Ghiceste locomotiva

  • In perioada urmatoare o sa vi se solicite modificarea parolei. Pana la modificarea parolei, userul poate figura ca si blocat, odata modificata parola, userul este reactivat automat.
    Pentru orice problema va rog folositi butonul "Contact"

felippe

Mecanic de locomotiva
21 Ianuarie 2006
1.554
89
-
Inspirat de un forum din UK, m-am gandit ca ar fi interesant sa avem si noi un astfel de joc. Regulile sunt simple: pe baza unui detaliu dintr-o fotografie, trebuie ca toti user-ii sa ghiceasca ce locomotiva se afla in poza.

Eu zic ca primele 10 poze sa fie cu locomotive romanesti, indiferent de modul de tractiune: aburi, electrice, diesel-electrice etc.

Cine ghiceste, va fi urmatorul care va propune ghicitoarea.

Va rog sa va limitati la un singur raspuns. Daca trece prea mult timp si nimeni nu ghiceste locomotiva, cel care a postat poate veni cu detalii suplimentare.

Primul detaliu:



Succes!
 
Am uitat sa mentionez un aspect:

Este obligatoriu ca pozele sa apartina celui care propune ghicitoarea si, dupa ce raspunsul corect este dat, sa fie postata imaginea intreaga.
 
...nu ma prea pricep la tipul locomotivei, dar cred ca e vorba de locomotiva ce se afla in avatarul tau...
 
claudiu_ne2000 a spus:
...nu ma prea pricep la tipul locomotivei, dar cred ca e vorba de locomotiva ce se afla in avatarul tau...

Asa cum am zis in primul mesaj, primele 10 locomotive vor fi romanesti. In avatarul meu este BR 70.0, o fosta locomotiva DRG. Prin urmare, esti departe de raspunsul corect. :wink:

In schimb, Cosmin s-a apropiat foarte mult. :cool: Este, intr-adevar, o locomotiva din seria 130.500.

Cosmine, te risti sa dai si numarul exact de inmatriculare al acesteia? Eventual si locatia?... :fluierat:
 
BINGO!!! Asta este.

Iata si poza intreaga:



Mircea, daca tu zici ca cedezi dreptul de a posta urmatoarea ghicitoare, eu il propun pe Cosmin sa faca incercarea deoarece s-a apropiat foarte mult de raspunsul corect (se vede ca "le are").

Prin urmare, Cosmin, te asteptam cu urmatorul detaliu.
 
aaaa,abia acum am vazut ca pozele trebuie sa apartina celui care posteaza :oops: :( eu nu am poze deloc :(