Ciocan de lipit Usb

GFN

Well-Known Member
Trenulist
14 Oct 2010
644
317
Bucuresti
YAHOO
contactless
Tot de la poporul frate chinez am comandat ciocan de lipit pe usb.
Pentru lucrari de cositorile fine este ideal , are varful foarte subtire , buton de on/off si din cate am citit parca se opreste singur dupa un anumit timp.
Ce imi place este ca se poate alimenta de la orice Usb si sau power bank , nu mai stau sa caut prize sau prelungitoare .

anvo5555

Active Member
Trenulist
21 Feb 2016
108
5
41
Bucuresti
Pe acesta sau mai exact pe frate-sau geaman il am si eu, am reusit pana acum sa nu ratez nici o lipitura cu el. Il alimentez dintr-un powerbank de 10000mAh si tine mult si bine. Se opreste singur dupa vreo 30 decunde de inactivitate (parca), dar isi revine foarte repede. Butonul e un soi de contact capacitiv la al meu, din ce am vazut. Am reusit sa lipesc leduri 0603 fara probleme, in conditiile in care nu fac asta in fiecare zi. E acel ciocan de lipit mic si rau despre care vorbeam intr-un alt topic cu ceva vreme in urma. Din pacate, la noi nu se gasesc varfuri de schimb, dar la acelasi popor chinez vecin si prieten costa undeva pe la 6-7 / bucata, cu transport gratuit. Per ansamblu, un raport excelent pret-calitate.