Daca apar probleme de vizualizare a forumului, un simplu clear la cache-ul browserului rezolva problema.

Trenuletele MEHANO

Informatii despre producatorii de trenulete.
Scrie răspuns
silviu20061

Mesaj de silviu20061 » Sâm Oct 07, 2006 3:06 pm

AM DE LA mehano 2 START SETURI CLASICUL ALPINE si start set marfa cu diorama HO T362 MAI PE SEARA REVIM IN SFIRSIT CU POZE acum trec la activitati gospodaresti adica pregatirea locului de joaca cu trenuletele pina apare fiul meu de la scoala
Pasinea mea:Trenulete Electrice-Caile Ferate la S&D
SILVIU @ DANY
[Link Removed for Guests]
silviu20061

Mesaj de silviu20061 » Mie Oct 25, 2006 7:25 pm

salutare frate LDH. parca spuneai ca pui poze cu americanele. voi pune si eu poze cu ce am tot de la MEHANO... hai ca le pun eu in seara asta, si astept sa le vad pe ale tale.... cand ai tu timp sa le pui.(pe mine ma ajuta fi'miu) 8)
In alta ordine de idei, haideti fratilor, puneti si voi poze cu LOCO americane si vagoane, de asemenea. :D
SILVIU @ DANY
silviu20061

Mesaj de silviu20061 » Mie Oct 25, 2006 7:50 pm

Iata 4 vagoane americane pe care le posed de la MEHANO.Vor urma inca cel putin 4 cam in 2 saptamani cand soseste comanda de la MEHANO.
SILVIU @ DANY
silviu20061

Mesaj de silviu20061 » Dum Oct 29, 2006 12:33 pm

Chiar asa putini fani MEHANO sunteti poate puneti cite ceva cu ce aveti si spuneti ceva ,o parere despre produsele MEHANO
SILVIU @ DANY
DORIN

Mesaj de DORIN » Dum Oct 29, 2006 3:24 pm

asa cum am mai spus mie imi plac produsele MEHANO. e drept , mai mult cele PRESTIGE, dar nici cu unele din clasa HOBBY nu ma pling. de exemplu si cred ca am mai spus, locomotivele cu abur MOUNTAIN si HUDSON sunt foarte bine realizate. am fost curios sa vad daca sunt cu adevarat lucrate bine si am cautat sa vad niste fotografii reale si subliniez ca diferentele sunt mici. poate intr-o zi o sa pun si niste fotografii. sa nu fiti pacaliti de faptul ca veti intilni in realitate aceste locomotive si in variante putin diferite de modelul facut de MEHANO. MOUNTAIN si HUDSON nu reprezinta exact o anumita locomotiva. reprezinta 2 clase de locomotive americane, cu un aranjament standard al osiilor. astfel in fotografii ale locomotivelor reale puteti intilni diferente de aranjament a pieselor de pe caroserie, chiar unele piese lucrate altfel sau in plus fata de modelul de la MEHANO. asta nu demonstreaza insa, asa cum ar spune unii circotasi, ca MEHANO nu face lucruri de calitate si ca nu respecta realitatea. o respecta destul de bine. e drept ca produce si unele lucruri mai putin reusite, dar in general se straduieste. mai toate firmele producatoare de trenulete fac compromisuri mai mult sau mai putin.
nu vreau sa spun ca MEHANO este o firma de top in domeniu. nu. dar pot spune ca are si produse de top! si asta pentru noi e bine.
priviti de aproape o locomotiva, pipaiti-o, comparati-o cu fotografiile modelelor reale si mai vorbim.
succes!
si sa stiti ca respect si opinia celor care nu prefera MEHANO. mai e si problema de gust! :wink:
PARFUMUL DE EPOCA INTRETINE PASIUNEA ...
rally

Recunoastere internationala

Mesaj de rally » Dum Oct 29, 2006 4:25 pm

Salutare trenulisti !
Eu pot cel mult sa spun ca-mi place un model sau altul din gama Mehano.
Dar sunt ALTII , a caror cuvant atarna greu si duce la o recunoastere internationala a calitatii unui produs :

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

In doar 4 ani, modelismul romanesc nu mai gangureste, vorbeste chiar limbi straine !
silviu20061

Mesaj de silviu20061 » Dum Oct 29, 2006 6:58 pm

Intradevar MEHANO este un nume care incepe sa se auda tot mai des printre trenulisti mai ales daca PIKO a conlucrat cu ei sau inca mai colaboreaza cu cei de la MEHANO asta este un lucru bun mai ales ca certificatele de calitate nu se dau pe ochi frumosi mai cu seama diplomele nu sunt de ici de colea asa ca MEHANO tine-o tot asa ca esti pe drumul cel bun :D
SILVIU @ DANY
connectorxp

Mesaj de connectorxp » Dum Oct 29, 2006 11:02 pm

Bravo Mehano , stiam eu ca Vossloh G2000 si BR250 Blue Tiger au ceva aparte :D , iar Blue Tiger ar fi prima locomotiva comandata , daca treec la H0 .
LDH

Mesaj de LDH » Dum Oct 29, 2006 11:08 pm

Pai una ai vazut-o la diesele
V160 sau BR 216 cum vrei sa-i spui
Mehano a reprodus capul de preserie adica 001
Locomotiva merge foarte bine si comparativ cu Piko nu face galagie cand ruleaza. La viteza mare parca ar avea un motor diesel si nu unul electric
Doua minusuri: ferestrele - se vede ca sunt din plastic si faptul ca nu are tractiune decat pe o axa a boghiului. Nu este chiar o nenorocire avand in vedere ca cele patru vagoane de calatori pe care le remorcheaza sunt foarte usoare

Imagine

Ca sa nu ma lungesc voi posta zilele astea imagini si descrierea locomotivei cu abur pentru manevra si a unui diesel american care desi e inmatriculat SNCF a circulat in realitate in Grecia sau Yugoslavia (!)
Toate cele bune,
LDH
LDH

Mesaj de LDH » Lun Oct 30, 2006 9:50 am

Salut!
Cum am promis revin cu celalalte doua locomotive de la Mehano
Vagoanele mei tarziu
Toate cele bune,
LDH
LDH

Mesaj de LDH » Lun Oct 30, 2006 10:07 am

Revin cu pozele ca a cazut netul si vedeti ce a iesit

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Cam atat pentru astazi
Scuze daca incarca greu dar nu le-am mai modificat
Explicatii mai tarziu
Toate cele bune,
LDH
silviu20061

Mesaj de silviu20061 » Lun Oct 30, 2006 10:07 am

Salut LDH vezi ca pozele nu se vad nu stiu de ce :shock: :?: vezi ce se intimpla ,Poate pui poze cu vagoanele alea noi daca le iei si imi spui cite ceva de ele ca sunt interesat sa le iau si eu :wink:
SILVIU @ DANY
silviu20061

Mesaj de silviu20061 » Lun Oct 30, 2006 10:09 am

Acum se vad :D nu ma uita :wink:
SILVIU @ DANY
LDH

Mesaj de LDH » Lun Oct 30, 2006 10:35 am

Sigur ca pun dar alea nu sunt Mehano sunt de la Piko
Sa se vada ca Piko face si lucruri serioase
Si tot de la Piko sunt si vagoanele de calatori cu doua osii si platforma "Thunderbox" la care diferenta dintre Junior si Expert era una singura - nu erau inscriptionate cu culoare - pe sasiu inscriptiile erau in relief - in rest exact la fel
Toate cele bune,
LDH
Scrie răspuns

Înapoi la “Despre producatori”