Anunt important: [Local Link Removed for Guests]
Momentan sunt probleme cu trimiterea email-urilor spre yahoo, va rugam sa folositi seciunea Contact daca aveti probleme cu primirea email-urilor de resetare a parolei sau activarea contului

De la garnituri reale la garnituri pe diorama

Scheme de vopsire, compozitii de trenuri autentice, denumiri s.a.m.d.
Scrie răspuns
Gam3
Site Admin

Re: De la garnituri reale la garnituri pe diorama

Mesaj de Gam3 » Sâm Aug 25, 2018 5:08 pm

Pentru ca am luat un set LsModels cu vagon WLABm si WLBm, am zis sa fac niste poze cu un tren pe care ma chinui sa il fac de 10 ani.
EN 246 West-Kurier pe relatia Wien Westbf. / Feldkirch /Bregenz din anul 2006. Cu vagon transport auto pe relatia Wien Westb. / Feldkirch pentru ca in Bregenz nu este rampa.

Compunere aproape autentica:
1044 de la Roco
WLABmz 76-94 de la LaModels
WLBmz 76-94 de la LaModels
Bcmz de la LaModels
Bcmz de la Liliput
Bmpz Modulwagen de la Heris
Bmz de la Roco
Bmz de la Roco
DDm de la Roco

[Link Removed for Guests][Link Removed for Guests] by [Link Removed for Guests], on Flickr
[Link Removed for Guests][Link Removed for Guests] by [Link Removed for Guests], on Flickr

Fata de garnitura reala imi lipseste o cuseta Bcmz si 4 vagoane transport auto tip DDm pentru perioada cand mergea cu 13 vagoane. Nu o sa fac trenul cu toate vagoanele transport auto. O sa mai iau un set de la Roco si atunci fac trenul cand mergea in perioada cu cele mei putine vagoane, 10.

Compunerea de pe [Link Removed for Guests]

19*ÖBB WLABmz
18*ÖBB WLBmz
17*ÖBB Bcmz
16*ÖBB Bcmz
15*ÖBB Bcmz
13*ÖBB Bmpz
12*ÖBB Bmz
11*ÖBB Bmz
61*ÖBB DDm*Wien - Feldkirch**+
62*ÖBB DDm*Wien - Feldkirch**+
63*ÖBB DDm*Wien - Feldkirch**+