Bachmann China ND2

  • In perioada urmatoare o sa vi se solicite modificarea parolei. Pana la modificarea parolei, userul poate figura ca si blocat, odata modificata parola, userul este reactivat automat.
    Pentru orice problema va rog folositi butonul "Contact"
Iata si pozele promise:

cutia inca nedesfacuta:



cutia desfacuta:


spate cutie:




brosura:


diverse poze:










de sus:





detalii boghiu (se remarca arcurile care sunt chiar arcuri de otel)





cu burta in sus:







punguta cu accesorii:



interior:



decodor montat:



lumini:



daca aveti intrebari, va stau la dispozitie.
Multumesc
 
din cate vad in poze nu cred ca suspensia este functionala,adica ar fi implicat mai multe piese mobile in afara de arcuri...
 
Oricum, e mult mai reusit ca ala de la Tilligoshi!!!
daca i-ai da o culoare mai putin turbata ar fi de vis.
Pot da lectii Bachmann China, cinste lor! Hai sa traim ca avem ce sa vedem!
 
Frumoasa foc. S-o stapanesti sanatos si multumim de poze. Eu am Tillig-ul si nu are atatea detalii nici pe departe, iar vopseaua nu corespunde realitatii oricum. In plus pretul este mult mai mic. Am sa o comand si eu ca prea arata bine.
Numai bine
 
ATENITE!!!!!!!!

Am uitat sa va spun ceva; aveti mare grija dupa ce montati decodorul (de care o fi el) sa nu ciupiti firele cu vreunul din cele 4 suruburi in care e prinsa carcasa; eu era sa ciupesc unul. Asezati cu grija si rabdare firele inainte de a pune capacul la loc!!!
 
un vis indeplinit zic eu.chiar daca e intr-o varianta mai putin sau mai mult diferita si chiar daca pozele nu sunt excelente,imi dau seama ca modelul este lucrat excelent.
Ca o parere personala ,pot spune ca daca as avea acest model nu l-as modifica sub nici o forma.e prea frumoasa asa.
Felicitari
 
sunt curios sa stiu daca atunci cand a iesit pe poarta fabricii avea tampoane si apoi a fost modificata de chinezi sau a fost fabricata asa cum este acum?
 
asa au fost contruite, si livrate, fara tampoane.
Au fost construite dupa specificatiile beneficiarului chinez, cu mai multe modificari (cabina mai mare, postul pe stanga, usi pe ambele parti la capete, radiatoare mai mari, trabersa frontala intarita).
 
catalin multumesc!speram sa fi fabricat si cu tampoane...chiar as fi in dubii sa modific asemenea
bijuterie intr-un GFR roz....nu puteau si ei sa aleaga alta culoare?
 
Cred ca ar fi pacat sa fie modificata locomotiva in GFR , poate or s-o faca chinezi si in varianta GFR cu tampoane .
Eu daca o cumpar am s-o pastrez exact asa cum este mai putin cupla cu toate ca nu am sa ma apuc sa cumpar si vagoane chinezesti ca sa fac garnituri .
De ce or fi facut arcurile spirale din metal , care o fi fost rationamentul ?
 
foarte frumoasa locomotiva si foarte reusita. sa o stapanesti sanatos. daca s-ar putea, fa-i niste poze cu interiorul cabinei. as vrea sa vad detaliile interioare. multumesc
 
@Mauritius - pe mine ma bate gandul la niste vagoane chinezesti; altefel, cam orice garnitura ar fi cam strutocamila

@lupul_alb - multumesc + o sa fac poze cu interioarele in momentul in care o sa le dau afara pentru detaliere si vopsire; in realitate nu exista o masina la care tot ce exista in cabina are aceeasi culoare.

@Florinn - sincer nu stiu cum arata cuplele de care vorbesti tu; o sa ma documentez si in functie de asta... actionez; in principiu CRED ca merg cuplele de la BR80 versiunea PlayTime, dar nu stiu sigur; nu am testat. Chiar daca fac garnitura de tren chinezeasca, tot vreau sa am toate cuplele de o mama.
 
andreiul ,
ar fi interesanta o garnitura chinezeasca cred ca sunt vagoane rusesti poate si o diorama cu peisaj Chinezesc ar fi unicat in Romania . Vagoane tot de unde ai luat locomotiva gasesti , cred .