Daca apar probleme de vizualizare a forumului, un simplu clear la cache-ul browserului rezolva problema.

Bancuri

Discutii diverse despre orice
Scrie răspuns
mixu

Mesaj de mixu » Joi Mar 26, 2009 8:45 pm

O unguroaica sta "la ocazie" in Aiud.

Opreste un TIR, se deschide usa, iar femeia intreaba, intr-o romana stricata:

- Sui pe mine pan' la Turda?

Tiristul:

-Sui pe tine si pan' la Cluj, da' cine tine de volan?
delly

Mesaj de delly » Joi Mar 26, 2009 9:16 pm

Intr-un compartiment al unui tren ce pleca din Gara de Nord erau un domn si o tinara mama cu un bebelus. Dupa ce a plecat trenul, mama a scos un sin pentru a alapta copilul. Acesta a inceput sa plinga, nedorind sa suga defel. Atunci tinara mamica i-a zis: ,,Daca nu vrei, atunci ii dau lui nenea...''
Pe la Cimpina, aceeasi poveste, copilul plinge iar mama ii zicea: ,,Daca nu vrei, atunci ii dau lui nenea...''. Apoi trenul trecu de Brasov, mama iar il imbia, copilul nu si nu. ,,Daca nu vrei, atunci ii dau lui nenea...''. Atunci domnul izbucni: ,,Doamna, hotaraste-te odata, eu trebuia sa cobor la Ploiesti...''
obiwan

Mesaj de obiwan » Sâm Mar 28, 2009 9:14 pm

Daca tot se educa populatia pe coclauri :
Buna ziua domnule doctor.
-Buna ziua, cu ce va pot fi de folos?
-Domnule doctor, din cand in cand imi apar doua pete verzi intr-e picioare, sus langa pasarica. Ce credeti ca ar putea fi?
Doctorul o consulta, si o intreaba:
-Aveti un prieten un amant ceva ?
-Domnule doctor va rog...sunt casatorita
-Doamna! daca nu-mi spuneti adevarul nu va pot ajuta, si va rog sa plecati.
-Da, bine, am un amant.
-Si este cocalar?
- ....!! Da.
-Atunci va rog sa-i spuneti ca cerceii lui nu sunt de aur.
djflavio

Mesaj de djflavio » Lun Mar 30, 2009 9:12 pm

O planeta trecea pe langa planeta Pamant si o intreaba:
- Ce mai faci, soro? Nu te-am vazut de milioane de ani!
- Nu prea bine, stii … mi-au iesit Homo Sapiens...
- Nu te ingrijora, o sa treaca...

Fat-Frumos ii zice calului sau:
- Mai, calule, tu stai aici, chiar pe locul asta, eu urc in turn la Ileana-Cosanzeana, dar daca vine zmeul, am sa sar pe fereastra drept pe tine, ca sa putem fugi, bine?
Calul ce sa zica, este de acord... daca trebuie, trebuie...
Fat-Frumos urca in turn, insa dupa un timp, se aude cum cineva bate la usa... Fat-Frumos sare pe fereastra, Ileana se aranjeaza, deschide, si la usa - ce sa vezi, era calul!
- Mai, fata, spune-i lui Fat-Frumos ca afara ploua, asa ca-l astept aici pe hol...

Un tip se duce intr-un restaurant si o intreaba pe ospatarita:
- Ce imi recomandati astazi?
- Chilli, spune ea, dar domnul de linga dv. a luat ultima portie.
- Bine, atunci voi bea doar o cafea.
In timp ce astepta cafeaua, il vede pe cel de linga el ca terminase de mincat, dar in fata lui mai era o farfurie neatinsa de chilli. Astfel ca il intreaba:
- Scuze, mai mincati portia aia?
- Nu, va rog, serviti-va!
Astfel, tipul nostru se apuca bucuros sa infulece. Cind ajunge pe la jumatatea farfuriei, gaseste un soarece mort in mijlocul mincarii. La vederea lui, i se face greata si vomita tot chilliul inapoi in farfurie. Tipul de linga el zice:
- Da, tot numai pina acolo am ajuns si eu!

