SONDAJ DE INTERES GENERAL PENTRU CFR - ISTI

Discutii diverse despre orice
LDH

Mesaj de LDH » Lun Oct 02, 2006 12:24 am

Da, asa este, dar un model foarte bine realizat este un model foarte bine realizat si-i sta bine intr-o colectie. Daca decorul este prost facut "frumoasa si detaliata locomotiva" paleste. Invers, o locomotiva cu mai putine detalii putin "patinata" intr-un decor pe care il deosebesti cu greu de realitate va pune in evidenta materialul rulant. Colectionarii tin foarte mult la detalii, de la cele constructive pana la inscriptionari, noi modelistii, imi place sa cred ca si eu fac parte din club, incercam sa aducem ce avem cat mai aproape de modelul real. Exemple sunt multe cu cei care dintr-un model hobby si pe baza unei documentari asidui la care se adauga si indemanarea au facut ce nici fabrica nu face.

LDH
silviu20061

Mesaj de silviu20061 » Mie Oct 04, 2006 11:03 pm

cred ca PIKO le fac respectind cea mai mare parte a detailurilor oricum fiumiu este fan aburoase miine isi primeste de la RALLY a doua aburoasa prima este traditionala de la start setul alpine iar asta este cea cu tender cod PIKO 50501 cred ca diferenta va fi destul de mare intre cele doua evident pentru PIKO
Pasinea mea:Trenulete Electrice-Caile Ferate la S&D
SILVIU @ DANY
Modelism Feroviar
LDH

Mesaj de LDH » Mie Oct 04, 2006 11:25 pm

Poti fi sigur de asta
Toate cele bune,
LDH
Modelism Feroviar
silviu20061

Mesaj de silviu20061 » Joi Oct 05, 2006 11:10 pm

am luat aburoasa de la rally si nu am ajuns bine acasa ca am si bagat-0 in piine fiumiu ce mai este in culmea fericirii are o ditamai garnitura de persoane model vechi
SILVIU @ DANY
Modelism Feroviar
silviu20061

Mesaj de silviu20061 » Vin Oct 06, 2006 8:19 pm

iar acum va urma pentru mine ''TAURASUL''rosu OBB DEABIA ASTEPT :D :D :D ABUROASA luata ieri este super dar cred ca va urma pt.fiul meu o alta ABUROASA mai cool :wink:
SILVIU @ DANY
Modelism Feroviar
Scrie răspuns

Înapoi la “Discutii pe marginea liniei”