Sarulesti Gara

  • In perioada urmatoare o sa vi se solicite modificarea parolei. Pana la modificarea parolei, userul poate figura ca si blocat, odata modificata parola, userul este reactivat automat.
    Pentru orice problema va rog folositi butonul "Contact"

Michael

Well-Known Member
Trenulist
15 Februarie 2016
718
714
Bucuresti
YAHOO
m_blanque
LOCATION
Bucuresti
Salutari,

Cateva imagini din zona podului CF si rutier dintre Lacurile Sulimanu si Benga (2016-2020):





























 
Mihai, te-am mai rugat: pune macar la pozele facute recent o data in mesaj, macar aproximativa, ca sa stim in ce moment arata materialul rulant asa pe magistralele respective... Unele ar fi putut fi facute si acum 10 ani, pentru ca la trenuri nu s-a schimbat nimic, altele nu. Macar anul pozei...

Pentru moment ai scris ca toate sunt din 2016-2020... :(
 
  • Like
Reacții: mpursu
Horia, au trecut "zillion years" :) .
Ultimele trei imi amintesc ca au fost din August 2020 !
O explicatie a nedatarii fotografiilor ar fi urmatoarea: la descarcarea albumului de pe reteaua Facebook s-a pierdut cronologiea acestora. Apoi incarcare lor pe pagina forumului a fost facuta aleatoriu. La urmatoarele fotografii voi incerca sa le si datez...chiar cu Carbon-14 (daca este nevoie) :).
 
  • Like
Reacții: mpursu
Ma bucur sa vad ca si un om batran de "zillion years" isi aminteste asa ceva ;)

(Acum in Lumberton, NC cineva sughite si nu intelege de ce :p )

Cum am mai spus, anul sau luna si anul la pozele viitoare ajung. Insa intr-o vreme de schimbari mari la CFR Calatori sub aspectul schemelor de vopsire si a compunerilor de trenuri o asemenea informatie ar fi binevenita. ;)
 
  • Like
Reacții: mpursu