Reparatie Minitrix V60 cu interfata digitala la scara N

  • In perioada urmatoare o sa vi se solicite modificarea parolei. Pana la modificarea parolei, userul poate figura ca si blocat, odata modificata parola, userul este reactivat automat.
    Pentru orice problema va rog folositi butonul "Contact"
victorian a spus:
Totusi, parerea mea este ca modelele Piko sunt depasite ca tehnologie si nu merita efortul financiar. Am si eu niste modele Piko in colectie si le pastrez din motive sentimentale, insa in practica in comparatie cu orice model Arnold, Fleischmann sau Minitrix ele se misca pe sine precum niste curci bete!

;-)

:D :D :D Adevarul este ca Victorian are mare dreptate in ce priveste rulajul. Nu vreau sa il descurajez pe Cosmin, dar eu zic ca ar fi mai bine sa le lase asa, sa le puna in vitrina si sa se bucure de ele ca de niste piese de colectie. :D
 
Dap, sunt 2 modele, unul cu 6 axe din care 4 motoare - asa am 3 nohab-uri si unul cu 4 axe din care 2 motoare - asa am 2 cehesti si o ruseasca. Nu vreau sa investesc mai mult de 5-10 eur per bucata, intr-adevar asa cum remarca victorian rulajul din acest moment e cel putin amuzant. Am reusit sa micsorez bandajul rotilor si se misca ceva mai bine la macaze. Mi-ar parea rau sa le tin doar in vitrina, dpdv tehnic sunt clar depasite de situatie insa estetic imi plac. De aceea caut solutii "casnice" sasiul de pe e-bay de care vorbeam costa 7 eur cu tot cu transport, as face o incercare sa vad ce iese...Re-motorizarea SB iese din discutie :D . Speram sa mai gasesc o solutie gen motoras de cd :lol: Merci de sfaturi !
 
Dap, sunt 2 modele, unul cu 6 axe din care 4 motoare - asa am 3 nohab-uri si unul cu 4 axe din care 2 motoare - asa am 2 cehesti si o ruseasca. Nu vreau sa investesc mai mult de 5-10 eur per bucata, intr-adevar asa cum remarca Victorian rulajul din acest moment e cel putin amuzant. Am reusit sa micsorez bandajul rotilor si se misca ceva mai bine la macaze. Mi-ar parea rau sa le tin doar in vitrina, dpdv tehnic sunt clar depasite de situatie insa estetic imi plac. De aceea caut solutii "casnice" sasiul de pe e-bay de care vorbeam costa 7 eur cu tot cu transport, as face o incercare sa vad ce iese...Re-motorizarea SB iese din discutie :D . Speram sa mai gasesc o solutie gen motoras de cd :lol: Merci de sfaturi !
 
scuze pt dubla postare, scrisesem victorian cu v mic si mi-am dat seama prea tarziu, scuze