Coloana de apa CFR

  • In perioada urmatoare o sa vi se solicite modificarea parolei. Pana la modificarea parolei, userul poate figura ca si blocat, odata modificata parola, userul este reactivat automat.
    Pentru orice problema va rog folositi butonul "Contact"
Multam!

Mai este pana la vopsea....pana atunci, aventuri inutile :p

pantalon mobil



Fara explicatii, ajung 2000 de cuvinte. Dupa ce am terminat , reactia mea a fost : [cenzurat] [cenzurat] [cenzurat] pantalon!

Asa ca, o picatura de adeziv... simplu, eficient si la obiect!...fara inutilitati.



si de la distanta, (aprox 1 m)

 
Buna Cosmin,

Personal inteleg mai mult din cele 2000 de cuvinte din unghiuri diferite decat as intelege din cateva zeci scrise pe mai multe randuri, asa ca te rog sa continui cu "miile de cuvinte" si sa ignori carcotasii. :D
 
Multam Razvan!

Chiar daca pantalonul nu este mobil ? :D

Horia,

de fapt imaginile ar trebui sa fie destul de clare , insa cateodata nu toti gasesc butonul ala On/Off de la complicometru. :p ...chiar si eu il caut uneori. :mrgreen:
 
Salut Cosmin,
dac㒠tu îţi faci de lucru cu complicometrul, asta e numai treaba ta; eu o s㒠folosesc complimentometrul, deci... :aplauze:
Totuşi, o mic㒠obiecţie: fundalul. Ce bine ar ară’ta acolo un tender mixt... şi 57-le ă’la nu e din filmul tă’u, parc㒠d㒠mai bine un 50.000, nu? ;)
 
Bineînţeles c㒠am vrut s㒠spun 50.100, mea maxima culpa! :D
Ce oameni de ştiinţă’? BRrrrrrrrrrr... :twisted: Doaaaamne fereşte... :-?
 
Intr-adevar, piesa as fi putut face-o mai conica decat este.Treaba este ca, pana nu am vazut pozele nu mi-am dat seama, cu ochiul liber pare destul de conica. Chiar si a doua piesa (facusem una de rezerva) sufera de aceeasi boala. Cred ca am sa o las asa, deocamdata. In viitor poate o modific, poate nu...nu este asa grav.



si de aproape

 
Pai am de ales, brat rotativ sau lumina in felinar. Cand am conceput toata tarasenia, am ales bratul rotativ in detrimentul felinarului iluminat. Chiar nu vad cum as putea sa il iluminez si sa rotesc bratul in acelasi timp. :roll:
 
Prin coloana nu am cum , este plina, nu este teava. Poate 2 lite aeriene (sau una, pot folosi axul din alama pe care este fixat felinarul), insa posibil sa imi limiteze miscarea bratului.
 
Te referi la asa ceva?

http://foto.arcor-online.net/palb/alben/42/537242/6534326162626636.jpg

de pe http://www.drehscheibe-foren.de/foren/read.php?17,4935981

In epoca III, alimentarea era aeriana. Stie cineva pana cand a durat treaba asta?
 
Hm...interesant ce spui!
De fapt, tot rascolind imaginile de pe DSO, am observat , ca anumite coloane nu au alimentare electrica si ma intrebam daca nu cumva era facuta altfel. Deci chiar nu aveau!

Multam frumos!