Reparatie tender

Lucrari asupra locomotivelor, metode, tips& tricks, etc.
Puiu_Tabara

Mesaj de Puiu_Tabara » Lun Noi 30, 2009 6:18 pm

Aduc din nou in actualitate aceasta masina. Si eu posed una si datorita lipsei de fonduri pentru alte investitii, ma gandesc s-o imbunatatesc. M-ar interesa daca in noua conjunctura (tinand cont c-au trecut 2 ani de la ultimul mesaj la aceasta masina) a reusit cineva sa-i schimbe motorasul, sau daca se potriveste cu al altei masini.
Urmatoarea etapa la masina asta daca reusim sa-i schimbam motorul ar fi digitalizarea ei si bineinteles schimbarea blocurilor "optice" moment in care daca depoul "Ursu" o primeste... va fi o cinste pentru mine.
mpursu

Mesaj de mpursu » Lun Noi 30, 2009 6:50 pm

Puiu_Tabara scrie:...Urmatoarea etapa la masina asta daca reusim sa-i schimbam motorul ar fi digitalizarea ei si bineinteles schimbarea blocurilor "optice" moment in care daca depoul "Ursu" o primeste... va fi o cinste pentru mine.
Putem incerca 8)
Cand vii la Oradea, te asteptam in vizita la Clubul Feroviar Crisana.
DORIN

Mesaj de DORIN » Mar Dec 01, 2009 3:07 am

eu nu o mai am. cu toate ca la un moment dat aveam ginduri mari legate de viitorul locomotivei in cauza, am stat si m-am gindit bine si am realizat ca problema ma cam depasa. piesele de care aveam nevoie erau greu de procurat, angrenajele lipseau aproape complet si era foarte dificil pentru mine sa o motorizez si peste toate mai era si lipsa timpului disponibil, necesar unei atit de laborioase lucrari.
sper ca a ajuns pe miini bune si pricepute care o pot valorifica mai bine si care ii pot asigura un viitor pe sine si nu intr-o cutie cu piese de schimb.
PARFUMUL DE EPOCA INTRETINE PASIUNEA ...
Scrie răspuns

• Advertisement

Înapoi la “Imbunatatiri, reparatii de locomotive, constructie de la zero”