Daca apar probleme de vizualizare a forumului, un simplu clear la cache-ul browserului rezolva problema.

Aici a fost 'Nebunia lui Lok'

Aici gasiti mesajele spam si cele care incalca regulamentul, sau mesajele care deraiaza de la subiect

Moderatori: Gam3, rally

Închis
catalin

Mesaj de catalin » Mar Feb 12, 2008 6:58 pm

[color=blue]Este drept ca nu la CFR ci in incinta Apemin Buzias si astazi, prin grija unor inimosi, sta pe un tronson de linie chiar in incinta intreprinderii pe care a deservit-o[/color]

au taiat-o...
All aboard !
LDH

Mesaj de LDH » Mar Feb 12, 2008 7:08 pm

catalin scrie:Este drept ca nu la CFR ci in incinta Apemin Buzias si astazi, prin grija unor inimosi, sta pe un tronson de linie chiar in incinta intreprinderii pe care a deservit-o

au taiat-o...
Daca nu ai fi Catalin as zice ca glumesti dar cum stiu ca nu glumesti cu lucrurile serioase nu pot decat sa-mi exprim regretul pentru ce s-a intamplat.

Nu-mi dau seama pe cine incurca.
Toate cele bune,
LDH
[Link Removed for Guests]
catalin

Mesaj de catalin » Mar Feb 12, 2008 7:09 pm

pe actualul posesor al fabricii. Au taiat-o in toamna.

Au fost mai multe astfel de locomotive prin tara. Poate ca mai exista vreuna pe undeva.
All aboard !
LDH

Mesaj de LDH » Mar Feb 12, 2008 7:15 pm

Si uite asa ni se taie aripile.
Toate cele bune,
LDH
LDH

Mesaj de LDH » Joi Feb 14, 2008 10:46 pm

lok scrie: un sut in fund e un salt inainte - dependent direct ca lungime de forta aplicata in bombeu.
Nu am inteles doua lucruri

- ce ai vrut sa spui mai sus ca nu prea se leaga?
si
- cu calul ce ai avut?
Toate cele bune,
LDH
silviu20061

Mesaj de silviu20061 » Joi Feb 14, 2008 11:24 pm

Pacat ca se intimpla asa ceva :( .Uite asa pierdem un om care stie intradevar cu ce se "mananca"trenuletele. :(
Pasinea mea:Trenulete Electrice-Caile Ferate la S&D
SILVIU @ DANY
Prognosis

Mesaj de Prognosis » Vin Feb 15, 2008 8:25 am

Ce s-a intamplat aici? De ce si-a scos lok posturili?
robertanasa

Mesaj de robertanasa » Vin Feb 15, 2008 9:27 am

Prognosis scrie:Ce s-a intamplat aici? De ce si-a scos lok posturili?
Intreaba-l pe Horia! :wink:
Cu respect,
Robert
Florinn
Site Admin

Mesaj de Florinn » Vin Feb 15, 2008 10:03 am

lok scrie:deoarece nebunia mea s-a mutat de ceva vreme la [Link Removed for Guests] mi-am permis sa-mi iau cu mine informatiile.

un sut in fund e un salt inainte - dependent direct ca lungime de forta aplicata in bombeu.
cu parere de rau,
la buna vedere si presiune maxima in cilindri.
Am rugamintea de a nu dezinforma publicul care urmareste acest forum, nu de alta, am vorbit si la telefon, sincer nu stiu cine ti-a dat un sut in fund, imi pare rau daca s-a intamplat asa ceva.

Astept pm de la tine legat de acest fapt, pe forum discutam de trenuri mari si mici ;).

