Mos Craciun 2019

  • In perioada urmatoare o sa vi se solicite modificarea parolei. Pana la modificarea parolei, userul poate figura ca si blocat, odata modificata parola, userul este reactivat automat.
    Pentru orice problema va rog folositi butonul "Contact"
Craciun Fericit !!!

La mine a venit cu ce trebuie (zic eu):

-TRIX BR 44 - 22514 - noua, superba, am trecut-o in digital, urmeaza kit upgrade motor 5 poli - Marklin 60941 si un decodor cu 21 pini (la un moment dat va primi si sunete, in mod clar).
-ROCO BR 101 - 43740 - noua si ea (n-a vazut multe sine), prima editie BR 101 fabricata de catre Roco, a primit un decodor Zimo MX630 si am modificat luminile rosii astfel incat sa fie comutabile independent din F1 si F2.
-ROCO ICE2 - 63088 - da, stiu, e banal pentru unii, dar pentru mine are o valoare (sentimentala) ceva mai mare. In plus, acum e garnitura ICE2 cu nr. #3 din colectie (inmatriculari diferite), starea este (aprox.) noua, ruleaza perfect si va primi vag. completare, lumini si amenajari interioare, etc.






 
Ultima editare:
La mine mai slab anul asta intrucat mosul tine banii blocati pentru EA seria 45 ;)
A adus 2 vagoane, pentru junior unul etajat CFR de la Piko si pentru mine un suburban seria 11-47, varianta pe bleu care e realizata tot pe baza Piko. Cam dezamagit de ultima, nu de detalii ci de asemanarea cu realitatea:rolleyes: