Gasiti cele 100 de diferente

  • In perioada urmatoare o sa vi se solicite modificarea parolei. Pana la modificarea parolei, userul poate figura ca si blocat, odata modificata parola, userul este reactivat automat.
    Pentru orice problema va rog folositi butonul "Contact"

obiwan

Well-Known Member
Trenulist
24 Aprilie 2008
2.684
1
cluj
LOCATION
cluj
Detalii la care Micrometakit isi face harakiri dupa o repriza de seppuku in pauza de kamikaze:





Asta e din ciclul "daca doriti sa revedeti'', care e pe ciclu :D

Partea buna si singura, banii au fost returnati si sper sa-mi pot permite intr-o zi sa ajung la un astfel de nivel.

Comandati intens acolo, cand primiti coletul luati-va totusi un scaun, sa nu picati ca mine de la unu saptezeci.
Va pup !
 
probabil mi-e prea somn si nu ma prind la ora asta, asa ca fii si tu mai sexplicit
ce vad (sau mi se pare ca vad, dar nu sunt sigur ca ma uit pe juma de monitor, ca e laptop de ala mic de criza):
- una bucata de vopsea sarita (sau asa o fi modelul)
- niste multa rugina pe la roti si alte parti metalice (deci veni cu weathering direct din fabrica, sa nu te mai chinui tu sa dai cu vopseluri, si tu le faci scandal oamenilor :p ?)
 
domnu´....bunicuta asta dupa care zici ca lesinasi pe doua paturi in brate cu kilotii lu´ Ioana cu harcu,la vremea ei (de fata mare) a fost model ciumeg,de mureau muritorii cum nu mai murisera pana atunci :p
ca ti-o vandu negutatoru´ pe baba ca pe fata de maritat,asta e alta broblema,e bine ca-l prinsesi cu ocaua mica si iti luasi banii indarat

si acum lasa-ma sa rad si sa plang :D :D :D ca Piko nu-i ca Roco si Roco nu mai e Roco :( si tot Trixu´ urla mai tare pe sine :p
 
Din pă’cate porcă’rie veche fă’cut㒠parc㒠la ADIO PROGRES.
Pă’cat c㒠Paul se preteaz㒠la aşa ceva (şi la ce preţ).
Ăsta este riscul când cumperi prin corespondenţă’, fă’r㒠s㒠vezi marfa înainte.
 
Nu stiu cine te-a pus sa iei de acolo. Eu am fost o singura data la magazinul lor si am ramas masca, numai vechituri. Poate ar trebui luat drept magazin de piese de schimb pentru vechiturile din colectiile personale.
 
Sal
Nenea Vali, dincolo de ENORMUL curaj de a cumpara pe nevazute (si pe nedemontate piesa cu piesa) orice din respectiva locatie, din cate cunosc eu, nu esti singurul care a fost "foarte multumit" de achizitiile de la acest "dealer" si, poate, cu acesta ocazie, cei care au avut probleme sa consemneze aici pt. ca si generatiile urmatoare sa nu pateasca ca si primpostant-ul.
Din experienta personala omu' are "obiecte" la a 3-a sau a 4-a mana la pret de seminou si vorbesc de lucruri pe care vanzatoarea (ce grad de rudenie o avea cu omu' :lol: ) mi le-a prezentat ca fiind produse de top si NOI (imi prezenta bari rupte ca autentice elemente de imbatranire :D ).
Poate impartasirea unor astfel de experiante sa pe puna un stop la uni desi .......... speranta moare ultima.
Spor
 
@obiwan
Se pare ca nu te inveti minte!
Haide bre, ca ai si matale un standard. Cumperi asa de oriunde?!
 
Trecand peste faptul ca modelele sunt la mana a 3-a sau a 4-a, acolo gasesti si piese de valoare. Dar achizitia nu trebuie facuta online, ci la fata locului, analizat modelul temeinic, chiar desfacut, iar apoi trebuie negociat pretul (ca la targ).
Bafta la cumparaturi ! :D
 
Bre nea Obi, dupa ce ca ai scapat printre degete o locomotiva "historica"....
Rosie.... cu pata neagra.... pai se mai fabrica sa ceva? :(

:D :D :D

PDI
 
obi,

locomotiva E11 ( Br 211 DR ) ai vazut-o pe viu atunci cand a trimis-o fam. Rusu la Cluj pentru montat decodor, cred ca stiai ce cumperi, sau NU ?

