Anunt important: [Local Link Removed for Guests]
Momentan sunt probleme cu trimiterea email-urilor spre yahoo, va rugam sa folositi seciunea Contact daca aveti probleme cu primirea email-urilor de resetare a parolei sau activarea contului

Intalniri intre pasionati la Cluj - imagini

Intalniri ale pasionatilor pretutindeni in tara sau afara.
Scrie răspuns
Florinn
Site Admin

Mesaj de Florinn » Mie Ian 30, 2008 10:09 am

Salutare,

vreau doar sa punctez ca ieri a avut loc intalnirea saptamanala la sediul Clubului, au fost prezenti:
Alinoch, Fleishmann, Adriana si Josef, Attila, Florin, Florina, Lucian, Cristi si DanDecoder.
Nu am facut poze, in mare s-a discutat ca de obicei despre ce mai e nou in domeniul nostru, Adriana si Josef ne-au promis multe noutati foarte curand, saptamana viitoare vor pleca la expozitia de la NĂźrnberg si ii asteptam sa vina cu "cosul" plin de acolo, de asemenea drum bun si lui Dan care pleaca si el la Germania azi.
Bineinteles ca "El presidente" nu putea lipsi desi e in Austria, el a fost prezent la telefon :).

O noutate, m-a mai sunat un posibil viitor membru care a vazut articolul nostru din ziar, saptamana aceasta nu a putut veni din cauza serviciului dar a promis ca va veni saptamana viitoare.

Urmatoarea intalnire va fi tot marti, saptamana aviatoare, va fi probabil una dintre cele mai importante intalniri din acest an, avem multe de discutat, se intoarce si Sandy pana atunci, deci, sa ne vedem cu bine.
Florin - Trainsylvania Railway Club, Cluj Napoca
Florinn
Site Admin

Mesaj de Florinn » Mie Feb 06, 2008 12:55 pm

Salut,

cateva poze de la intalnirea de ieri, in sala de sedinte:

[Link Removed for Guests] [Link Removed for Guests]

In sala dioramei Ionut si Alin au lucrat:

, altii au admirat:

[Link Removed for Guests]

Nu am facut prea multe poze, nici poza de grup nu am facut, totusi prezenta a fost:

Sandy, Fleishmann, Alinoch, Ionut, Florin, Florina, Lucian, Attila, Dan, Gabi T, Adriana, Josef, Campianu Ioan, Badau Ioan si inca 2 vizitatori, sper ca nu am uitat pe nimeni.

Avand in vedere ca unii membri au lipsit, tare ma tem ca o sa avem probleme cu spatiul foarte curand.

Ciao.
benHur

Mesaj de benHur » Mie Feb 06, 2008 8:21 pm

:aplauze: :aplauze: :aplauze:

Eu sunt nou printe trenulist, incerc sa gasesc in timisoara oameni cu care sa ma sfatuiesc, sa ne intalnim.Va invidiez pt. succesul vostru si pt. ce realizati acolo.

...toata stima!
Florinn
Site Admin

Mesaj de Florinn » Mie Feb 06, 2008 9:17 pm

Salut

vezi ca multi timisoreni participa la intalnirile de la Arad, i-a legatura cu baietii din Arad sa te puna in tema 8) (vezi subiectul intalnirilor clubului din Arad).

Bafta .
Florinn
Site Admin

Mesaj de Florinn » Vin Feb 08, 2008 5:39 pm

Salut,

ca urmare a faptului ca in ziua de marti a venit foarte multa lume si nu s-a putut tine o sedinta, cu alte cuvinte a fost ca la nebuni, ieri s-a tinut o sedinta a comitetului director al asociatiei, s-au discutat aspecte foarte importante legate de obiectivele imediate ale clubului, toti membri vor fi informati cu privire la deciziile luate.

O poza de ieri:

Vom reveni curand cu multe suprize, speram placute ;)
Florinn
Site Admin

Mesaj de Florinn » Joi Feb 14, 2008 12:54 am

Salut.

Iata ca revin cu poze de la intalnirea de saptamana aceasta.

A fost multa lume, primii au ajuns la ora 16:30 si tot ei au stins lumina la ora 22:00. A fost o zi foarte plina si constructiva, s-a lucrat la diorama, s-au testat modele noi de la Trix, s-a discutat despre expozitia de la Nurberg, Adriana si Josef au venit cu vesti foarte bune, au avut ce sa ne povesteasca.

Ca sa nu o mai lungesc, trec la poze, atmosfera in sala dioramei unde unii lucrau, altii povesteau, apoi se facea schimb de locuri:

[Link Removed for Guests] [Link Removed for Guests] [Link Removed for Guests] [Link Removed for Guests]

In sala de sedinte Cornel si-a etalat colectia de Y-uri, altii au consultat reviste si au impartasit idei, eu unul am ramas foarte placut surprins de usurinta cu care Josef invata limba romana, probabil ca are un profesor foarte bun :).