o zi buna!
Florin - Trainsylvania Railway Club, Cluj Napoca
BOGDAN I

Mesaj de BOGDAN I » Vin Feb 15, 2008 1:22 pm

Am si eu o simpla nedumerire - ACEST FORUM ESTE AL NOSTRU AL TUTUROR SAU CAND X SI Y SE ENERVEAZA DIN DIFERITE MOTIVE NOI RESTUL PASIONATILOR ADICA ACUM 337 - TREBUIE SA LUAM PARTE LA PITICI LOR .
FRATILOR ESTE FORUM DEDICAT MODELISMULUI FEROVIAR NU ORGOLIILOR -HOBBY ,PASIUNE UITATI-VA IN DEX SI MEMORATI DEFINITIA ACESTOR CUVINTE
Daca ai ceva personal cu cineva de pe acest forum exista PM,YAHOO,MESS ,MOBIL , dar ca sa ajungi MATUR in ale trenuletelor si sa te porti mai rau decat un COPIL si sa-ti IEI JUCARELELE DIN CARE NOI TOTI AVEM DE INVATAT ,NOI RESTUL DE 337 CARE NU CONTAM CHIAR DELOC CA AM CARCOTIT IMPREUNA :-( , AM ARUNCAT CU PIETRE SI BOLOVANI NU AM CUVINTE CI DOAR UN GUST AMAR .
robertanasa

Mesaj de robertanasa » Vin Feb 15, 2008 1:30 pm

BOGDAN I scrie:Am si eu o simpla nedumerire - ACEST FORUM ESTE AL NOSTRU AL TUTUROR SAU CAND X SI Y SE ENERVEAZA DIN DIFERITE MOTIVE NOI RESTUL PASIONATILOR ADICA ACUM 337 - TREBUIE SA LUAM PARTE LA PITICI LOR .
FRATILOR ESTE FORUM DEDICAT MODELISMULUI FEROVIAR NU ORGOLIILOR -HOBBY ,PASIUNE UITATI-VA IN DEX SI MEMORATI DEFINITIA ACESTOR CUVINTE
Daca ai ceva personal cu cineva de pe acest forum exista PM,YAHOO,MESS ,MOBIL , dar ca sa ajungi MATUR in ale trenuletelor si sa te porti mai rau decat un COPIL si sa-ti IEI JUCARELELE DIN CARE NOI TOTI AVEM DE INVATAT ,NOI RESTUL DE 337 CARE NU CONTAM CHIAR DELOC CA AM CARCOTIT IMPREUNA :-( , AM ARUNCAT CU PIETRE SI BOLOVANI NU AM CUVINTE CI DOAR UN GUST AMAR .
Ai dreptate, dar este vorba de respect! Respectul este necesar intr-o comunitate ca lucrurile sa mearga intr-o directie buna. Daca cineva ajunge sa renunte la respect si incearca sa se impuna prin etalarea unor standarde personale in domeniu, atunci se ajunge la ce s-a ajuns.

Cu deosebit respect,
Cu respect,
Robert
Horia_Radulescu

Mesaj de Horia_Radulescu » Vin Feb 15, 2008 1:31 pm

buna Bogdan,

textele sterse de pe acest topic vor fi restaurate asa cum erau ieri dimineata. chiar daca lok nu mai vrea sa fie alaturi de noi, informatiile aduse trebuie sa ramana.

am trecut si eu prin anumite etape, am invatat mult ;) si acum mergem inainte!
toate cele bune,
HR
Florinn
Site Admin

Mesaj de Florinn » Vin Feb 15, 2008 1:32 pm

Bogdan, si ceilalti,

astfel de probleme vor aparea mereu, noi trebuie sa trecem peste ele, sa mergem mai departe si sa crestem comunitatea pe care ne-o dorim.

Scopul nostru este altul, daca vesnic ne vom impiedica de aceste mici neintelegeri nu vom reusi sa ajungem acolo unde ne dorim.

@Lok este banat, conform regulamentului (un user care isi sterge mesajele atrage dupa el banul) are numarul meu de telefon, daca doreste sa revina, usile ii sunt deschise :).

propun sa revenim la subiectul forumului.
Florin - Trainsylvania Railway Club, Cluj Napoca
lupul_alb

Mesaj de lupul_alb » Vin Feb 15, 2008 1:36 pm

nu stiu cine e vinovat sau cine nu, stiu doar ca imi pare rau ca pe acest forum nu e loc pentru toti, ca orgoliile ne dezbraca de orice intelepciune si, vorba bunicului meu, " supararea e pentru prosti". a nu fi inteles gresit, nu vreau sa jignesc pe nimeni, nici pe lok, pe care-l cunosc si-l admir, nici pe Horia ale carui lucrari tocmai le-am urmarit si le-am admirat. insa e pacat ca trebuie sa pierdem atat de mult.
Închis

Înapoi la “Mesaje offtopic”