Zaes + Zs VTG [Piko/Roco]

  • In perioada urmatoare o sa vi se solicite modificarea parolei. Pana la modificarea parolei, userul poate figura ca si blocat, odata modificata parola, userul este reactivat automat.
    Pentru orice problema va rog folositi butonul "Contact"

AdyAero

Well-Known Member
Trenulist
9 Septembrie 2008
605
372
42
Bucuresti
LOCATION
Bucuresti
Vagoanele urmatoare sunt din seriile hobby produse de Piko/Roco, motivul pentru care le-am cumparat este ca pot sa fie manuite si de maini de copii fara sa el aduca stricaciuni prea mari.

Dupa primul vagon VTG Piko cu 2 osii am mai cumparat unul cu 4 osii tot de la Piko si apoi unul mai detaliat de la Roco. Toate sunt epoca 4 daca ma iau dupa marcaj si data reviziilor.
Matritele Piko cred ca sunt cele din anii 70 dar aduse putin la zi, au cuple KKK.
IMG_6148.JPGIMG_6149.JPG
Cum spuneam vagonul Roco este mai detaliat, cu conducte de colire, pasarela detaliata pentru acces.
IMG_6150.JPGIMG_6151.JPG
Vagoanele nu se prea potrivesc cu tema colectiei mele (epocile V, VI) si sunt cam "sterse" asa ca inspirat de o poza cu un set de vagoane similare produse de Marklin (setul 46436) voi incerca sa le mai detaliez putin vizual cu o serie de inscriptii, montarea si vopsirea carligelor galbene, a robinetilor, etc.
900_46436.jpg