Cel mai mare magazin din Germania

  • In perioada urmatoare o sa vi se solicite modificarea parolei. Pana la modificarea parolei, userul poate figura ca si blocat, odata modificata parola, userul este reactivat automat.
    Pentru orice problema va rog folositi butonul "Contact"

radu sofran

Well-Known Member
Trenulist
2 Februarie 2016
653
0
bucuresti
LOCATION
bucuresti
Cel mai mare magazin din Germania specializat in modelism se afla in Fraisilnger .
Are o suparafata de 250 metri patrati din care 150 metri patrati sunt alocati numai modelismului feroviar (trenulete de la toti producatori din austria,germania,slovenia si italia )
Pe ceilalti 100 metri patrati se afla avioane masinute altele decat cele la scara1/87.
101_2521.jpg

Aceasta este parcarea din fata magazinului
101_2519.jpg

intrarea din magazin
101_2520.jpg

imagini din interior
 
Nu puteam sa lipsesc si eu dintr o imagine a acestui magazin de unde am mai cumparat citeva vagoane
101_2517.jpg

101_2516.jpg
 
In continuare va las pe voi sa va destindeti cu imaginile pe care le am surprins de la acest magazin
101_2486.jpg

101_2487.jpg

101_2488.jpg

101_2489.jpg
 
Pentru fiecare dintre producatori exista cataloage separate pe care le poti consulta la fata locului ,ele se pot si cumpara dar pretul pentru tot setul este de 150 euro
101_2494.jpg

101_2495.jpg

101_2496.jpg

101_2497.jpg
 
am intilnit in acest magazin si un tip original din sibiu cu care am reusit sa vorbesc romaneste si care ne poate ajuta cu orice avem nevoie de la acest magazin
101_2515.jpg
 
Daca te mai uitai putin prin oras uite ce gaseai...
http://www.lokwelt.freilassing.de/modules/startseite.php

si o locomotiva facuta la resita gaseai acolo
http://www.lokwelt.freilassing.de/modules/gallery.php?action=show_gallery&ga_id=18
 
Ei, la asta ma refer io cand vorbesc despre bani si puterea noastra de cumparare.
Nu cred ca o sa apara prea curand prin zona pe la noi un astfel de magazin, deoarece cred ca nimeni nu-si permite sa stea multa vreme cu marfa pe stoc, plecand chiar de la ipoteza ca este un afacerist bine intentionat care nu vrea sa castige peste noapte.
Totusi, cred ca putem fi optimisti, daca reusim sa mentinem ritmul economic al acestor ani, intr-un viitor nu foarte indepartat vom avea si astfel de magazine, pentru ca ne vom permite sa cumparam mai mult.
Deocamdata eu sunt multumit ca macar miscarea on line este mult mai dezvoltata decat acu ceva vreme, si ma refer aici la locuri de tipul magazinului lui rally sau pe machete.ro de unde putem cumpara la preturi oneste zic eu cate ceva pentru ceea ce ne face placere.
Vrand nevrand, nu avem acelasi nivel de dezvoltarea cu zona vestica a continentului, dar cu putina rabdare cred ca vom prospera de la nivelul unor supermarketuri care se codesc in a duce kituri la magazine de profil si un comert electronic din ce in ce mai civilizat si profitabil pentru toti.