de pe malul dunarii

  • In perioada urmatoare o sa vi se solicite modificarea parolei. Pana la modificarea parolei, userul poate figura ca si blocat, odata modificata parola, userul este reactivat automat.
    Pentru orice problema va rog folositi butonul "Contact"
si in paralel mai punem si cite o festila pe ici pe colo...
dar se pare ca au venit ciorile de pe meleaguri straine ( le importa obiwab) si am ramas fara buleftrice...la etajele superioare...
pai daca geamuri nu sint...s epreumbla pe unde pot si zburatoarele astea!!!





[imghttp://i925.photobucket.com/albums/ad98/lion7128grbr/201010041809_00084.jpg][
/img]
 
seamana cumva cu o verisoara made in romania...cu mici sau mari diferente!!! :lol:
este controlata digital cu un lok-decoder viessmann 5246, lumini led galbene-rosii ...
amanunte si alte photos zilele urmatoare...
exista si un U-BOOT, BR 119 tot de firma de mai sus, se merita in comparatie cu BRAWA?
mentionez ca anul fabricatiei este 2004.
 
Intreaba-l pe Sandy, el detine modelul de Gutzold, Dan (HGDan) aduce modelul Brawa. Stiu ca primul este deosebit de greu si trage impecabil, nu are texte cu sina. Comparativ, cel de la Brawa presupun ca e mai fin, implicit mai usor.

Inca mai esti pe epoca 4-5? :p
 
Tocmai ca nu am minimalizat. Intr-un alt topic chiar ma minunam despre aburoasele lor , adicatelea varfurile din noua gama. Comparam ochiometric cele doua diesele, avand ocazia de cateva ori sa le tin in mana . De unde si expresia "am luato-n mana'' :D
va pup!

malineanu :D
 
vreau sa mentionez ca este a 2-a locomotiva mai de soi, dupa un rh 1043 ROCO.
ceea ce ma deranjeaza la toate locomotivele ,sint cauciucurile de aderenta...mai ales la aceasta, care are o greutate dubla fata de ceea ce, de exemplu, modele PIKO au.
@andreiul
locomotiva este un schimb de "lucru"...m-am inteles cu fostul proprietarin loc de bani sa imi dea locomotiva.m-au costat, 4 ore de munca...si din cite imi dau seama, pretul este destul de mare, daca este sa o cumperi din magazin...
asa cum obi aduna primele epoci, asa si prietenul-fostul proprietar are aceste epoci, dar si citeva modele din ultimele epoci!!!
ma rog sa-i pice din nou sigurantele, :D :D (nu acelea pe care i le-am pus eu :-? :-? ) poate il mai scap de vreo alta locomotiva, ca are destule... :lol: :lol: :p
colectionar este si nu modelist!!!! :D
 
ca sa nu mai deschid un alt topic...va prezint tot aici un segment d elinie...inca in lucru...
este un segment de 2.00 metrii lungime, pe 0.30 latime...segmentul va fii ilektrificat si aici voi putea sa prezint cite ceva din colectie...sper sa ma ridic din stadiul de parchetar, patulist la stadiul de ...segmentar...pina la modular am viitor!!! :D
este prima incercare de diorama feroviara si astept diverse pietre, rosii, castraveti...ceva sunca... :D
 
asa...si io spun ca este bine :p
insa mai arunca si tu un ochi pe melagurile natale si baga verdeata ,nu te lasa acaparat de peisajul grecesc :evil: ...ca vaz acolo multa piatra...
 
in anumite zone,unde se regaseste peisajul "dobrogean",in rest e si "baragan" si verdeata,multi eucalipti si pini...mai putin o "Valea Jiului" sau un "Defileul Dunarii"...
 
trunchiul nu arata rau...mai naspa chestiile alea de la Noch...am incercat sa le folosesc si eu pe post de crengute si nu mi-a placut ce a iesit.inlocuieste-le cu fibra de filtru pentru acvariii.uite si un link

http://stummi.foren-city.de/topic,18449,-baumbau.html