Despre muzica

  • In perioada urmatoare o sa vi se solicite modificarea parolei. Pana la modificarea parolei, userul poate figura ca si blocat, odata modificata parola, userul este reactivat automat.
    Pentru orice problema va rog folositi butonul "Contact"
Tinicheaua de aur. Pana acum am ascultat muzica de masturbat pisica moarta. Sunt curios sa vad cum se prezinta Desperado cu suport ''Sandy''. Succes!!!
 
Cerbul de Bronz merge la... DESPERADO!!!
yahoo.gif
yahoo.gif
yahoo.gif

Cerbul de Argint merge la... Biondo :aplauze:
Cerbul de Aur merge la... Razvan Krivacs :aplauze:
 
Bravo,
:lautar:
O chestie de gusturi, evident subiectiva: intre cei trei care au speriat estul la Cerbul de Aur, as fi facut o alta clasificare. Daca ar fi fost sa aleg doar din cei 3, DESPERADO ar fi meritat locul 2.
zic eu

oricum o reusita frumoasa, meritata, muncita
 
Faza reala:
Acum destul de multi ani, Julio Iglesias a sustinut un mare concert mare in Franta, transmis si in cateva emisiuni TVR de sambata dupa-amiaza. Cu toate ca greutatea cu care acesta se exprima in alte limbi decat spaniola era binecunoscuta, el totusi a incercat sa comunice cu spectatorii, in intervalele dintre melodii. La un moment dat, anunta el ca va canta o piesa in prima auditie si, intr-o franceza foarte aproximativa, le spune spectatorilor urmatoarele:
"Ca sa puteti intelege mesajul piesei, ar cam trebui sa va spun povestea ei. Dar aici am o problema. Daca as povesti in spaniola, atunci voi, prietenii mei francezi, nu ati intelege nimic. Daca as povesti in franceza, atunci prietenii mei spanioli n-ar intelege nimic, dar voi nici atat. Asa ca... va rog sa-mi permiteti sa ma exprim asa cum stiu eu mai bine: prin cantec". Si... s-a descurcat admirabil :aplauze: :aplauze: :aplauze:
 
Intamplator aseara admiram niste videoclipuri cu Desperado pe youtube, unele in premiera pentru mine, fara sa stiu de aniversarea de azi. Sa fie oare hazardul sau din cauza ca si eu am cazan sa se fi produs un soi de telepatie. :lol:

Felicitari si La multi ani!!!
 
La multi ani Desperado! Cati mai multi ani de muzica de acum inainte. Ma bucur sa stiu ca exista o trupa minunata implicata in pasiunea noastra, macar printr-un membru al ei.
 
Heeeeyyy!
Va multumesc tuturor pentru urari si va rog sa ma credeti ca vom face tot ce se poate pentru a rezista cit mai mult in muzica.
Aseara a fost un concert pe care l-am imprimat audio si video si vor mai urma si alte filmari pentru productia primului DVD Desperado-X.In vara va aparea si noul disc-o sa va mai tinem la curent.
Astazi am avut alt concert,luni dupa masa vom fi la HappyHour la Maruta pe PROTV,Miercuri dimineata la 'Neata cu Razvan si Dani pe Antena 1.
Daca nu as fi pasionat de modelism si daca nu am avea asa multi prieteni,ar fi foarte,foarte greu.
Va multumesc inca o data!
s
 
La multi ani Desperado
Sa o tineti tot asa cu muzica , si abea astept noul album (sa am si eu ce sa ascult in masina :p ca pe restul le-am invatat pe dinafara)
Oare sa fie coincidenta ca ieri te-am sunat? acum stau sa ma gandesc :D
PS Daca scoateti si primul DVD e clar ca la masina trebuie sa schimb casetofonul cu un DVD player auto :evil:
La multi ani , inspiratie , albume si videoclipuri cu trenuri ;-)
 
Si daca eu am ajuns acasa aseara, dupa concert, rupt dar fericit, ce sa mai zic de membri trupei, care au mai avut si azi concert, si apoi numai pe drumuri.
Oricum voi aveti antrenamet :D :D

Sa o tineti tot asa si la cat mai multe concerte !!! (evident cu o anumita limita ca e nevoie de Sandy si la club :D )
 
La multi ani Desperados si la mai mare!Apropo, cand asteptam in service, v-am vazut trupa in albumul de poze al firmei, erati in concert si pe acolo :confused: !Ma rog , pozele erau din perioada de vara.Voi sinteti chiar peste tot , dom`le!Azi maine nu mai pot iesi din casa fara sa ma impiedic de vreun desperados