Diorama Muzeu

  • In perioada urmatoare o sa vi se solicite modificarea parolei. Pana la modificarea parolei, userul poate figura ca si blocat, odata modificata parola, userul este reactivat automat.
    Pentru orice problema va rog folositi butonul "Contact"
E bine c㒠s-a aflat de eveniment .... după’.
Tipic Românesc conform secretomaniei CFR-ului, care nu se dezmionte.
 
Evenimentul a fost organizat de Cenafer si a fost cu circuit inchis, nu destinat publicului, de aceea nu s-a anuntat.
 
@sogard2003: adica inclusiv muzeul cfr va fi "cu portile deschise" ? :D
intre ce ore va putea fi vizitat ? (intre timp sa ma mai informez si eu, ca vorba aia, bagam site-ul de cultura in duba)

later edit: vad ca pe site-ul oficial nu e trecut ca participant
http://www.noapteamuzeelor.ro/noaptea-muzeelor/bucuresti/
 
sogard_2003 a spus:
Nu uitati ca sambata 19.05.2012 este Noaptea Muzeelor Deschise !
macleod a spus:
@sogard2003: adica inclusiv muzeul CFR va fi "cu portile deschise"? Intre ce ore va putea fi vizitat?
Sambata insemna Noaptea Muzeelor... logic. Dar multumesc oricum pentru raspuns, chiar daca acum e putin tardiv.

Eu am intrebat pentru ca, de plida, Muzeul din Gara Sinaia a fost deschis toata noaptea si m-am gandit ca si cel din Bucuresti va fi, mai ales ca abia a fost deschis si asteptam cu totii de luni de zile sa se intample odata minunea.
 
VAAAI, sa nu imi spuneti ca sambata noaptea a fost deschis cel din Sinaia?????
A propos... Muzeul din Bucuresti il pot vedea? Se tot amana deschiderea lui, stiu ca spunea ca este deschis pe net, dar acolo mi se dadea cu flit...
 
Salut.
Sambata ajung prin Bucuresti intr-o mica escala, este muzeul deschis in jurul orelor 10-12 si unde e cu exactitate: in cladirea garii de nord sau...
Multumesc. Si eventual un pret la bilete
 
In acest weekend Muzeul CFR este inchis, deoarece este sectie de votare.

Avand in vedere faptul ca muzeul are un singur muzeograf (care este in concediu), redeschiderea va avea loc in data de 08.08.2012.
 
Offffffffffffffffff!
Mersic Andeiule, pentru precizari. Ce doamne iarta-ma au pus sectia de votare acolo?
Vesnicul meu noroc...
Ori s-au gandit ca daca tot vine lumea sa arunce un ochi pe la trenulete da si un vot? Mari ...
 
Noaptea muzeelor la Muzeul Că’ilor Ferate Române

 
18 mai este ziua internationala a muzeelor. De aici si o gramada de activitati "suplimentare" ...de genul rulat trenulete pana la 1 noaptea :D