Daca apar probleme de vizualizare a forumului, un simplu clear la cache-ul browserului rezolva problema.

Intalnire la Iasi

Intalniri ale pasionatilor pretutindeni in tara sau afara.
Gam3
Site Admin

Intalnire la Iasi

Mesaj de Gam3 » Dum Sep 24, 2006 8:14 pm

Salutare colegi trenulisti din Iasi.Ce spuneti de o intalnire,pentru inceput ,sa ne cunoastem (ca sa nu plec pe la Cluj/Oradea etc).Poate reusim sa facem si noi ceva,cred ca suntem ceva pasionati.Sper ca am sa vad ceva mesaje aici.
Floris

Mesaj de Floris » Lun Ian 01, 2007 11:56 pm

se pare ca esti singurul din Iasi..imi pare rau sincer
in curba sinele trosneau....
rally

!!!

Mesaj de rally » Mar Ian 02, 2007 12:45 am

Nu , nu e singur , dar nu toata lumea intra pe forumuri...
Gam3 am sa caut prin baza mea de date sa-ti dau niste telefoane sau mailuri , poate o puneti de un clubulet la Iasi ... :wink:
rally
In doar 4 ani, modelismul romanesc nu mai gangureste, vorbeste chiar limbi straine !
Gam3
Site Admin

Mesaj de Gam3 » Mar Ian 02, 2007 1:25 pm

Salutare,
Nu , nu e singur , dar nu toata lumea intra pe forumuri...
Sau daca sunt, nu sunt activi,conform listei de membri,din cei ce au trecuta locatia suntem 3 din Iasi,dar nu a rspuns nimeni.Pana acum am reusit sa ma vad cu persoane din alte judete,dar nu disper, este timp.Chiar luna asta am in plan sa vizitez 2 orase. :D

Rally daca ai telefoane sau mailuri,astept.
sandy

Mesaj de sandy » Mar Ian 02, 2007 2:32 pm

salve,
Baieti,va tinem pumnii!Dar,va rog sa nu uitati ca nu toti pot sau vor sa se dea pe net.La Cluj,unii dintre cei mai grei trenulisti refuza cu indirjire sa foloseasca internetul,desi sint oameni tineri.Aceasta se intimpla,dupa spusele lor(la care subscriu si eu) din cauza faptului ca forumurile de gen sint sufocate de informatii reziduale si nesemnificative de genul"sal,ce faci" su "sint gagici pe-aici?" si atunci e firesc faptul ca oamenii de valoare si seriosi sa-si vada de treaba si de diorame in loc sa se bage in seama si sa scrie mesaje doar ca sa-si faca "norma".In general,daca am face mai multe si am discuta mai putin si mai eficient,ar fi mai bine pentru toti.Cer scuze daca am devenit off-topic.
s
Sandy-Trainsylvania Railway Club-Cluj-Napoca
Gam3
Site Admin

Mesaj de Gam3 » Mar Ian 02, 2007 9:43 pm

Salutare,
........Aceasta se intimpla,dupa spusele lor(la care subscriu si eu) din cauza faptului ca forumurile de gen sint sufocate de informatii reziduale si nesemnificative de genul"sal,ce faci" su "sint gagici pe-aici?" si atunci e firesc faptul ca oamenii de valoare si seriosi sa-si vada de treaba si de diorame in loc sa se bage in seama si sa scrie mesaje doar ca sa-si faca "norma".
Asa este!!
DORIN

Mesaj de DORIN » Lun Ian 08, 2007 3:16 am

subscriu la cele afirmate mai sus.
sunt destui care au postat chiar de sute de ori dar nu au spus nimic pina acum (sau aproape nimic)!
ar fi buna mai multa actiune.
PARFUMUL DE EPOCA INTRETINE PASIUNEA ...
Florinn
Site Admin

Mesaj de Florinn » Mar Ian 09, 2007 9:14 pm

Saptamana trecuta am descoperit la Cluj un nou mare colectionar de trenulete care desi e tanar si se da pe net nu stia de existenta acestui forum sau de railwayfan, a descoperit si el surprins ca nu e singurul din Cluj. .. poate incerci si cu un anunt la ziar :lol:
rally

!!!