[Link Removed for Guests] [Link Removed for Guests] [Link Removed for Guests]

Prezenta:

Pe langa cei din poza, au mai fost prezenti Marcel si Radu, amandoi apar in celelalte poze.
sandy

Mesaj de sandy » Joi Feb 14, 2008 7:45 am

As dori sa completez faptul ca la aceasta intilnire au fost momente in care munceau simultan 4(patru) oameni! :grin: .Cu aceasta ocazie am admirat talentul exceptional al lui Radu in lucrul cu gletul.Propun sa-l poreclim "Michelangelo" si poate ne tencuieste sediul :-D .Foarte bine,Radu!
S-a muncit mult la "satul de pe deal" unde am incropit si o livada cu 6 pruni situata linga carciuma.In spate vom pune si un cazan de tuica,sper ca lucrarea sa fie gata pe cind vin fratii in week-end :lol:
s
Sandy-Trainsylvania Railway Club-Cluj-Napoca
Florinn
Site Admin

Mesaj de Florinn » Joi Feb 14, 2008 7:48 am

Sandy, nu am uitat de Radu si nici de prunii tai :).

Vor aparea curand poze la subiectul dioramei.
Florinn
Site Admin

Mesaj de Florinn » Dum Feb 24, 2008 8:54 pm

Salut

saptamana aceasta, marti, a avut loc o intalnire mai restransa, oamenii au fost "in recuperare" dupa intalnirea din 16, totusi au fost prezenti Sandy, Fleishmann, Lucian, Adriana, Josef si eu.

In mare am discutat putin despre cum am simtit fiecare intalnirea din 16, am navigat putin prin cataloage, apoi Lucian ne-a prezentat o cladire, poze mai jos:

Cladirea are si iluminare in interior, avand in vedere opera de arta prezentata, il astepam pe Lucian sa isi bage mana si la diorama.

Ne revedem ca de obicei saptamana viitoare, marti.
Florinn
Site Admin

Mesaj de Florinn » Mie Feb 27, 2008 5:12 pm

Salut,

cateva imagini de la intalnirea de ieri, s-a discutat, s-s muncit la diorama, s-a baut coniac :), Fleishmann a adus o aburoasa:

discutii, discutii:

[Link Removed for Guests] [Link Removed for Guests] [Link Removed for Guests]

Au fost prezenti Sandy, Fleishmann, Ionut, Lucian, Atilla, Adriana, Josef, Cristi, Dan, Eusebiu, un musafir de la Arad, si subsemnatul.

mai multe poze la subiectul dioramei.
sandy

Mesaj de sandy » Mar Mar 04, 2008 9:35 pm

Astazi,4 martie a avut loc la club o intilnire neoficiala,pentru ca Florin ,avind niste probleme,ne-a rugat sa o reprogramam pe miercuri.
Totusi,din reflex,a fost destul de multa lume:
Fleischmann Gabor,Attilla,D-l Badau(excelent asistent de lumina la facutul pozelor),Cornel,Ionut,Eusebiu,Sandy.Sper ca n-am uitat pe cineva.
Am facut poze pentru prezentarile locomotiveor BR 41 si Br 84,am lucrat la weathering pentru casele de la sat,Attilla a pus buruieni pe la stinci,Ionut si Eusebiu si-au reglat conturile,Gabor a tot comentat :lol:
Ne vedem miine in plen-ne asteapta foarte mari surprize!!!
El Presidente :grin:
Sandy-Trainsylvania Railway Club-Cluj-Napoca
Florinn
Site Admin

Mesaj de Florinn » Mar Mar 04, 2008 10:35 pm

Oi fi fost eu plecat cu treburi, da s-a nimerit sa trec prin gara exact cand a trebuit si mare minune ce am vazut :)
TGV-DAT

Mesaj de TGV-DAT » Mie Mar 05, 2008 2:51 pm

Felicitari, fratilor!
Asa sa fie tot timpul!
�Trenar, trenuletist innrait, fara vreo sansa de scapare...<br> Crescator si imblanzitor de "pui de Sarpe feroviar".<br>
Florinn
Site Admin

Mesaj de Florinn » Joi Mar 06, 2008 4:53 pm

Salut

cateva poze de la intalnirea e ieri cand a fost a doua intalnire pe saptamana asta.

S-a povestit, s-a lucrat la diorama, multa buna dispozitie.

Au fost prezenti : Fleishmann, Attila, Ionut, Sandy, Adriana, Josef, Doru, Florina si subsemnatul.

Nu am facut prea multe poze, totusi, am testat un vagon Fleishmann care masoara viteza trenului, la scara, adus de catre Adriana si Josef:

[Link Removed for Guests] [Link Removed for Guests] [Link Removed for Guests] [Link Removed for Guests]

Pe scurt, br120 de la trix a atins 205 km/h (viteza maxima in realitate 200)
br 189 tot de la trix a atins maxim 168 (in realitate 160 cred).

Am facut si doua poze la Sandy echipat cu echipamentul de plantat / recuperat iarba verde de acasa:

vom reveni.
Florinn
Site Admin

Mesaj de Florinn » Dum Mar 09, 2008 10:03 pm

Pe pagina 1 a acestui subiect gasiti relatari de la primele intalniri la Cluj, vor urma si altele, voi incerca sa refac toata articolele cu relatari despre intalniri la Cluj, asa cum au fost ele la data la care au avut loc.
Scrie răspuns

Înapoi la “Anunturi, intalniri ale pasionatilor.”