Daca apar probleme de vizualizare a forumului, un simplu clear la cache-ul browserului rezolva problema.

Gara noua Ramnicu-Valcea

Constructii de cladiri si anexe la cladiri, diverse instalatii care nu intra la infrastructura, home made si nu numai.
autoencipedia

Gara noua Ramnicu-Valcea

Mesaj de autoencipedia » Mie Oct 31, 2012 10:20 pm

Avand in vedere ca sunt din Ramnicu-Valcea si ne pregatim sa construim o diorama ar fi frumos sa realizam gara cea noua care este in curs de executie, cu finantare Europeana, fiind cel mai scump (12 mil eur) si modern proiect de acest fel de pana acum.

Ar fi cu atat mai frumos cu cat o vedem cum "creste", cand mergem sa ne uitam la trenuri, momentan fiind in lucru pasajele, peroanele, cablajele si anexele, ulterior urmand inceperea constructiei cladirii principale.

Din pacate nu este afisata decat o fatada din proiect, fiind doar o schita cu muchii si geamuri, fara alte detalii.
Daca mai are cineva alte informatii, din diverse surse, va rugam sa postati.

Multumesc anticipat.

PS: nu ma refer la proiectul abandonat pentru gara din Ramnicu -Valcea pe tronsonul Valcea-Valcele ci la noua gara care este in constructie in zona centrala, pe amplasamentul celei vechi.
Ultima oară modificat Mie Oct 31, 2012 10:26 pm de către autoencipedia, modificat 1 dată în total.
Enciclopedia tuturor automobilelor.<br><strong><br><a href="[Link Removed for Guests]"> [Link Removed for Guests]>
sogard_2003

Mesaj de sogard_2003 » Joi Noi 01, 2012 11:24 am

La ce dracu cheltuie astia 12 milioane de euro ? Fac linia pana la Bucuresti ? :-x
""Acum, pe de laturi incep sa ramana<br>
Semnale, macazuri, vagoane si fum.<br>
Trec umbre de oameni cu steaguri in mana<br>
Si trenul, navalnic, se-asterne la drum.""    Colibri<br><br><br>
autoencipedia

Mesaj de autoencipedia » Joi Noi 01, 2012 12:35 pm

sogard_2003 scrie:La ce dracu cheltuie astia 12 milioane de euro ? Fac linia pana la Bucuresti ? :-x
Valcea-Valcele avea niste viaducte .... Pacat de ele.
Nu am mai auzit nimic nou de ea, in afara de faptul ca toate sinele au fost scoase.:(
Proiectul a ramas, am un prieten care are casa pe "amplasamentul peronului". A dorit sa mai construiasca niste camere si are interdictie. Daca o construieste nu va primi despagubiri pe constructia noua.
Trebuia refacuta si gara, era oribila, dar poate cu buget mai mic.
Scrie răspuns

Înapoi la “Cladiri si anexe”