Apel la bun-simt

Intampinarea noilor veniti pe forum - aici ii asteptam sa citeasca regulamentul forumului si sa se prezinte
DORIN

Mesaj de DORIN » Mar Oct 27, 2009 10:55 pm

Inseamna ca nu ai inteles ideea. stiu ca e criza, ca lumea nu are bani. dar care e legatura cind te pune sa reti un produs mai bine de 3 saptamini? chiar nu s-a prins ca nu are bani? si daca nu are, nu poate sa sune sau sa scrie ca nu mai poate achita? In realitate e cu totul altceva. cu siguranta s-a razgindit si te lasa cu ochii in soare. fara nici o explicatie. nu ca nu are bani.... pur si simplu nu mai vrea sa faca respectiva afacere pentru care a girat cu cuvintul lui. si nici nu-i pasa ca te-a lasat cu ochii in soare. doar s-a nascut pe plaiurile mioritice si considera ca esti deja calit si obisnuit cu astfel de lucruri. la urma urmei nu mai conteaza inca o teapa in viata ca doar iei teapa de cind te-ai nascut, nu?
PARFUMUL DE EPOCA INTRETINE PASIUNEA ...
EA060

Mesaj de EA060 » Mie Oct 28, 2009 2:00 am

Alta intrebare Dorine: Tu ai mai gasit si alti clienti pentru produsele tale? Daca nu, atunci te superi degeaba. Pe bune.
dave

Mesaj de dave » Mie Oct 28, 2009 7:39 am

Nu se pune problema daca se supara sau nu degeaba, sau daca are clienti. Dar e de bun simt, cand vorbesti ceva cu un om, sa ramana vorba; si macar daca respectivii "pseudotepari" ar da un telefon atunci cand realizeaza ca nu mai pot plati ceea ce au rezervat prin rugaminti mieroase. Dar nuuuu, majoritatea stau si asteapta sa ii suni tu ca sa iti dea vestea trista, cum ca nu isi mai permit, ca au probleme de sanatate, etc etc. Pe mine asta m-a deranjat cel mai mult cand am avut de-a face cu oameni necunoscuti, ca vorbeam ceva cu ei si apoi trebuia sa fiu EU cel care suna ca sa aflu ca s-au sucit! Pai asta nu e din cauza crizei, e din cauza miserupismului!
Florinn
Site Admin

Mesaj de Florinn » Joi Oct 29, 2009 1:41 pm

Fratilor,
a fost departe de mine ideea de a dezbate aici sau in cadrul altui subiect despre ceea ce se discuta mai sus.

Adica, da-o incolo, in momentul cand esti neserios in relatiile cu ceilalti indiferent ca, cumperi sau vinzi, nu mai incap nici un fel de scuze.

Deci, eu am cerut parera majoritatii, sa vedem daca este dorita o astfel de rubrica, am vazut ca este, ok, o facem, haide-ti sa incetam discutiile off topic.

Ce ziceti?
Florin - Trainsylvania Railway Club, Cluj Napoca
bebeb

Mesaj de bebeb » Dum Noi 01, 2009 8:51 pm

salut nu sunt chiar nou printre voi dar se pare ca am facut ceva greseli si am fost scos din forum si imi pare foarte rau daca sunteti suparati pe mine.
Vechiul Nick-name era ionel_03.
VA MULTUMESC
Scrie răspuns

Înapoi la “Bun venit pe forum ! Citeste aici inainte sa mergi mai departe!”