Caile Ferate Mitica

  • In perioada urmatoare o sa vi se solicite modificarea parolei. Pana la modificarea parolei, userul poate figura ca si blocat, odata modificata parola, userul este reactivat automat.
    Pentru orice problema va rog folositi butonul "Contact"
Vagoane CFR AVA cu o vopsire rotund㒠la capete realizate de Amintiri Feroviare

O cuplare Tillig - A.F.



Vagon de clasa 1, seria 10-90 021-7





Vagon de clasa 2, seria 21-86 043-4





Vagon de clasa 2, seria 21-86 035-0



 
O garnitura MAV de 5 vagoane, realizat㒠de firma ROCO, ce aşteaptă’, evident, tot o locomotiva MAV

ROCO 64811 - cl1





ROCO 64812 - cl2





ROCO 64813 - cl2 cu mânere galbene la uşi (o fi o greşeal㒠cromatică’?)






ROCO 64814 - vag de dormit cu sigla bleu

- nuanţa corecta -




ROCO 64815 - vag de dormit cu sigla crem

- nuanţa corecta -


 
Da, dar forumurile de tip phpBB nu am reusit niciodata sa reusesc sa imi dea rezultate relevante. In principiu raspunsurile sunt cu numele toppicului, dar in topicuri de 20-80 de pagini nu poti stii unde exista o mica informatie care te ajuta in ceea ce cauti.

In general am o experienta mare in utilizare forumuri si punand in balanta specificul free al acestor forumuri merita si o functie de search mai putin ok.

Daca am deranjat cu intrebarea mea (care este fundamentata pe un interes imediat al meu) imi cer scuze...


later edit<i></i>: am gasit insa pe google. Nu stiam ca Nd2, desi seamana, sunt LDE-urile noastre pentru chinezi si luate inapoi de GFR... asa cum spuneam sunt incepator. daca se considera inportuna interventia mea imi cer scuze inca o data
 
Prin noiembrie 2008, la atelierele Savin se fă’cea conversia din doua vagoane CSD în doua vagoane CFR epoca 5 bleu.




In anul 2008 ară’tau asa:




Cristi, a considerat în aceasta vara ca acele vagoane trebuie rearanjate un pic.

Prin urmare a început cu DEZBRACAREAAAA!











 
Fiind dezbră’cate, au suferit urmă’toarele îmbunată’ţiri:

- eliminarea aerisirilor
- montarea a doua aerisiri modelul corect CFR
- pregă’tirea locaşului pentru montarea barelor de mana din sarma de otel
- aerisirea centrala a fost decupata şi înlocuit㒠cu una corecta din alama foto-decupata
- pregă’tirea gă’urilor pentru finele de tren