http://www.info-trenulete.ro/MontajdecE11.html

Cred ca este acelasi model, aceea avea factura in cutie, a costat undeva pe la 30 euro :|
 
Vali, de ce nu faci tu publice aceste informatii (pozele, copia dupa awb, dovada platii, etc) la adresele de e-mail din pagina de internet de mai jos?

http://www.anpc.ro/anpc/index.php?option=com_content&view=section&layout=blog&id=8&Itemid=54

Sa stii ca iti trimit e-mail cu confirmare de primire si numar de inregistrare. Si nu costa nimic sa faci asta. In acest fel ii poti ajuta si pe altii care pot pati ce ai patit tu.

PS: Sa stii ca modelul nou de la Piko este chiar misto. Eu am modelul de la Brawa. Intr-adevar, boghiurile si sasiul si chiar masina sunt peste Piko; insa pantografele sunt oribile, iar sistemul de prindere al acestora pe acoperisul locomotivei este hidos. Pur si simplu sunt prinse intr-un fel de popnituri.

Modelul Piko este si el foarte misto, insa pantografele sunt superbe. As compara modelul Piko numai pentru pantografe.

Succes!
 
Nu mai are de ce sa faca plangere, si/a primit banii inapoi.
In statele civilizate exista o regula, timp de 30 zile ai voie sa retunezi produsul indiferent daca e nou sau second. La noi pe cand?
referitor la trenulet.ro (parca asa ii cheama)
La cat costa pe sait era clar ce e in cutie. Nu vad de ce s-a lesinat pe 2 targi. Cel mai mic pret pt produs la nemti e 150E... nicidecum 112E cat e la trenulet.ro
Eu nu as cumpara daca nu as vedea o poza reala cu produsul sau macar un cod de producator.
 
Bai,Dom Profesor,sa traitz!
Apai tu ai vazut la mine si aia de Piko(cu Faulhaber) si aia de Brawa.
Daca n-ai fost sigur,de ce n-ai intrebat?
Oricum,ca amic ce te consider,ai facut bine ca nu m-ai lasat sa fiu singur printre tzepuiti:)
Pe viitor,intreaba,Obiwane,sau iti bag pe git chilotii lu Eva Braun!
S
 
Scuze ca ma bag si eu in discutie , dar si eu am cam tras o tapa de la aceasta onorata firma cu o aburoasa BR 50 sc N .
"La cat costa pe sait era clar ce e in cutie. Nu vad de ce s-a lesinat pe 2 targi."
In prima faza eu am cautat doar o targa, iar dupa ce am returnat-o si am primit alta " copie indigo " in ceea ce priveste virsta cautam si eu doua targi...dar asta este...scoala cumparaturilor on-line se plateste de catre client :( pe viitor cu mai mare atentie .
Dar... trebuie sa recunosc ca am luat si marfa de calitate tot de acolo :lol:
 
Dragi colegi de pe sine, tovarasi si pretini!

Initial am vrut sa iau E 104 Piko de la omu. L-am vazut in magazinu cu noutati din secolul trecut, era ok. Convenisem la un pret, apoi am primit o oferta de la amicu' Doru mult mai buna, pentru aceiasi masina. Plus ca nu plateam transport si in Doru pot avea incredere, nu m-a prajit niciodata.Plus timpul, inamicul meu.
Apoi am cautat pe goagale BR 211 si al lui Paul era la mega scor. Dialog:

io: - e cea din poza?
Paul: -bineinteles, absolutamente certamente siguramente .
io: - scor pentru mine...?
Paul -one sutten euro.
Io (credul): vine batranu, o ia, iti lasa banu, io dai, sa vina mama cu ea la Cluj, ca are fecior migrator, spatial. Apoi, povestea de la inceput de topic, aparitie, glicemie, puls, frectii, pachet inapoiu'.

Asa ca in concluziune, n-am nimic cu nimeni, dar daca cel cu suma iti arata cam pe unde se afla cu tema si Paul da meditatii despre acupunctura la ora de geografie, nu ezita sa te ia de fraier. Recomand sa fiti foarte atenti daca aveti de-a face cu personaju'. Se crede jupanu modelelor, dar se arde in final pe el. Si cine o freaca cu el insusi, poate sa-si traga firma de onanist. Corect?

Va pup, si evitati capcane , e pierdere de timp.