Caile Ferate "La Ursu"

Colectii personale de trenulete
Scrie răspuns
mpursu

Mesaj de mpursu » Mie Iul 13, 2011 8:04 am

Multumesc pentru aprecieri 8)
Intr-adevar, vagonul in sine nu e cine_stie_ce, insa valoarea sentimentala este cea care primeaza aici. El va face parte din trenul mixt old_timer, alaturi de cele 4atru vagoane Piko (3rei de calatori si unul de posta), care va fi tractat de venerabila bunicutza BR64 Guetzold. Vorba unor simpatici colegi de forum: "babă’, babă’, da'dacă’-i iubita din tinereţe..." :grin:
MPU - Clubul Feroviar "Crișana" [Link Removed for Guests], [Link Removed for Guests]
mpursu

Mesaj de mpursu » Joi Aug 25, 2011 9:46 pm

Din ciclul "Happy Birthday toooo Me" :-D iata aici cadoul pentru aniversarea celor... shhhh :| ... 46 de ani ai mei:
[Link Removed for Guests] [Link Removed for Guests] [Link Removed for Guests] [Link Removed for Guests] [Link Removed for Guests] [Link Removed for Guests] [Link Removed for Guests] [Link Removed for Guests] [Link Removed for Guests] [Link Removed for Guests]
MPU - Clubul Feroviar "Crișana" [Link Removed for Guests], [Link Removed for Guests]
mpursu

Mesaj de mpursu » Joi Aug 25, 2011 10:34 pm

Va mai amintiti de simpatica BeRe244 Piko, care acum cativa ani s-a aflat in componenta cailor mele ferate?
[Link Removed for Guests]
A fost vanduta impreuna cu garnitura de 3rei vagoane modernisierungs Piko pe care le aveam la vremea aceea, in vederea obtinerii de fonduri pentru o alta achizitie :grin:, dar n-am renuntat la ideea de a avea o astfel de locomotiva la caile mele ferate. Astfel, acum am versiunea Roco, dotata cu un motor cu 5inci poli & doua volante, interfatza digitala, lumini bicolore 3alb/2rosu cu becuri (care, bineinteles, vor fi inlocuite mintenaş cu LED-uri :-D), mecanisme close-coupling etc. O incantare! :aplauze:
tyco

Mesaj de tyco » Joi Aug 25, 2011 11:27 pm

Hehehe....frumos modelul...desi eu tot prefer aburoasele :)
leon-gr

Mesaj de leon-gr » Vin Aug 26, 2011 12:50 am

hai LA MULTI ANI!!!
sa ne traiesti si sa ne inveselesti cu cit mai multe modele noi!!!
C.G. LEONARD
mpursu

Mesaj de mpursu » Sâm Sep 03, 2011 1:41 pm

Multumesc mult! 8)
mpursu

Mesaj de mpursu » Mar Sep 06, 2011 10:26 am

Intorcandu-ma eu la serviciu (eh... si ce daca a trecut acest concediu?! va urma... urmatorul :-D), am avut marea surpriza sa constat ca "Happy Birthday to Me" inca nu se incheiase, respectiv... am gasit pe claviatura computerului meu un micutz cadou de la colegii mei:
Este un foarte simpatic suport pentru cana mea de ceai/cafea, care-mi place tare mult :aplauze:
obiwan

Mesaj de obiwan » Mar Sep 06, 2011 10:35 pm

Acum trebuie sa primesti o aburoasa de la Inglaterra ca sa fie-n ton ;-) Cam tarziu, dar nu prea am fost pe faza cu ziua de nastere, La Multi Ani si multe expo reusite!!!
Mauritius

Mesaj de Mauritius » Mie Sep 07, 2011 8:37 am

O cana in ton cu suportul n-ar strica mai ales cand ies aburi din ea ......e ca o aburoasa . Ai verificat bielele la suport :?: :-D
mpursu

Mesaj de mpursu » Mie Sep 14, 2011 11:19 am

Multumesc tuturor pentru urari! Cu proxima ocazie imi voi face rost de o cana in ton cu suportul 8)
Revenind la activitatile desfasurate de catre colectivul Cailor Ferate "La Ursu", inca o locomotiva se pregateste de sonorizare. Care anume? Aveti putintica rabdare (cum bine zis-a Caragiale), veti auzi curand ;-)
Intre timp, poate ca va (mai) intereseaza [Local Link Removed for Guests] referitor la o mica restructurare :fluierat:
mpursu

Mesaj de mpursu » Mar Sep 20, 2011 8:35 pm

Iata ca a aparut cana in ton cu suportul, in care tocmai mi-am preparat un ceai 8)
obiwan

Mesaj de obiwan » Mar Sep 20, 2011 9:17 pm

Pai Mircea, tu faci ceai in cana de whiskey? :|
Mauritius

Mesaj de Mauritius » Mie Sep 21, 2011 8:23 am

Grozava cana , daca nu whisky macar o cafea neagra precum carbunele care propulseaza aburoasa tot era mai in tot .
:-D
mpursu

Mesaj de mpursu » Mie Sep 21, 2011 8:46 am

Ceaiul din poza este... negru :-D :-D :-D
Din cand in cand, in cana se mai afla si cafea, bineinteles :grin:
sogard_2003

Mesaj de sogard_2003 » Mie Sep 21, 2011 10:00 am

Mircea bielele de la locomotiva de pe cana sunt corecte ? :grin: :grin:
""Acum, pe de laturi incep sa ramana<br>
Semnale, macazuri, vagoane si fum.<br>
Trec umbre de oameni cu steaguri in mana<br>
Si trenul, navalnic, se-asterne la drum.""    Colibri<br><br><br>
Scrie răspuns

• Advertisement

Înapoi la “Prezentari colectii personale / colectii tematice”