Cum imbunatatesc BTTB?

bavareze

Guest
13 Septembrie 2008
97
6
los angeles
LOCATION
los angeles
Salutare,

Am ceva trenuri BTTB, vechi de vreo 40 de ani, dar nu foarte uzate. Astea imi plac si vroiam sa fac o diorama simpla pentru ele. Adica vreau sa folosesc ce material rulant am, nu sunt atat de impatimit cat sa cumpar altele.

Problema ca din start nu prea merg bine. Compar, de exemplu, cu un set Maerklin Z, cam tot la fel de vechi. Pe alea mici le pun pe linie si merg fara probleme oricat de mult le las, trebuie sa se intample ceva iesit din comun ca sa se intrerupa distractia.

BTTB, in schimb, deraiaza destul de des, mai ales vagoanele, si se decupleaza intamplator. Ce e de facut? Ce au facut altii hobbisti, mai experimentati?

M-am gandit :
- maxim 6-7 vagoane / tren
- lest in fiecare vagon. Mai mult decat au pus ei din fabrica
- roti de metal (am vazut ca se gasesc de cumparat pentru upgrade
- carlige de alt fel, dar de care?
- motoare cu 5 poli ar fi bune, exista ceva model care s-ar potrivi in locul celor standard BTTB?
- liniile indreptate cat se poate de bine
- eventual de evitat curbele cu raza minima (286mm). Exista flextrack profil U intors, old school?
- alte idei?

Iata in ce faza ma aflu acum:
Pentru a vedea acest conținut avem nevoie de acceptul tău pentru a seta cookie-uri terțe.
Pentru mai multe informații detaliate, vezi pagina noastră cookie-uri.

[img=https://youtu.be/OaCU0wruutc]View: https://youtu.be/OaCU0wruutc[/img]
 
Una din principalele probleme la materialul BTTB este rulajul. Se poate imbunatati dramatic schimband cele 2 elemente, sina si roata. Rotile metalice pe un profil I ruleaza mult mai bine. Cele profil U sunt limitate.
Lestul ajuta, eu le-am lestat pe ale mele, cu multi ani in urma, insa nu am mai apucat sa le schimb osiile.
Pentru remotorizari, exista solutii, insa destul de scumpe, precum pe site-ul de mai jos. Nu stiu daca prin tarile unde TT este inca popular, gen Cehia, Polonia, Slovacia sa existe alte solutii convenabile.

 
Am preselectat cele mai bune locomotive si vagoane.

Am preselectat cele mai bune segmente de sine si le-am instalat cat mai precis si fara hopuri.

Am instalat lest din tungsten si roti de metal la vagoane (costa destul de mult)

Niciodata nu au mai mers trenurile astea atat de sigur si lin. Nu credeam sa se ajunga la astfel de performanta fara mii de dolari pe echipament nou.

Inca nu am rezolvat problema decuparilor accidentale. Am aflat ca Tillig a scos niste carlige noi care se potrivesc in slotul vechi: https://www.tillig.com/eng/Produkte/produktinfo-08848.html



Pentru a vedea acest conținut avem nevoie de acceptul tău pentru a seta cookie-uri terțe.
Pentru mai multe informații detaliate, vezi pagina noastră cookie-uri.

Pentru a vedea acest conținut avem nevoie de acceptul tău pentru a seta cookie-uri terțe.
Pentru mai multe informații detaliate, vezi pagina noastră cookie-uri.