Daca apar probleme de vizualizare a forumului, un simplu clear la cache-ul browserului rezolva problema.

Sovata-Gara mica

060-EA

Sovata-Gara mica

Mesaj de 060-EA » Dum Sep 16, 2007 12:06 pm

Aflandu-ma pentru cateva zile la Sovata am cautat ceea ce a mai ramas din linia ingusta ce lega odinioara Targu Mures de Sovata.
N-a fost greu de gasit datorita numelui strazii "strada Gara Mica"
Iata ce am gasit:
[Link Removed for Guests] [Link Removed for Guests] [Link Removed for Guests] [Link Removed for Guests]
[Link Removed for Guests] [Link Removed for Guests] [Link Removed for Guests] [Link Removed for Guests]
[Link Removed for Guests] [Link Removed for Guests]

M-a surprins si n-am inteles de s-a adus terasament proaspat.Sa fie oare un semn ca linia se intretine :!: :?:
[Link Removed for Guests]

Macazul de intrare era dezafectat dar urmatorul inca functiona
[Link Removed for Guests] [Link Removed for Guests]

O comparatie:In prin plan se observa linia cu traverse de beton si suruburi de fier iar in plan secund linia cu traverse si cuie de lemn

Linia nu se termina aici ,ea continua ,spre Praid ,prin oras trecand apoi peste viaductul din urmatoarele poze:
[Link Removed for Guests] [Link Removed for Guests] [Link Removed for Guests]
Clubul Feroviar CRISANA
---[Link Removed for Guests]---
--[Link Removed for Guests]--
-[Link Removed for Guests]-
Scrie răspuns

Înapoi la “ Imagini si filme cu trenuri, gari si instalatii feroviare”