Daca apar probleme de vizualizare a forumului, un simplu clear la cache-ul browserului rezolva problema.

Lumea lui dRacus

Colectii personale de trenulete
LDH

Mesaj de LDH » Dum Sep 02, 2007 11:24 pm

[Link Removed for Guests]

Cont si esti ca nou :lol:
Toate cele bune,
LDH
rally

Mesaj de rally » Dum Sep 02, 2007 11:27 pm

@dRACUS
Inca un amanunt, fiind loco noua i-ai facut rodajul ? ... minim 15 minute numai intr-un sens apoi acelasi timp in sens invers ? viteza, minim la jumate... Asa se macina eventualele microbavuri ce altfel pot duce la blocajele angrenajelor. Eu personal, dupa rodajul initial ii mai " dau pedala" la viteza maxima vreo 5 minute/sens. Dur dar cu efect garantat. ;-)
In doar 4 ani, modelismul romanesc nu mai gangureste, vorbeste chiar limbi straine !
dRacus

Mesaj de dRacus » Dum Sep 02, 2007 11:33 pm

nu am facut rodaj... si si eu banuiam acele microbavuri, dar imi era rusine sa intreb :oops:
rally

Mesaj de rally » Lun Sep 03, 2007 12:15 am

Aici, cred ca deja s-a inteles, nu ne rusinam sa intrebam, conform printzipului ca pan la moarte invatam !!!
Sa iasa in fata ce-i ce stiu tot !!! Nu exista !!! Tehnologia avanseaza si se schimba prea rapid , chiar si in domeniul relativ restrans al tehnologiei constructiilor de trenulete. Cand tocmai zicem ca am priceput ceva, apare altceva si mai tare si mai nou, mai ales in digital. :evil:
In doar 4 ani, modelismul romanesc nu mai gangureste, vorbeste chiar limbi straine !
dRacus

Mesaj de dRacus » Mar Sep 04, 2007 12:23 am

cred ca aia de au facut masa erau trenulisti si ei ca prea la fix e facuta....
lupul_alb

Mesaj de lupul_alb » Mar Sep 04, 2007 10:14 am

pai, poti sa-ti ridici diorama direct pe masa. nu mai ai de ce sa te chinui cu rama, etc...
BOGDAN I

Mesaj de BOGDAN I » Mie Sep 05, 2007 1:06 am

Grija cu sina pe margine - Eu am pris un BR 01 de la piko din zbor inainte sa faca cunostinta cu dusumeaua. :grin:
mpursu

Mesaj de mpursu » Mie Sep 05, 2007 10:23 am

Si BR03 Piko a mea a trecut printr-o experienta asemanatoare, numai ca eu n-am apucat sa o prind :-P - noroc cu scaunele capitonate din jurul mesei :fluierat: :grin:
MPU - Clubul Feroviar "Crișana" [Link Removed for Guests], [Link Removed for Guests]
lupul_alb

Mesaj de lupul_alb » Mie Sep 05, 2007 12:35 pm

de asta mi-e frica si mie si ma gandesc sa nu ma apropii cu sinele prea mult de marginea dioramei ca nu mi-ar place sa-mi vad locomotivele luand lectii de zbor pana la intalnirea dureroasa cu podeaua.
dRacus

Mesaj de dRacus » Mie Sep 05, 2007 2:26 pm

Va dati seama ca dupa experienta cu canapeaua, am stat cu ochii pe ea ma rau decat pe butelie! Oricum m-am hotarat sa aman restul experimentelor in asteptarea unui blat corespunzator: pe masa e riscant, pe jos la fel (din cauza junioarei). E drept ca sina e mai ieftina... dar e pacat.
Pe masa a mai fost un dezavantaj: fiind la limita dimensiunile, evident ca la demontare un capat a cazut de pe masa, celelalt ramanand sus.... asa ca am reusit sa fac niste clipsuri de o forma neomologata...

Nu mi-ati zis ce comportamentul loco. Vi se pare ok?

@LDH
"Cont si esti ca nou" - ce e cu expresia asta? Intreb ptr ca am un amic (de fapt un partener la un joc online) care asa isi punea subject la toate mesajele. Ori sunteti aceiasi persoana?
LDH

Mesaj de LDH » Mie Sep 05, 2007 3:07 pm

@LDH
"Cont si esti ca nou" - ce e cu expresia asta? Intreb ptr ca am un amic (de fapt un partener la un joc online) care asa isi punea subject la toate mesajele. Ori sunteti aceiasi persoana?
Adica sa iti faci8 cont sau sa te inscrii, inregistrezi, pe romaneste sau preferi sa vorbim pe engleza?
Adica ar fi trebuit sa spun "join now" sau "register" sau mai stiu eu cum

Prefer sa vorbesc romaneste
Toate cele bune,
LDH
dRacus

Mesaj de dRacus » Mie Sep 05, 2007 3:31 pm

aha. Ma mirasem, credeam ca sunteti una si aceiasi persoana - expresia fiind destul de rara.
LDH

Mesaj de LDH » Mie Sep 05, 2007 7:30 pm

dRacus scrie:aha. Ma mirasem, credeam ca sunteti una si aceiasi persoana - expresia fiind destul de rara.
Nu se stie, unii zic ca da altii zic ca nu... :-D
Toate cele bune,
LDH
cosmin78

Mesaj de cosmin78 » Vin Sep 07, 2007 10:57 pm

lume,puneti si voi plexiglas pe marginea maketei si asa nu va mai decoleaza
locomotivele
Cosmin
Scrie răspuns

Înapoi la “Prezentari colectii personale / colectii tematice”