Colectia lu' Robert

  • In perioada urmatoare o sa vi se solicite modificarea parolei. Pana la modificarea parolei, userul poate figura ca si blocat, odata modificata parola, userul este reactivat automat.
    Pentru orice problema va rog folositi butonul "Contact"
LDH a spus:
robertanasa a spus:
Si vreau sa-mi fac si 2 garnituri CFR epoca IV sau V, ce s-o nimeri, de fapt imi mai trebuiesc doar locomotivele.

Ei, poate mai cobori in epoci CFR.

Tinem legatura :D


Pai ce sa mai coboare in epoci la CFR ca asta inseamna munca multa si batai de cap, iar timpul este foarte pretios pentru Robert, poate peste ceva timp va putea sa se ocupe de epoci mai mici de la CFR. 8)
 
Sa-ti traiasca viitorul patriei 150 de ani!


BR 59 Trix e bestiala. 6 roti motrice, o formula rar intalnita .


inca o rugaminte, MR Robert: cateva clisee mai in detaliu la ORLANDO DI LASSO, pls!

masina aia ma da pe spate, sper sa o am si io intr-o zi cu soare in plina criza.



Spor!



PS: daca nu ai si un Taurus piko, n-ai facut nimic... :D :D :D :D ;-)
 
Am reusit sa achizitinez si o locomotiva DXI




Destul de detaliata! Trebuie sa-i pun un decodor cu 6 pini.
 
Am vazut ce are Robert...

Si pe mine "Orlando di Lasso" ma da pe spate, e o locomotiva superba, la fel ca si locomotiva aia DXI, cu exceptia perdelei aleia de plastic care cerseste un weathering. Ambele NU au fost facute si la N, asa ca in mod sigur daca vrei sa le ai trebuie sa treci la H0.

In schimb, poate vii intr-o zi cu soare sa vezi cum stau frumos aliniate in colectia mea Ptl 2/2 (Minitrix), Pt 2/3 (Fleischmann), Gtl 4/4 (Fleischmann), DII (Minitrix), BBII (Minitrix), S3/6 (Arnold), S2/5 (Minitrix), toate verzi si bavareze.
Chiar daca-s grozave locomotivele lui Robert, eu imi mai pun doua dioptrii la ochelari si tot nu renunt la N-urile mele! :D
 
Multu pt poze cu fiara ep 1!

ai stat atata vreme si nu ai pus colectia la vedere, ce crezi ca aici e poker? :D

cand mai ai ceva metale, pune pe net, ne mai delectam si noi pe criza...

La cat mai multe!
 
Multumesc frumos pentru aprecieri!

Mai am cate ceva de pus dar momentan nu am timp. Sper ca pana la sfarsitul saptamani sa postez tot ce am. Trebuie sa-mi vina si un BR 45 DRG de la TRIX,
poate o veni pana sambata. Din cate am inteles BR 45 de la TRIX nu poate merge decat pe R5 si foarte greu pe R4. Sunt tare curios!
 
Ce cupla are DXI-ul? Ca arata bine, mult mai bine decat majoritatea cuplelor europene... aduce un pic - sau asa mi se pare - a cupla nord-americana.
 
Salut,
Adrian ,acestea sunt cuple Fleischmann Profi .Sunt bune ,dar foarte dure la cuplat .....trebuie o anumita forta pentru a le cupla (daca cunosti cuplele Kadee ,atunci stii despre ce este vorba.... :mrgreen: ).
 
Mie imi plac! Toate modelele mele au cuple Fleischmann Profi. Parerea mea este ca sunt cele mai bune cuple.
 
Asta pentru ca NU ai cunoscut/lucrat cu cuple Kadee. Kadee sunt cele mai bune, dar nu sunt in Europa.
Da-mi adresa ta si-ti voi trimite 3-4 seturi de Kadee (compatibile NEM, of course :lol: ) si-ti va parea rau ca nu esti pe continentul american. :D Pe bune.
 
Multumesc frumos! Intradevar nu am vazut nici o cupla Kadee dar daca nu se folosesc in Europa imi fac sange rau degeaba. Mai bine sa nu le vad.
Daca ajung in America, asa cum intentionez, poate am sa-mi trag si o colectie de pe continentul american.
 
robertanasa a spus:
...daca nu se folosesc in Europa imi fac sange rau degeaba. Mai bine sa nu le vad.

Nu pot sa zic ca nu ai dreptate... nu cred ca cineva poate renunta la Kadee dupa ce a lucrat cu ele.
robertanasa a spus:
Daca ajung in America, asa cum intentionez, poate am sa-mi trag si o colectie de pe continentul american.

Daca ajungi vreodata prin Canada - Montreal, nu ma ocoli. Am avea un schimb de experienta interesant. :wink:
 
Salut ,
Cuple Kadee (pentru locas NEM ) se gasesc fara probleme si aici in Europa (cel putin aici in Germania ).Tot ce se gaseste in SUA se poate cumpara si aici datorita unor dealeri foarte buni si corecti !!!! Dar se poate comanda si direct in state cu card Visa ...etc ....
 
AdrianIonut a spus:
robertanasa a spus:
...daca nu se folosesc in Europa imi fac sange rau degeaba. Mai bine sa nu le vad.

Nu pot sa zic ca nu ai dreptate... nu cred ca cineva poate renunta la Kadee dupa ce a lucrat cu ele.
robertanasa a spus:
Daca ajung in America, asa cum intentionez, poate am sa-mi trag si o colectie de pe continentul american.

Daca ajungi vreodata prin Canada - Montreal, nu ma ocoli. Am avea un schimb de experienta interesant. :wink:

Din pacate o sa ma invart doar prin California.
 
In sfarsit am primit si BR 45. Sa stiti ca ma impresionat acest model.

BR 45 DRG, TRIX, momentan fara decodor





Tot acum am primit si un model pe care-l astept de aproape 1 an.
BR 96 DRG, TRIX, decodor cu sunet