Bancuri

Discutii diverse despre orice
Scrie răspuns
cosmin78

Mesaj de cosmin78 » Sâm Ian 10, 2009 12:14 pm

:-D :-D :-D
srazvi

Mesaj de srazvi » Sâm Ian 10, 2009 3:10 pm

Sotul si sotia stateau plictisiti si se uitau la televizor. Deodata sotul ii spune sotiei:
-Draga spune-mi ceva care sa ma bucure si intristeze in acelasi timp.
Sotia sta, se gandeste si ii spune:
-Sa sti ca intre tine si toti prietenii tai tu esti cel mai dotat ca barbat!

Care este diferenta dintre un taur si un bou ?
R. Taurul poate deveni tata, pe cand boul numai unchi...

Bula se apropie de o colega de clasa si ii spune:
- Poti sa-mi dai fotografia ta ?
- Da' ce, nu poti sa dormi fara sa te uiti la mine? Ma iubesti asa de tare ?
- Nu. pur si simplu colectionez pokemoni!
gicu

Mesaj de gicu » Dum Ian 11, 2009 8:40 pm

Intr-o maternitate nasc o moldoveanca, o ardeleanca si-o negresa. Se incurca bratarile la copii si atunci doctorul zice:
"Sa-l chemam pe ardelean ca-i mai calculat si daca isi recunoaste copilul am scapat".

Vine ardeleanul si alege negrul, la care doctorul zice:
"Ce faci, bai, esti nebun? Nu vezi ca-i negru?".

La care ardeleanul raspunde:
"Da, dar unul dintre aia doi e moldovean si eu nu risc."
cristiCFR

Mesaj de cristiCFR » Dum Ian 11, 2009 11:49 pm

Un grup de ingineri si un grup de economisti calatoresc cu trenul la o conferinta. Fiecare economist are cate un bilet. Tot grupul de ingineri si-a cumparat un singur bilet. Economistii dau din cap dezaprobator si în taina se bucura de amenda pe care o vor primi inginerii la venirea conductorului.

Deodată un inginer striga: "Vine conductorul!" - la care toti inginerii alearga si se înghesuie într-o toaleta. Conductorul verifica biletele economiÂştilor. Vazand WC-ul ocupat, bate la usa: "Biletul la control, va rog!" Unul dintre ingineri împinge biletul pe sub usa, conductorul verifica si pleaca multumit.

La întoarcere, economistii se hotărăsc să folosească aceeaÂşi Âşmecherie. Cumpără deci un singur bilet pt. tot grupul Âşi rămân foarte miraĂži, văzând că de această dată inginerii nu au nici măcar un singur bilet. După un timp, strigă un inginer: "Vine conductorul!" EconomiÂştii aleargă imediat la toaletă Âşi se incuie acolo.

Inginerii se plimbă comod până la următoarea toaletă. Inainte ca ultimul să intre, bate la uÂşa toaletei cu economiÂşti, spunând: "Biletul la control, vă rog!"

ÂŞi morala poveÂştii? EconomiÂştii folosesc cu predilecĂžie metodele inginerilor... chiar dacă nu le înĂželeg cu adevărat!
srazvi

Mesaj de srazvi » Dum Ian 11, 2009 11:56 pm

Intr-o zi sotul vine de la servici si nu poate baga masina in garaj deoarece pe drumul spre garaj erau trantite bicicletele copiilor. Da sa bage bicicletele in garaj si gaseste jeepul deschis si cainele plin de noroi intins pe bancheta.Intrigat intra in curte unde vede copii intr-o balta de noroi, piscina era si ea plina de noroi, copii se jucau cu furtunul. Intra in bucatarie nu fara a observa ca geamul de la usa era plin cu palmute de ciocolata, clanta imbracata in felii de sunca si gaura cheii infundata cu un carnat.
In bucatarie curgea apa, frigiderul era deschis si continutul lui varsat pe podea, farfurii si pahare murdare peste tot. Pe masa o balta de suc. Pe jos nu se putea calca altfel decat pe mancarea catelului sau in continutul borcanelor de muraturi. Incepe sa isi caute sotia prin toata casa. Era un vacarm televizorul si calculatorul cu jocuri erau date la maximum.
Intra in baie unde prosoapele pluteau pe podea intr-o balta de apa murdara si sulurile de hartie igienica erau derulate pe pereti, tavan, prin cada si pe manerul de la usa .
In sfarsit isi gaseste sotia in dormitor relaxata cu o masca pe fata, bigudiuri in par. Citea o carte si asculta muzica cu castile pe urechi. O intreaba ce s-a intamplat. Ea ii raspunde. "Iti aduci aminte cand te intorceai acasa si ma intrebai ce am facut toata ziua? Ehhh ... astazi nu am facut nimic !!"
srazvi