Un lord se intoarce intempestiv acasa si-si surprinde nevasta in pat cu valetul. Hotarat, merge la panoplia din marele hol, ia o arma cu doua tevi, introduce doua cartuse si se intoarce la cei doi 'porumbei'.
Tacticos, ridica lent teava pustii, priveste prin catare si ... PAC, ii 'executa' un testicol necredinciosului valet... Apoi, ridica din nou teava pustii, priveste iar prin catare si...
Valetul, ingrozit, isi impreuneaza palmele a rugaciune si cu lacrimi in glas ii striga:
- Ai mila, stapane!... Mai da-mi o sansa!...
La care, lordul ii raspunde, calm:
- Prea-bine!... Balangane-l!...
lde2100

Mesaj de lde2100 » Vin Apr 03, 2009 9:20 pm

O blande o intreaba pe cealalta:Cum se scrie corect,Irak sau Iran?????
lde2100

Mesaj de lde2100 » Vin Apr 03, 2009 9:35 pm

Bush,Putin si basescu viziteaza toti trei cate o inchisoare in tara fiecaruia:
Prima data se duc la o inchisoare americana si deodate aud;AU!!!!ei intreaba ce s-a auzit,si li se raspunde:am avut un condamnat la moarte pe scaunul electric si l-am executat!
Pe urma vin la rusi,si la fel aud AU! si li se raspunde:am avut un candamnat la moarte pe scaunul electric,si l-am executat
Vin si in romania si aud:AUUUUUUU!AOLEU!SARITI!!,la care bush si putin intreaba:ce se intampla???la care li se raspunde:am avut un condamnat la moarte pe scaunul electric dar s-a oprit curentul si i-am dat foc!!!!!
Laur_

Mesaj de Laur_ » Dum Apr 05, 2009 9:06 am

Un oltean se urca intr-un tramvai si isi composteaza un bilet. Dupa 2 minute se duce si mai composteaza unul la care un calator mirat il intreaba : "Domnule de ce mai compostati inca un bilet?"
Olteanul ii raspunde : "Pai domnule daca vine controloru si pierd primul bilet il am pe al doilea ".
Calatorul razand : " Pai bine domne si daca il pierzi si pe primu si pe al doilea ce te faci?? " :-D
Olteanul : "Pai mai baiatule ma.. eu am abonament ma! " ;-)
ioana

Mesaj de ioana » Dum Apr 05, 2009 8:23 pm

:-D :-D :-D :-D :-D Laur_ bun bancul tau chiar m-a facut sa rad :grin:
vjr19

Mesaj de vjr19 » Lun Apr 06, 2009 3:21 pm

- Ma Gigi, sa vezi ce ploaie o sa-i traga... Ai vazut ce intuneric s-a facut in casa?
- Nu vine nici o ploaie, ba nevasta. Au inconjurat mascatii casa.
ioana

Mesaj de ioana » Lun Apr 06, 2009 9:26 pm

Cam complicata treaba cu Becali.. :grin:
ioana

Mesaj de ioana » Lun Apr 06, 2009 9:27 pm

Sper sa-i dea drumul din arest ca la cate a facut el pentru asta chiar nu ar trebui tinut inchis..
RazvanTI

Mesaj de RazvanTI » Mar Apr 07, 2009 8:17 am

asta totusi eu un topic de bancuri nu de polemici... scuze de interventie .
mie unul putin imi pasa de ce se va intampla cu el si pun pariu ca nu sunt singurul
victorian
Consilier Istoric

Mesaj de victorian » Mar Apr 07, 2009 5:29 pm

Cum am fi putut castiga meciul totusi:

Imagine
Dorin

"Dezvoltarea unui stat se masoara si prin starea retelei sale feroviare". Camillo Benso, Conte di Cavour
Dr2005

Mesaj de Dr2005 » Mar Apr 07, 2009 6:41 pm

Nici mă’car aşa...
ioana

Mesaj de ioana » Joi Apr 09, 2009 10:35 am

RazvanTI scrie:asta totusi eu un topic de bancuri nu de polemici... scuze de interventie .
mie unul putin imi pasa de ce se va intampla cu el si pun pariu ca nu sunt singurul

Nu am intrat in polemica fiindca nu m-am contrazis pe nimic :-) a fost o opinie doar un comentariu la banc. Nu e vorba de interesul pentru ce va pati, e vorba ca sta in arest pe un motiv superficial.
Scrie răspuns

Înapoi la “Discutii pe marginea liniei”