Transport persoane refugiate din Ucraina.

  • In perioada urmatoare o sa vi se solicite modificarea parolei. Pana la modificarea parolei, userul poate figura ca si blocat, odata modificata parola, userul este reactivat automat.
    Pentru orice problema va rog folositi butonul "Contact"

Gam3

Moderator
Super Moderator
Trenulist
18 Iunie 2016
6.041
2.553
Iași
LOCATION
Iași
Iasi - Cristesti Jijia, 03.03.2022.
Transport persoane refugiate din Ucraina. Trenul cu 11 vagoane cuseta MECT 54 CFM de la Mohyliv-Podilskyi (Ukrainian Могилів-Подільський). CFR a pus la dispozitie un tren format din 11 vagoane care a circulat pe relatia Cristesti Jijia - Iasi - Pascani - Bacau - Bucuresti Nord.

Trenul CFR format din 11 vagoane. A circulat pe relatia Cristesti Jijia - Iasi - ramificatie Pascani - Bacau - Bucuresti Nord.


Locomotiva TЭ33А 3002 cu cele 11 vagoane de la Mohyliv-Podilskyi. In romana Moghilău.
"Întreprinderea de Stat ,,Calea Ferată din Moldova" (CFM) are deosebită plăcere de a vă invita la ceremonia de sosire a 6 locomotive noi, model ТЭ33А (din cele 12) conform proiectului de investiții finanțat de către Uniunea Europeană, Banca Europeană pentru Reconstrucţie şi Dezvoltare (BERD) și Banca Europeană de Investiții (BEI)."



Cele 11 vagoane "cuseta" CFM". Nu stiu daca sunt tipul 61-821 sau 61-425.













TЭ33А 3002 alaturi de GM -ul CFR











Cateva poze facute cu telefonul. Vagoanele cuseta pozate pe partea opusa.






















 
Cred ca Moldova a pus in compunere ce vagoane a mai gasit. Sau astea faceau trenurile spre Moscova?
. par niste vechituri
off topic
observ o cladire veche acolo, e vechea gara?
 
Da, aceea e vechea cladire de calatori a garii.

Vagoanele CFM par sa fie luate din parcul rece din Bender (Tighina), unde unele asteapta de multa vreme casarea/reciclarea. Din cate stiu CFM a scos asemenea vagoane la vanzare.