pisicile fac parte din modelismul feroviar?

Discutii diverse despre orice
Scrie răspuns
Radu161

Mesaj de Radu161 » Sâm Mar 21, 2009 9:18 pm

Totusi, trebuie sa notam faptul ca generatia tanara, inca necuplata la remorca, vor trebui luati la pachet, cu tot cu trenuri. :grin:
Dor de duca, sa te-aduca...
[Link Removed for Guests]
LDH

Mesaj de LDH » Dum Mar 22, 2009 1:31 pm

Radu161 scrie:Totusi, trebuie sa notam faptul ca generatia tanara, inca necuplata la remorca, vor trebui luati la pachet, cu tot cu trenuri. :grin:
Noteaza ca si cei "vechi" au facut la fel, au fost luati "la pachet" :mrgreen:
Toate cele bune,
LDH
Radu161

Mesaj de Radu161 » Dum Mar 22, 2009 1:33 pm

Aici depinde cand s-a apucat fiecare de chestia asta, ceea ce n-am de unde sa stiu.
Am presupus ca unii au prins microbul dupa ce au fost inhamati la remorca. :evil:
Dor de duca, sa te-aduca...
LDH

Mesaj de LDH » Dum Mar 22, 2009 1:40 pm

Radu161 scrie:Am presupus ca unii au prins microbul dupa ce au fost inhamati la remorca. :evil:
Exista si astfel de cazuri, muuulteee..., iar cei "noi" au jumatate din colectie in portbagajul masinii :-D
Toate cele bune,
LDH
PDI

ANUNT PISOMANITAR

Mesaj de PDI » Dum Apr 26, 2009 7:11 pm

ANUNT PISOMANITAR!

Matz mic si cuminte, caut stapan, de preferinta modelist sau colectioanr feroviar!

Sunt cuminte...

ma joc frumos, fara sa stric ceva..

..nu-mi doresc decat un culcus cald...

...stiu la ce foloseste tavita cu nisip, dar ma mai apuca somnul...

Acum vorbind serios, matzul asta haladuieste prin tufele din jurul blocului, si daca n-ar fi fiara care nu-l place, sau nu vrea un intrus in ..."oras",

l-as tine cu drag. Chiar e cuminte, nu e genul care sa se catere pe mobile, m-ar bucura daca cineva si l-ar dori. E foarte mamos, si tine tot timpul sa stea lipit de tine.

Haaaai, luati-l carevaaaaaa.....

PDI-ul
Horia_Radulescu

Mesaj de Horia_Radulescu » Dum Apr 26, 2009 9:31 pm

Dane, trimiti pachet si in Alsacia? :-D
toate cele bune,
HR
PDI

Mesaj de PDI » Lun Apr 27, 2009 8:12 am

Da, cu CFR, vezi discutia cu cainii!

Alles gute!

PDI
Horia_Radulescu

Mesaj de Horia_Radulescu » Lun Apr 27, 2009 3:47 pm

eram serios, Dana si cu mine cautam pisoi simpatic...

cu CFR cred ca nu ajunge nici pana la Buftea ;)
toate cele bune,
HR
andreiul

Mesaj de andreiul » Mar Mai 05, 2009 11:32 pm

Of!
In urma cu 10 zile (acum doua sambete) mi s-a intamplat un necaz: una din pisicutele mele, este vorba de Piko, a profitat de faptul ca geamul de la sufragerie era pus pe batant si a iesit pe pervaz si nu a mai putut intra in casa. Nemaiputand intra, singura solutie a fost sa sara de la etajul 4; am constatat de-abia sambata dimineata lipsa ei; am vazut urme de labute pe aparatul de aer conditionat, iar jos, in fata blocului erau crengute rupte in cadere.

Unul dintre vecini mi-a spus ca a vazut-o a doua zi, adica duminica trecuta; de atunci o cautam in fiecare zi si eu si sotia si vecinul, este drept mai mult seara, cand venim de la servici, insa fara nici un rezultat; sper sa o gasesc....

In ziua in care am pierdut-o avea cam 9 luni

Iata cateva poze:
In prima zi acasa:

Mai maricica:

Pozele cele mai recente (cam in urma cu o luna):

Mama ei este birmaneza, iar tatal maidanez pur sange

Este inutil sa va spun cam cum ma simt; sunt convins ca cei care au sau avut vreun animalut stiu.

Aseara am fost cu nevasta la o terasa, iar la un moment dat am auzit un pisic care plangea; m-am dus sa vad ce se intampla si am gasit pe jos, pe trotuar o cutie de la pantofi, cu capacul pus; cand am deschis capacul, in interior era o pisicuta speriata, murdara si foarte foarte mica (nu are mai mult de o luna), evident abandonata de cineva...

Dat fiind faptul ca daca nu o luam, nu se stie ce s-ar fi intamplat, am decis pe loc sa o luam acasa.

