)
poze maine ;)
 
RazvanTI a spus:
mi-am facut cont pe fotobuchet si tot nu pune poze ... hmmm
RazvanTi
<i>[/url]</i>[/img]

Ba uite ca pune 8)
Mergi cu mousele pe miniatura pozei pe care doresti sa o inserezi si vei observa ca apare sub ea un meniu. Faci click pe casuta din dreptul lui "Direct Link" si vei vedea ca tot scrisul din casuta se albastreste. Faci click-dreapta pe albastru si-ti va aparea un meniu cu multe optiuni, printre care este si "Copy". Faci click pe COPY. Apoi revii in mesajul in curs de editare, faci click pe "IMG", apesi CTRL+V si vezi ca dupa
IMG". Ca sa vezi ce ai facut, faci click pe "PREVIZUALIZEAZA" si, surpriza, vei vedea direct linkul-miniatura creat automat de programele acestui forum  :aplauze:
 
asaaa ...
dupa cum am mai zis m-am suparat eu asa si am stricat aproape tot ce facusem
pe partea stanga si am refacut coltul din spate pentru a castiga inca ceva spatiu :

in weekend m-am axat pe constructia unui pod , a unei pasarele si a arcurilor de "apeduct" de se vad in poza
poze cu ele nu am ca nu am avut digitala disponibila:(