Cupa ,,Mocă’niÅ£a”, 2012

  • In perioada urmatoare o sa vi se solicite modificarea parolei. Pana la modificarea parolei, userul poate figura ca si blocat, odata modificata parola, userul este reactivat automat.
    Pentru orice problema va rog folositi butonul "Contact"
Salutari,

2) Michael - modul static H0;
- garnitura MAV: Locomotiva Nohab (Roco) + 4 vagoane de calatori ep. IV;

Mihai
 
Eu doresc sa trimit BR005 carenata, Blauer Enzian 5 vag
Vintage: E42, un vagon cu 4 trabi, un macaz profil U cu felinar, un vagon Shell, un ceas de cantonier, dou㒠felinare:
http://forum.lokomotiv.ro/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&p=128536128536

Cum fac?
 
Era unua din locomotivele pe care vroiam sa o expun. Din pacate am descoperit - nu stiu cum - a disparut un surub care o tine legata carcasa de corpul loco... Normal ca poate sa stea si fara surub, dar poate se poate pune un surub... Toata trusa mea este la peste 100 km:(
 
@interesantul

Poate e cam tarziu, dar incearca sa iei legatura cu cinave din Cluj, eventual florinn care va trimite modelele sale catre Rasnov
 
Salut,

azi au plecat spre voi urmatoarele modele:

060 EA seria 45, 060 EA CFR Marfa, 060 DA IC, Rama CFR TE-1, vagon calatori 19-50, vagon calatori 39-50, vagon cereale (2 buc), vagon Soda (2 buc), vagon frigorific Rfwc 3, vagon calatori BAFMD 70 090, .

Etichetele vor pleca abia maine si vor ajunge la voi vineri dimineata (sper ca e ok).

@Interesantu daca ai chestii nu foarte voluminoase, le poti pune in pachetul meu cu etichete.
 
Trimite-i caci eu nu am putut sa ajung la Rasnov sa le aranjez , s-ar putea maine seara sa plec incolo.
 
Boooon,

Dupa doua zile de hard work s-a finalizat finalizarea finala in sfarsit.

Dupa cum veti putea observa si in poze, totul este conform desen (care desen? Care este)

Vedere din ansamblu:



Vedere mai d-aproape:







Apoi am facut curatenie:



Evident, donatiile nu s-au lasat asteptate:


Maine va fi zi de relaxare, deci.....


Multumiri: Bogdan Ioan, Florin Vescu si Florin Vornicu, studio Trains Addicted, precum si lui Radu161 pentru efortul facut si nu in ultimul rand dlui Mircea Dorobantu (muzeul CFR).

Vom reveni cu noutati si poze.
 
Foarte frumos! Felicitari pentru exponate si efortul depus in realizarea evenimentului. Mai asteptam poze. :D
 
Horia_Radulescu a spus:
Aveti un exponat original care a umblat pe toate caile ferate din Europa si nu numai, neschimbat, in toate epocile. Ghiciti care e?

probabil pisica... :D

Da, Horia are dreptate, pisicutza, ea a umblat in toate epocile si pe toate caile ferate, la scara 1:1 :aplauze:
 
M-am prins... mana intinsa si banutii ;-) Si totusi matza a fost castigatoare...

@PDI: Ma bucur ca peste ani doua persoane s-au intalnit prin intermediul unei locomotive... BR23-ul de la o persoana pe care o cunoastem amandoi "sta" foarte frumos pe turnanta...