Diorama mea Santa Fe

  • In perioada urmatoare o sa vi se solicite modificarea parolei. Pana la modificarea parolei, userul poate figura ca si blocat, odata modificata parola, userul este reactivat automat.
    Pentru orice problema va rog folositi butonul "Contact"
Salut,
ai dreptate.... :D .....o diorama nu este gata niciodata :-? .....poate am sa dau jos acele trei stanci de sus si am sa cioplesc altele ..... :roll:
 
Salut,
Am mai lucrat ceva la diorama mea .Am inceput si la tuneleul din partea dreapta...si au venit si primii nori de furtuna (bineinteles ca aici mai am mult de lucru pana arata cum trebuie )....si a mai crescut si ceva vegetatie sub acele stanci ....
 
Salut,
am montat si un kit Walthers pentru diorama mea ....se potriveste exact in zona sud-vest al SUA......
 
Salut ,
Au mai intrat in colectia mea cateva containere pentru trenul meu "transcontinental" :D ......mai sunt nevoie de "cateva " .....
 
Sa inteleg ca vrei sa faci o garnitura tipica americana ? Sper sa nu ajungi cu ultimul vagon in fata locomotivei pe circuitul tau :D
 
sogard_2003 a spus:
Sa inteleg ca vrei sa faci o garnitura tipica americana ? Sper sa nu ajungi cu ultimul vagon in fata locomotivei pe circuitul tau :D
sa nu exageram.... :D m-am gandit la o lungime intre 4-5m ....sa arate ceva plausibil .cu 2-3 locomotive .Dar asta numai pe nivelul de jos (fara gara .....) .
 
Fain, intotdeauna mi-a placut ca americanii au trenurile lungi si supraetajate, ei nu pierd vremea cu transporturi nerentabile. Imi place ca ai modele foarte detaliate, comparativ cu pretul acestora.
 
Salut Rudi, n-am cuvinte. Am urmarit evolutia lucrarilor toipc cu topic. Dimensiunile sint impresionante, te avantajeaza rau spatiul de la keller...Ai lucrat superb, mai ales tot ce-i lemn e bestial. M-ai omorit cu betele de la artificii. Fac minuni.Si pretii viitorului tunel sint de nota 10. Da-i inainte. Esti curajos. Eu ma lupt cu una simpla, de 185x135 si e de munca grupa, dar o fac incet incet. Jos palaria. Iti urmaresc lucrarea. Abia asteptam un mic filmulet cu garnitura ta preferata pe un asemenea traseu .. Hai ca nu mai ai mult si ajungi la vorba mea de mai jos: :p
 
Salut,
merci de aprecieri !!! din pacate in ultimul timp nu am mai lucrat la diorama din diferite motive .dar o sa mai urmeze lucru si poze...... :D
 
Ce apreciez eu la tine este spatiul generos. Nu imi plac trenurile americane, dar diorama beneficiaza de un spatiu generos, cum mai spunea cineva.
 
Salut ,
am mai facut cate ceva si pe la diorama mea (in afara sa sterg praful de pe ea.... :D ).Am Mai continuat cu fisii de pluta pentru terasament .....in curand voi mai monta si niste macaze si sine flex .....
 
Salut Obi,
Folosesc la toate macazele (unde ajung comod cu mana....) actionari manuale de la firma Caboose Industries ....
http://www.cabooseind.com/index.php
pentru mine sunt simpele si functioneaza perfect .....in SUA este foarte raspandit asa ceva
Iata la mica mea diorama N tot asa ceva...
 
De acord, dar daca nu ajungi cu mana la macaz decat cu ielicopteriul, ce te faci?

Tu nu ai probleme, lucrezi diorama perimetral, spatiul e ok.


bafta si ms de raspuns!

PS: Faine scule fac americaninos si preturile-s rezonabile.
 
Salut ,
Bineinteles ca si americanii au actionari electrice .......dar la ei este ma raspandit asa cum fac eu .....ingust ,si daca se poate in jurul camerei