Imbunatatiri BR 218 Piko

  • In perioada urmatoare o sa vi se solicite modificarea parolei. Pana la modificarea parolei, userul poate figura ca si blocat, odata modificata parola, userul este reactivat automat.
    Pentru orice problema va rog folositi butonul "Contact"

Prognosis

Well-Known Member
Trenulist
21 Iulie 2007
1.345
1
Slobozia
trenulete.info
WEBSITE
http://trenulete.info/
LOCATION
Slobozia
YOUTUBE
Prognosis
Imbunatatiri BR 218 Piko

Noua mea locomotiva BR 218, a primit in dar de "Mos Niculae", un set de lumini alb-rosu in functie de directia de mers. Luminile sunt pe baza de LED-uri. Cele albe sunt super-luminoase.

Am folosit sistemul de ghidaj al luminii original. Am montat direct pe placa firele astfel incat sa poata functiona iluminatul si in analog dar si in digital. Nu sunt multe de spus. O lucrare simpla, usoara si eficienta. Efectul este foarte realist

 
buna seara...am citeva modele de LE TAURUS DB de constructie PIKO HOBBY.
am nevoie de iluminarea ta si la propriu si la figurat...deci!
locomotiva este iluminata de un beculet care se afla in mijloc in amindoua capetele...iluminarea inainte/inapoi este facuta prin intermediul unei prisme de plexiglass.problema mea sta in faptul ca nu pot pune led-uri rosii fiindca toata partea superioara a cabinei sta deasupra beculetului si apoi led-urile de 3mm nu-mi dau seama cum trebuiesc puse in asa fel incit sa lumineze prin prisma...
nu situ daca intelegi!!!daca este nevoie revin cu explicatii la intrebarile tale!!!