Mesaj de rally » Mie Ian 10, 2007 12:31 am

Sa fii trenulist , sa te dai pe net si totusi niciodata sa nu dai o cautare pe Google : trenulete ?? :?: :!: :idea: doar suntem pe prima pagina :wink:
PROBLEMA e ca multi au oroare de forumuri , crezand ca sunt un fel de CHAT , unde gasesti numai dialoguri de genul celor enuntate de Sandy.
Desi , aici trebuie sa-l contrazic un poco pe Sandy , noi incercam sa fim o familie , in care mai vorbesti si de altele nu numai ce-ai facut la servici si cum te-a spetit seful ; sau cum ar fi un colectiv de munca care vorbeste numai de afaceri (probleme de servici), fara sa schimbe o gluma , un zambet... :cry: mi-as da demisia urgent , sau as face misto de toti si toate pana m-ar da ei afara... :lol:
rally
In doar 4 ani, modelismul romanesc nu mai gangureste, vorbeste chiar limbi straine !
Gam3
Site Admin

Mesaj de Gam3 » Joi Ian 11, 2007 1:41 pm

Salut,
Multumesc Florinn pentru sfat.Ziarul cel mai citit din oras e la un etaj distanta de mine :lol: .
Gam3
Site Admin

Mesaj de Gam3 » Dum Mai 20, 2007 2:01 pm

Salutare!

Vineri 18.Mai pe fuga,numai pentru 2 ore :-( ,a ajuns pe la mine Mircea (Mpursu) din Oradea.Asa ca am facut repede o sedinta foto.
Mircea a venit cu BR 03 PIKO,eu am pus la bataie BR 01 PIKO si BR 18 LILIPUT.

[Link Removed for Guests] [Link Removed for Guests] [Link Removed for Guests] [Link Removed for Guests]

[Link Removed for Guests] [Link Removed for Guests] [Link Removed for Guests] [Link Removed for Guests]

Ultima oară modificat Dum Mai 20, 2007 2:20 pm de către Gam3, modificat 1 dată în total.
rally

Mesaj de rally » Dum Mai 20, 2007 2:18 pm

Felicitari !!! :aplauze:
Diorama aranjata, material rulant deosebit, se vede ca s-a pus suflet acolo.
:!: Si 2 cataroaie :grin: :
- In spatele Garii se vede OSB-ul... :-? Solutia: Placa 50x20 cm, imitatie drum roman, NOCH 93055, costa doar 19 ron, si e gandita pt piete, parcari etc.
- cred ca poti monta deja un poster peisaj, cer, nori etc pe fundal, efect garantat
(uitate la diorama lui pcg)
rally
Gam3
Site Admin

Mesaj de Gam3 » Dum Mai 20, 2007 2:36 pm

Rally,Multumesc!

Piatra nr.1:

Unde se vede OSB-ul va fi construit un satuc,acum nu am decat o casa si un restaurant cu terasa.La capitolul cladiri stau ff.prost,nu vreua sa ma grabesc in a cumpara numai sa am de pus acolo.

Si piatra nr. 2:

Am vorbit la o tipografie pentru un poster,trebuie numai sa duc poza,dar la fel,nu vreau sa ma grabesc.
Toate la timpul lor.
Gam3
Site Admin

Mesaj de Gam3 » Dum Mai 20, 2007 3:36 pm

Sambata pe la ora 22.30 apare si Mitica (Mity).Asa ca am bagat repede curent in sine (carbunii erau terminati de vineri).Cum cu o ora mai devreme ajunsese din nou Mircea,am scos repede aparatele foto.Si iata ce a iesit:

Mitica a venit cu 2 locomotive,BR 03 Roco si BR 211 PIKO.

BR 03 Roco
[Link Removed for Guests] [Link Removed for Guests] [Link Removed for Guests]

BR 18 si BR 03

[Link Removed for Guests]

BR 03 Roco & BR 03 PIKO

2 OZN-uri

[Link Removed for Guests] [Link Removed for Guests]

Poze facute de Mircea,oare de ce? :grin:

BR 03 PIKO

BR 03 Roco

Si BR 211 PIKO

[Link Removed for Guests] [Link Removed for Guests]

Dupa cum se vede,mai am mult de munca.

Gata,asta a fost tot.
Ultima oară modificat Dum Mar 09, 2008 1:20 pm de către Gam3, modificat 1 dată în total.
Gam3
Site Admin

Mesaj de Gam3 » Dum Mai 20, 2007 4:16 pm

Si un filnulet,BR 03 Roco cu sunet.

Scrie răspuns

Înapoi la “Anunturi, intalniri ale pasionatilor.”