Daca apar probleme de vizualizare a forumului, un simplu clear la cache-ul browserului rezolva problema.

Propunere subiect despre istoria materialului rulant.

Anunturi asupra modificarilor ce apar pe forum. Propuneri de imbunatatire a forumului
ASB

Mesaj de ASB » Mie Aug 08, 2007 2:15 am

Intreb doar ! Ce ar fi daca pe viitor, forumul va fi destinat tuturor care colectioneaza machete ? Fie de avioane, fie de vapoare, fie de masini... etc. ! :?:

Am cautat imagini pe net cu diorame si machete si am vazut, ca nu numai in modelismul ferovial intalnim diorame si va spun sincer aratau bine de tot, si nu erau prea simple!

Cred ca ar fi o chestie interesanta !

Este doar o intrebare !
Multumesc !
LDH

Mesaj de LDH » Mie Aug 08, 2007 9:18 am

Pai, nu te opreste nimeni sa postezi lucrarile facute de tine, la galerie, indiferent de tema modelistica.
Daca ai o colectie de masini poti s-o prezinti tot la galerie.
Creezi un subiect nou si te desfasori.
Ideal ar fi sa nu pui pozele una dupa alta si cu asta basta.
Mai bine pui cate o macheta pe zi si ne povestesti despre ea: recenzia kitului (daca a fost in kit de montaj), modelul real, plusuri si minusuri ale machetei, tehnologia si materialele auxiliare folosite pentru realizarea ei.
Indiferent de domeniul modelistic mereu este ceva de invatat.
Eu, am spus-o de mai multe ori, activez, mai mult sau mai putin, pe forumuri destinate machetistilor "razboinici" si am ce invata de acolo.

Deci ai poarta deschisa sa ne incanti cu realizarile tale si sa ne impartasesti din experienta proprie.

Bafta!
Toate cele bune,
LDH
[Link Removed for Guests]
ASB

Mesaj de ASB » Sâm Sep 08, 2007 9:27 pm

Va rog sa nu mai dati aceeleasi mesaje, sau mesaje care nu au rost, daca ati observat forumul este cam dezordonat putin :( (imi cer scuze daca gresesc, dar cred ca nu) Ii cred pe moderatori ca nu fac fata tuturor mesajelor, dar pentru ai ajuta si pentru a face o ordine in date, va rugam inca odata nu mai dati aceleasi mesaje. Sper sa nu va suparati pe mine , dar trebuie de facut putina ordine in forum, caci in curand nu se va mai intelege nimic. :(
cosmin78

Mesaj de cosmin78 » Sâm Sep 08, 2007 10:19 pm

eu inteleg perfect,nu vad ce nu intelegi...iar cine face ordine pe forum sunt
moderatorii,iar pana acum nu s-au lasat asteptati
Cosmin
[Link Removed for Guests]
Scrie răspuns

Înapoi la “Anunturi si propuneri legate de forum”