Daca apar probleme de vizualizare a forumului, un simplu clear la cache-ul browserului rezolva problema.

Automobile 1:87

Prezentari automobile, avioane, vapoare, etc.

Scrie răspuns
LDH

Mesaj de LDH » Mar Aug 14, 2007 11:29 pm

Pai, atuci spor!
Toate cele bune,
LDH
[Link Removed for Guests]
rally

Mesaj de rally » Mie Aug 15, 2007 11:18 am

Sincer sa fiu, masinuta lupanului e atat de reusita, ca nici eu nu m-as fi abtinut sa o cumpar :oops: si sa o las pe acolo sa-mi incante ochii... na ca am zis-o...
Ca sa nu mai zic de machetele in diverse stadii, ce nu se poate sa nu aiba si ceva 1:72 pe acolo... fratii nu se pot abtine in fata frumosului :-D :-D :-D
In doar 4 ani, modelismul romanesc nu mai gangureste, vorbeste chiar limbi straine !
dan

Mesaj de dan » Mie Aug 15, 2007 1:55 pm

lupul_alb scrie: 2. 1:87 nu cred ca pot gasi prin supermarketurile noastre. doar la rally, dar parca imi vine sa iau altceva cu banii de pe ele.
Cine cauta si are putin noroc gaseste. Eu am gasit niste tiruri, Majorette parca, pe care chiar scria HO, precum si o masina de pompiere la scara 1:87 (asta sigur e Majorette). Deasemenea tirul Shell de la Cararama care il au si baietii de la Cluj pe macheta Shell.

Mai cauti mai gasesti, mai ales in Bucuresti. ;)
Cu toata stima,
dan
ASB

Mesaj de ASB » Mie Aug 15, 2007 3:03 pm

Ce lungime are Morganul alb ! :?:
LDH

Mesaj de LDH » Mar Aug 21, 2007 1:12 pm

Sa completam prezentarile cu auto 1:87.
Evident ca tot din Ep.II vine si acest Mercedes Benz 1938 apartinand Reichspost.
Modelul este din plastic si este produs de Roskopf.
Mai are ceva detalii de adugat: oglinzi, stergatoare si un carlig de remorcare.

[Link Removed for Guests] [Link Removed for Guests] [Link Removed for Guests]
Toate cele bune,
LDH
srazvi

Mesaj de srazvi » Vin Aug 24, 2007 9:11 pm

lupul_alb scrie: 1. pe cutie scria 1:72. desi alaturi de celelalte masinute 1:72 este mai mica.
2. 1:87 nu cred ca pot gasi prin supermarketurile noastre. doar la rally, dar parca imi vine sa iau altceva cu banii de pe ele.
In Arad, la magazinul Ziridava, la etajul 2 am vazut o gramada de masinute mai mici sau mai mari si pe ambalaj la toate scria 1:72 :-|
Ar trebui scrisa exact scara, asa ce fac, masor un model 1:1 si apoi masinuta sa vad ce scara este? :(|)
Imagine
alexx

Mesaj de alexx » Mie Ian 16, 2008 5:49 pm

ultimile doua sunt dacii ??
:grin:
Florinn
Site Admin

Mesaj de Florinn » Mie Ian 16, 2008 6:27 pm

Unul dintre putinele modele mercedes care imi plac in realitate, prezent la 1/87:

[Link Removed for Guests] [Link Removed for Guests] [Link Removed for Guests]
Florin - Trainsylvania Railway Club, Cluj Napoca
rally

Mesaj de rally » Mie Ian 16, 2008 6:47 pm

@Florinn
Din curiozitate :mrgreen: cat ai dat pe el ?
Scrie pe undeva "made in China" ? Ca prea seamana ambalajul cu Cararama sau Carbox .
In doar 4 ani, modelismul romanesc nu mai gangureste, vorbeste chiar limbi straine !
Endo_ro

Mesaj de Endo_ro » Mie Ian 16, 2008 7:03 pm

Unul dintre putinele modele mercedes care imi plac in realitate, prezent la 1/87:
Interesant ... am exact aceeasi masina, aceeasi culoare ... :-P
Am primit-o din Paris de la un magazin care nu mai stiu cum se numeste ... ceva cu "trenul albastru" si sub ea scrie "China". Si eu m-am mirat initial de aspectul cutiei, modul de prindere al masinii pe postament, insa dupa citirea celor mentionate am inteles care era spilul. :grin:
Endo_ro

Mesaj de Endo_ro » Mie Ian 16, 2008 7:04 pm

Si inca ceva .... cartonul ala cu Marklin face diferenta pana la 5 euro ... :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D
Florinn
Site Admin

Mesaj de Florinn » Joi Ian 17, 2008 12:10 pm

Ca sa va raspund tuturor, toate aceste masinute (maerklin, carbox, carama, altele care apar sub prezentarea asta, ca si carcasa si bumb de prindere) sunt facute in China, indiferent de brand, in aceeasi fabrica de acelasi producator Chinez, nu de alta dar am inca 6 cumparate din State, alt albalaj, alt producator pe cutie, alt pret, dar aceeasi mamaliga.

@rally asta a fost 13.8 lei 8), dar e acelasi produs care la tine costa 6lei, o sa ii caut o utilizare cartonului maerklin incat sa merite banii :-D

Lasand gluma la o parte, pana una alta, e acelasi produs, am fost constient de ceea cumpar, si chiar daca e facut in China, eu zic ca face banii, iar diferenta de bani a fost data (parerea mea) pe placerea de a intra intr-un magazin, a lua in mana 10 modele, a vedea ce culoare iti place mai mult si a pune in cos modelul care iti place.

p.s. nici nu m-am uitat sa vad ce scrie pe cutie, stiam ca e facut in China, dar cand ajung acasa o sa ma uit de curiozitate.
rally

Mesaj de rally » Joi Ian 17, 2008 12:20 pm

@florinn
Ahaa... ma batea gandul sa fac o comanda de 10000 de bucati, cu XTRO
scris pe ambalaj si sa cer 10 ron :-D :-D :-D o merita ? :oops:
Florinn
Site Admin

Mesaj de Florinn » Joi Ian 17, 2008 3:11 pm

:-D poti sa incerci, cine stie.

Totusi, eu unul astept sa creasca iarasi stocul la tine, chiar imi plac machetele facute de chinezul asta, iar pretul e foarte bun.
sandy

Mesaj de sandy » Joi Ian 17, 2008 3:58 pm

Eu am luat de la magazinul Central din Cluj machete 1:87 probabil de la acelasi producator cu...4,5 lei.Ultima data in decembrie.Dar asa cum zice si Florin,nu-i tot una ca le iau de la "doamnele" de la Jucarii sau dintr-un magazin unde am posibilitatea sa aleg.
Apropo,rally,ai putea sa le lasi si mai jos la pret.Daca la 4,5 renteaza.... :lol:
Scrie răspuns

Înapoi la “Alte categorii de modele”