Colectii si Colectionari 2010

  • In perioada urmatoare o sa vi se solicite modificarea parolei. Pana la modificarea parolei, userul poate figura ca si blocat, odata modificata parola, userul este reactivat automat.
    Pentru orice problema va rog folositi butonul "Contact"

BOGDAN I

Well-Known Member
Trenulist
9 Ianuarie 2016
955
2
Brasov
LOCATION
Brasov
Salutare tuturor
Astazi dupa intrevederea cu directorul de la Centrul Cultural Reduta am stabilit urmatoarele:

Locatia : Centrul Cultural Reduta Brasov
Sala : Sala de dans parter (vezi expo 2009)
Organizatori : Trains-Addicted si Centrul Cultural Reduta
Perioada : 7-10 Octombrie pentru expozanti
8-10 Octombrie pentru vizitatori
7 Octombrie - toata ziua pana seara maxim ora 22 sosire expozanti asamblare module si aranjat sala
8 Octombrie - Vernisaj si deschidere expozitie pentru public
9 Octombrie - zi vizitare normala
10 Octombrie ora 18 inchidere expozitie si predare sala exact cum a fost preluata.


Urmeaza sa va informez pe parcurs detalii referitoare la expozitie

Rog expozantii care doresc sa participe la acest eveniment urmatoarele:
Perioada e-mail : 25 AUGUST - 15 SEPTEMBRIE
DUPA 15 SEPTEMBRIE ORICE E-MAIL NU MAI ESTE LUAT IN CONSIDERARE.
NU MA CONTACTATI TELEFONIC PENTRU DETALII, totul o sa fie pus aici
E-mail [email protected] cu urmatoarele :
Numar Persoane participante
Module -schite cu dimensiuni
Materiale de expus (loco vagoane etc)
Persoanele cu statut juridic care doresc sa aiba stand de vanzare o sa se semneze un contract de inchiriere chirie/m2 pentru toata perioada expozitiei.
Chiria va fi comunicata ulterior, banii de chirie vor fi folositi pentru consumabilele si cheltuieli din timpul expozitiei .
Firma care plateste chirie va avea un spatiu alocat de publicitate pe tot ceea ce inseamna comunicare media (afis expo, media, etc) si are dreptul sa isi expuna 1 banner sa imparta carti de vizita si pliante pe parcursul expozitiei.

Organizatorii isi rezerva dreptul de a selecta expozantii, Toti care vor trimite e-mail pentru a participa la expozitie vor primi raspuns daca sunt acceptati ca expozanti sau nu.

Revin cu detalii
 
:aplauze: :aplauze: Evident ca nu pot sa nu imi exprim bucuria dar si dorinta de a participa ca expozant. Bogdan iti voi trimite toate detaliile pe mail.
 
Veste buna! asta deja e recidiva :p

Alo, provincia? V-ati luat-o in cap! pai cum asa, adica Arad, Cluj, Brasov, ca in capitala nu ie loc ca este multi :evil:
 
Asta dovedeste inca odata ca "unde e mai putini se poate". Felicitari organizatorilor.
 
O mica diorama cu tramvaie ar fi o surpiza placuta si din cate stiu eu pentru prima oara in Romania la o expozitie de genul acesta .

Asa putin off topic, daca toate suprizele pe care le-am pregatit or sa fie finalizate pana la expozitie o sa numesc expozitia " Surpize si colectionari"
 
ma bucur mult ca se mai tine expozitia!ma gandeam ca din cauza la criza asta nenorocita nu va mai fi anul asta
 
Editia Colectii si Colectionari 2010 se v-a desfasura pe 2 nivele datorita numarul mare de expozanti .

Sala 1 este sala in care s-a tinut editia 2009 - la parter cum intri pe dreapta
http://i755.photobucket.com/albums/xx194/HARBUZBV/Colectii%202009/DSC_1941.jpg

Sala 2 care comunica cu sala 1
Sala 2 este sala in care s-au tinut primele 2 editii
http://i256.photobucket.com/albums/hh169/ionuttrif/florin/expoBV/DSC05611.jpg
http://i256.photobucket.com/albums/hh169/ionuttrif/florin/expoBV/DSC05607.jpg

Pentru toti cei care vor pe parcursul expozitiei sa isi gaseasca cazare va recomand acest site: http://www.best-accommodation.ro/cazare/cauta.html

Pentru expozanti nu uitati de e-mail [email protected] cu o schita simpla si dimensiuni ale dioramelor,modulelor etc.
In expozitia de acest an o sa avem module si diorame din Arad,Iasi,Cluj,Bucuresti si Brasov.
 
Primele module au ajuns in noaptea asta la mine acasa ,domiciliul provizoriu pana la expozitie



Un lucru important am de mentionat :
Centrul Cultural Reduta se afla in zona istorica a Brasovului ,stradute inguste , nu au acces masinile mai mari de 3 TONE , exclus camioane sau dube cu osie dubla pe spate. Aviz amatorilor.
 
Astazi suntem in.........15 :D :D
Doritori sa participe sunt, am "emailuri" trebuie sa fac calcule sa vad cum incapem in 2 sali.
revin cu rugamintea :
cine vrea sa participe ca expozant sau vanzator ASTAZI ESTE ULTIMA ZI in care primesc datele cerute mai sus.
Dupa ora 12 "se inchid urnele"si nu se mai iau in considerare (nici cu spaga :D )
[email protected]
 
Daca o sa aveti placerea sa ne vizitati la expozitia de la Brasov o sa vedeti :
O multime de "virusati feroviari"
Expozitie pe 2 nivele
Diorame ,module si segmente aduse de pasionati din Iasi,Cluj,Arad,Braila,Bucuresti si Brasov
3 diorame la HO
1 diorama in lucru la scara N

Importatori si producatori de material feroviar
Trains-Addicted - organizator si importator
ACME Italia -producator
Amintiri Feroviare - producator si importator
Trennet - importator
 
Se pare ca saptamana 5-10 octombrie o sa fie o saptamana de vis pentru pasionati incepand cu scara 1:1 http://summit.club-feroviar.ro/wp/wp-content/uploads/2010/Pliant_ZF2010_ro.pdf si terminad cu scarile mai mici :D la Brasov
 
Pentru cei care nu au fost la expozitiile trecute:

Centru Cultural "Reduta"
Str.Appolonia Hirscher

 
Cateva noutati:

ACME
KEG 7001

Lansare 2011

BDZ 46.002

Lansare 2010



Trains Addicted

39-50 024-8


19-50 056-4


19-50 008-5


19-50 053-1


19-50 006-9


Prototipuri vagoane seria 50.