Diorama pe segmente a clubului TRC (topic pentru discutii)

Diorama la care lucrez
Scrie răspuns
Florinn
Site Admin

Mesaj de Florinn » Lun Ian 28, 2008 10:16 am

Nenea, hai pe skype, nu te mai face ca lucrii, luni dimineata :-D
Florin - Trainsylvania Railway Club, Cluj Napoca
IonutTrif

Mesaj de IonutTrif » Mar Ian 29, 2008 12:20 pm

El presidente, intre doua coborari pe partia de sky si 3 pahare de vin fiert s-a gandit sa-si scoata laptopul acolo pe partie sa vada ce ii mai fac supusii. Cand deschide pagina lovitura de teatru. S-au apucat de sat , sat in care partea de referinta trebuie sa fie crasma.
Asa ca pune repede mana pe celular si ne suna disperat sa nu terminam lucrarile pana nu vine :D:D ...

Si ca sa vada Sandy ce elemente distorsioniste pastoreste ii arat ce mi s-a dictat sa scriu:

"pai scrie asa cum iti dictez" ATILLA, CEL MAI NOU MEMBRU, A TERMINAT SATU` LU SANDY"
IN LIPSA LUI SANDY
sa vezi cum vine inainte de concediu back" :-D :-D

Lasand gluma la o parte , poate sa stea linistit, sa-si faca concediu in tihna ca este de lucru de numa acolo si o sa aiba timp si loc berechet sa se desfasoare.
Ionut - Trainsylvania Railway Club, Cluj Napoca (telefon: 0742 080 666; yahoo id: trifrazvan1977)
Udar

Mesaj de Udar » Sâm Feb 02, 2008 9:31 pm

Superb, a iesit chiar foarte bine. Florin, data viitoare poate incluzi si niste poze artistice cu zonele terminate, in care sa fie si niste trenuri ca sa ne lasi cu gura cascata si mai mult.
Prognosis

Mesaj de Prognosis » Sâm Feb 02, 2008 9:38 pm

Felicitari! Este extraordinara evolutia voastra! Avantajul unei echipe, al unui cumul de minti si maini de lucru este evident! Nu pot decat sa ma bucur vazand minunatiile pe care le creati cu atata migala! Bravos domnilor!
[Link Removed for Guests]
tudor_corbul

Mesaj de tudor_corbul » Sâm Feb 02, 2008 10:10 pm

Baieti felicitari si bafta in continuare.Nu credeti ca ar trebui o poza,doua de ansamblu sa stim si noi exact cum arata diorama? :grin:
Spor la lucru in continuare.Toate cele bune!!
Florinn
Site Admin

Mesaj de Florinn » Dum Feb 03, 2008 10:09 am

Multumim baieti!
tudor_corbul scrie:....Nu credeti ca ar trebui o poza,doua de ansamblu sa stim si noi exact cum arata diorama? ...
M-am gandit si eu la asa ceva, insa am zis ca astept sa mai fie terminate putin zonele in lucru.
IonutTrif

Mesaj de IonutTrif » Dum Feb 03, 2008 1:29 pm

SANDY:

nici intr-un caz sa nu pui verdeata pe zidurile noi de la portale sau pe ultimele stanci pentru ca nu sunt gata:

- la zidurile de la portale de la portale trebuie pus "gulerul" de sus si vopsite in aceiasi culoare cu portalul
- stancile au numai stratul de baza negru urmeaza sa fie vopsite artistic de catre Alin

In schimb satul (care acuma est in bucatarie) it's all yours :D
Ionut - Trainsylvania Railway Club, Cluj Napoca (telefon: 0742 080 666; yahoo id: trifrazvan1977)
rally

!!!