Mesaj de srazvi » Lun Ian 12, 2009 12:01 am

Sotia: "Mai bine ma casatoream cu dracul!"
Sotul: "Aiurea, scumpo! Casatoria intre rudele de sange este interzisa!" :evil:
vjr19

Mesaj de vjr19 » Mie Ian 21, 2009 4:43 pm

Un tip dorea sa scape de motanul lui, il ducea departe de casa, dar motanul se intorcea de fiecare data. Acum il duse cel mai departe, pe un drum cu cotituri si ocolisuri. Ca rezultat, la intoarcere tipul se rataci. O suna pe nevasta- sa:
- Motanul s-a intors ?
- Da.
- Cheama-l la telefon.

Un terorist intra intr-un petshop, aflat la parterul unui zgarie nori:
- Am aici o bomba, in 30 de secunde toata lumea sa fie afara.
In spatele lui, o broasca testoasa:
- Ce magar esti, bah !!!
obiwan

Mesaj de obiwan » Mar Ian 27, 2009 10:12 pm

Politia rutiera la locul accidentului discutand despre importanta purtarii centurii de siguranta:
- Uitati-va la acest om care nu a purtat centura: cap rupt, mate pe parbriz, ochi in pomi, fara maini...
- In schimb, uitati-va la cel care a purtat centura... parca-i viu!
sandy

Mesaj de sandy » Joi Ian 29, 2009 1:21 pm

Intrebare:Ce e rosu si sferic?
Raspuns:Un cub verde facut de Tillig!
Sandy-Trainsylvania Railway Club-Cluj-Napoca
IonutTrif

Mesaj de IonutTrif » Joi Ian 29, 2009 1:23 pm

:-D :-D :-D :-D :-D :-D
Ionut - Trainsylvania Railway Club, Cluj Napoca (telefon: 0742 080 666; yahoo id: trifrazvan1977)
alin

Mesaj de alin » Joi Ian 29, 2009 4:23 pm

Bre, daca Tillig isi face forum, baneaza din start membrii Trainsylvania R.C., asa, de siguranta.
a.
Iasmin

Mesaj de Iasmin » Vin Ian 30, 2009 10:44 pm

Iti place sa fii mangaiata?
Sa fii atinsa ?
Sa fii pipaita?
Sa fii incinsa?

- Iti place sa simti respiratia celuilalt langa urechea ta?
Sau poate pe gat ori pe fata?
Iti place sa incerci pozitii noi?
Sa incepi rece si sa sfarsesti fierbinte si transpirata?

RATB... cu noi fanteziile tale devin realitate.
Incearca-ne!... 30 de zile alaturi de noi... la un pret ce sfideaza concurenta!

Culmea lenii:Sa iei metroul de la Dristor 2 la Dristor 1 in loc sa traversezi 50 metri!
Culmea culmilor lenii:Sa te intorci inapoi tot la fel!

Noaptea tarziu, 2 blonde se intorceau de la Discoteca Cristal. Fiindca nu mai circula nimic la ora aceea si intamplator se aflau in apropierea Garajului Floreasca, una zice catre cealalta : - Fata, pe bune dreptate se spune ca suntem proaste, hai sa furam un autobuz si sa mergem pana acasa. Zis si facut: una ramase afara de paza, iar cealalta intra sa fure un autobuz. Dupa aproape jumatate de ora, cea din urma se intoarce plangand. Cea care statea de paza o intreaba mirata Shocked Shocked Shocked:
- Ce ai fata, ce s-a intamplat?
- Fata, nu am gasit nici un 182 Sad Sad sa-l iau care sa ne duca si pe noi acasa, la Gara, si acum ce ne facem?
- Fata, dar tu chiar esti proasta rau. Nu puteai sa iei un 282 ca au traseu comun pana la Gara de Nord!!!

Bancul de sus a fost un panflet pentru a nu exista divergente cu conducerea RATB.

Doi zabauci de internauti stateau de vorba pe messenger: -Auzi ba...a inceput sa ninga afara. -Serios? Da si mie un link.
radubc

Mesaj de radubc » Sâm Ian 31, 2009 4:21 am

Imagine
Iasmin

Mesaj de Iasmin » Sâm Ian 31, 2009 8:24 am

De ce trebuie sa facem banucuri numai cu romani, iar noi sa radem de noi.
Scrie răspuns

Înapoi la “Discutii pe marginea liniei”