Faur L30H

  • In perioada urmatoare o sa vi se solicite modificarea parolei. Pana la modificarea parolei, userul poate figura ca si blocat, odata modificata parola, userul este reactivat automat.
    Pentru orice problema va rog folositi butonul "Contact"

Ovidiu-Lucian

Member
Trenulist
16 Iunie 2017
28
18
Bucuresti
LOCATION
Bucuresti
Buna tuturor,
Zilele trecute am intrat pe cults3d care m-a instiintat ca mi-a dat like cineva pe ultimele mele desene 3D pe care cults3d le preia automat de pe thingiverse.
Si am gasit locomotiva Faur L30H. Care costa 25 de euro ca sa fie downloadate fisierele stl. Pare mult dar daca ne strangem 25 de cotizanti revine la un cost acceptabil 1 euro. Neamtul a facut 2 variante. Cred ca ajunge una. Aici linkurile: https://cults3d.com/en/3d-model/game/faur-l30h-joro73-2
Astept doritori
 
This model is in G gauge in the size suitable for the LGB IV K in the scale 1:18. A 3-axle drive of the BR 132, 118 or BR80 from Piko can be used, whereby centering bores must be inserted into the wheel sets and 3mm axle extensions must be glued in.

Nu stiu daca se pot scala pentru 1:87 dar a gandit locomotiva pentru un anumit sasiu.
Pe fisierele STL nu mai poti modifica nimic, asadar ce iese de la print trebuie adaptat pentru 1:87.
 
Draga Ady. Relativ la afirmatia ta, ca " Pe fisierele STL nu mai poti modifica nimic" iti spun ca nu e corecta 100%.
Daca fisierul .stl nu e foarte mare, peste 25Mb se poate.
Folosind un program simplu online cum e Tinkercad, poti adauga sau sterge multe lucruri, cum ar fi prinderi de mecanici existente, ingrosari de pereti etc. Asa am facut eu unele adaptari postate pe Thingiverse.
E adevarat ca la un fisier creat de la inceput poti sa faci mult mai multe modificari.