Ajutor !

Adrianis

New Member
3 Februarie 2011
12
0
Oravita,CS
Vreau sa construiesc... :evil: Gara de Nord la HO(1:87) si nu prea am cunostintele necesare ,planurile si dimensiunile.
Puteti sa ma ajutati? :D

cosmin78

Well-Known Member
Trenulist
28 Aprilie 2007
5.966
193
Porto/Craiova
YAHOO
cosminn78
ai ambitii mari vad....nu uita sa treci pe la seciunea asta...poate te ajuta ceva de acolo,ma refer la cunostinte....

Adrianis

New Member
3 Februarie 2011
12
0
Oravita,CS
Ok,m-am documertat ,acu' planuri si dimensiuni... (la sectoru' asta strigam : Nenea LDH !..... :p (Sper sa gustati gluma :D ))

Adrianis

New Member
3 Februarie 2011
12
0
Oravita,CS
Pai spatiu e: am o camera cu dimensiunile unei sali de clasa ...
De ce GARA DE NORD? Pentru ca am o sla biciune ptr. statiile tip terminus cu multe linii (opritoarele sunt gata - home made)

N.B.:sper ca acest mesaj sa nu fie off topic. :oops:

OLECO

Well-Known Member
Trenulist
25 Iunie 2010
1.829
0
Bucuresti - Titan - Sector 3
YAHOO
ovidiumagureanu
Pai daca ai spatiu in casa, de ce nu faci Aeroportul Otopeni? :D ... eventual si cu avioane "care zboara" legate cu ata de lustra. :roll:

mixu

Well-Known Member
Trenulist
15 Aprilie 2008
907
0
arad
Oravita e o gara foarte frumoasa si permite si peisaj nu doar linii si catenara complicata

Retine gara din Oravitza este o provocare mult mai mare de construit la H0 decat cea din Bucuresti

Jumatae din cei ce -ti raspund aici fac excursii anual la Anina Oravitza si tu din Oravitza in loc sa ne comunici daca mai circula trenu vietii visezi la
capete de linii :(

Adrianis

New Member
3 Februarie 2011
12
0
Oravita,CS
Sa va cuvant suncer, eu lucrez pe acea relatie si m-am cam plictisit de aceasta gara ,ca de vre-o 30 de ani numai ORAVITA-ANINA,ANINA-ORAVITA,ORAVITA-ANINA si vreau sa incerc ceva nou... ;-)