Mesaj de rally » Dum Feb 03, 2008 2:43 pm

Sincer, cred ca aveti toate sansele sa se implineasca visul vostru sa apareti in MIBA :aplauze: :aplauze: :aplauze:

Pt crasma din satul lui Sandy am "oamenii" potriviti :-D :-D

Imagine

[Link Removed for Guests]

Pacat ca au si fata de masa... :mrgreen:
In doar 4 ani, modelismul romanesc nu mai gangureste, vorbeste chiar limbi straine !
tudor_corbul

Mesaj de tudor_corbul » Dum Feb 03, 2008 4:24 pm

Ala din stanga pare a fi costel,cu basca lui aia neagra,da celalt din dreapta de ar fi avut palaria portocalie sigur era axinte :-D :-D
Florinn
Site Admin

Mesaj de Florinn » Dum Feb 03, 2008 6:04 pm

@Rally ar fi misto daca ne-ai arata un filmuletz cu cei doi betivi sa ii vedem "in actiune"
sandy

Mesaj de sandy » Dum Feb 03, 2008 11:05 pm

Stimati frati,
Ce sa zic,se pare ca daca am lipsit eu,ati avut mai mare spor ceea ce inseamna ca ar trebui sa schiez mai mult si mai des :lol:
Citeva aspecte,insa:
1.Avind in vedere ca satul nu e unul romanesc(vezi casele si biserica),nu cred ca e ok sa punem in mijlocul satului ulite neasfaltate,ca nu sintem la Palatca sau Ploscos.Eu mi-as dori o piazzeta cu piatra cubica,cu un monument sau fintina in centru si cu un (celebru de-acum )birt unde socializeaza suflarea satului.In rest,sa fie si primarie si o scoala si citeva masini
2.Toate lucrarile sint meseriase,se vede ca e unii la care le fileaza (in) bine lampile,doar ca e un pic prea curat.Nici in Germania nu-i asa,da'lasa ca rezolvam.
3.Oare unde gasim niste ferigi?Am vazut in MIBA si mi-au placut extrem de mult.
Pina marti,
Viva la Revolucion!
El Presidente 8)
Sandy-Trainsylvania Railway Club-Cluj-Napoca
alin

Mesaj de alin » Lun Feb 04, 2008 11:42 am

Viva la Revolucion, mio Presidente!Bine ai revenit!
Pai asteptam sa vedem ce faci cu satul ala, ca este de lucru la el mult , daca vrei sa iasa bine!De acord cu observatiile legate de drum, casele is luxoase rau, nu prea pusca cu ulitza noroiasa, dar pe aceeasi fundatie facut-a de Ionutz cu Atilla poti sa tragi un asfalt frumos cu glet+vopsea.Iar in "depresiunea" lui Ionut sa ramana drum colbuit....
a.
IonutTrif

Mesaj de IonutTrif » Lun Feb 04, 2008 11:56 am

sandy scrie:Stimati frati,
Ce sa zic,se pare ca daca am lipsit eu,ati avut mai mare spor ceea ce inseamna ca ar trebui sa schiez mai mult si mai des :lol:
Pai am facut o jumatate de metru patrat in vreo 5 sedinte :)
sandy scrie:Stimati frati,
1.Avind in vedere ca satul nu e unul romanesc(vezi casele si biserica),nu cred ca e ok sa punem in mijlocul satului ulite neasfaltate,ca nu sintem la Palatca sau Ploscos.Eu mi-as dori o piazzeta cu piatra cubica,cu un monument sau fintina in centru si cu un (celebru de-acum )birt unde socializeaza suflarea satului.In rest,sa fie si primarie si o scoala si citeva masini
Precum spuneam ai mana libera sa faci cum crezi ca e mai bine. Noi asiguram suport cu eventuale sfaturi legate de materiale. Oricum precum spunea Alin, drumul care iese din modul trebuie sa "puste" cu cel facut din praf. Eventual numai satul sa fie mai aranjat.
sandy scrie:Toate lucrarile sint meseriase,se vede ca e unii la care le fileaza (in) bine lampile,doar ca e un pic prea curat.Nici in Germania nu-i asa,da'lasa ca rezolvam.
In Elvetia asa e :D. Oricum , precum am spus inca nu e gata. Mai trebuie aspirat ce am pus ultima data, completat cu tufe, etc..
sandy scrie: Oare unde gasim niste ferigi?Am vazut in MIBA si mi-au placut extrem de mult.
Eventual sa ne arati MIBA si sa ne uitam prin cataloage..probabil Busch

Ne vedem marti
alin

Mesaj de alin » Lun Feb 04, 2008 12:13 pm

Felicitari lui ionut pentru modulu` semifinalizat.Super lucrare.No coment.In alta ordine de idei,( sau poate aceeasi)Florin, ne-ai spart cu pozele.
Scrie răspuns

• Advertisement

Înapoi la “Prezentari si discutii despre diorame”