Iata cateva poze facute ieri seara si in seara aceasta. Maine vreau sa o chem pe doctorita care se ocupa de animalutele noastre sa vada ce si cum, deoarece se vede ca a fost zgariata la o ureche si pe burtica; deasemenea, trebuie sa vedem cum stam cu parazitii. M-a frapat faptul ca desi i-am aratat o singura data, face la litiera; in rest este vioaie, mananca, doarme si se joaca. Pisica mare, Corvette este momentan in expectativa.

Trebuie sa va povestesc de ea si Piko; desi Piko nu este puiul ei, a adoptat-o in cateva zile, avand grija de ea pe tot parcursul celor 9 luni. Sper ca acelasi lucru se va intampla si cu micuta pisicuta, cu atat mai mult cu cat este foarte mica.

Iata cateva poze cu proaspat infiata pisicuta, pe care inca nu am botezat-o, dar cred ca o va chema ori Zuza, ori Lego, datorita petelor de diferite culori:

Oricum, daca o gasesc pe Piko si vor fi 3 pisicute, va fi perfect.

Urati-mi noroc cu micuta pisicuta si pentru reintregirea familiei.
Bafta tuturor! Andrei
Horia_Radulescu

Mesaj de Horia_Radulescu » Mie Mai 06, 2009 6:03 am

sper sa o gasesti... cunosc pe cineva aici in Alsacia unde o pisica a plecat la hoinarit si s-a intors dupa un an si ceva, dupa ce facuse si pisoi ;)
toate cele bune,
HR
Montalbano

Mesaj de Montalbano » Mie Mai 06, 2009 8:37 pm

@Andreiul : Poate o gasesti iti doresc, mie mi-a cazut de la balcon motanul...
Trebuie sa vezi pe zona apropiata sa o strigi, cu siguranta glasul familiar il va recunoaste, ideea e ca singura in mediu nou si in cautare de vechiul camin , e desorientata putin, daca e si lovita la picioruse ii e mai greu,
e bine sa o mai cauti :-|
Va salut,
<a href="http://montalbano.nasol.ro"><B>Montalbano Feroviar Petrolist</B></a>
andreiul

Mesaj de andreiul » Mie Mai 06, 2009 10:28 pm

@Montalbano - o caut in fiecare seara cand vin de la servici si cand am timp si dimineata inainte de a pleca; in plus, am un vecin cumsecade care se ocupa de tot ce are 4 picioare in fata si spatele blocului; el a vazut-o de 2 ori, dar din pacate inainte sa ii spun ca e a mea; de la el stiu ca e ok. Problema e ca, fiind in calduri, daca s-a luat la goana cu motanii prin alte zone, e greu de crezut ca se mai intoarce, necunoscand zona; in plus e foarte frumoasa, iar sansele sa o ia cineva in casa sunt mari.
Bafta tuturor! Andrei
dRacus

Mesaj de dRacus » Mar Iul 21, 2009 3:32 pm

Vad aici o multime de iubitori ai pisicilor. Am nevoie de o informatie de la voi.
La mine in curte , pe iarba, pisicile au descoperit o buda publica. Zilnic gasesc 2-3 rahati de pisica (pe ~5x5m)... Marea problema e ca juniorul meu inca merge in 4 labe si nu ma incanta ideea de a se tiri prin ei. In plus de asta iarba se "arde" in locurile respective.
Am incercat, fara rezultate, un aparat cu ultrasunete care cica ar trebui sa le indeparteze.
Nu am nimic impotriva lor, ficamea e indragostita de pisici dar... vreau sa ma scap de rahatii lor. Aveti vreo idee care sa ma ajute si sa nu-mi mai foloseasca curtea pe post de wc? Sau: exista nisip/pietris care sa le "atraga" sa-si faca nevoile intr-un loc anume? - Le-as amenaja o zona cu cea mai mare placere...
andreiul

Mesaj de andreiul » Mar Iul 21, 2009 3:45 pm

pisica este un animal cu foarte multa persoanlitate; ca atare, in cea mai mare parte a cazurilor pisica va face tot ceea ce afre ea chef sa faca. Concluzie: nu cred ca este cazul sa incerci sa faci ceva...
Bafta tuturor! Andrei
obiwan

Mesaj de obiwan » Mar Iul 21, 2009 4:05 pm

Greu cu felinele... azi e acasa, maine nu :-(
Poze facute de EX, in vizita la mine. Proaspat disparutul de acasa, motanul MISHU.
Recunoasteti ca are personalitate. Sper sa revina acasa intr-o zi cu soare

[Link Removed for Guests] [Link Removed for Guests] [Link Removed for Guests]

sfidand gravitatia in the jungle

la vanat:

[Link Removed for Guests] [Link Removed for Guests]
Scrie răspuns

• Advertisement

Înapoi la “Discutii pe marginea liniei”