Pcg si diorama lui

Diorama la care lucrez

Moderator: rrzxxx

Scrie răspuns
pcg

Mesaj de pcg » Lun Noi 27, 2006 8:09 am

Sal ,

Din pacate nu poti sa-l faci sa mearga mai incet decat daca pui un semireglabil pe el. Este actionat de un motor cu roata melcata.
silviu20061

Mesaj de silviu20061 » Lun Noi 27, 2006 8:23 pm

Salut baieti,ii multumesc lui Florinn pentru ca am putut vedea cele 2 filmulete care sunt super ,le-am descarcat in citeva minute daca se poate si nu deranjez as dori sa vad si filmuletele cu Blue Tiger ,Vossloh si G2000 poate se gaseste o modalitate mai usora ca cea pe care si pus-o mai devreme multumesc anticipat :D
Pasinea mea:Trenulete Electrice-Caile Ferate la S&D
SILVIU @ DANY
[Link Removed for Guests]
silviu20061

Mesaj de silviu20061 » Lun Noi 27, 2006 8:28 pm

Salut pcq superba achizitie cu telescaunul :D deadreptul impresionant inca o data felicitari pentru achizitie :D
SILVIU @ DANY
DORIN

Mesaj de DORIN » Mar Noi 28, 2006 5:34 pm

stiam de existenta acestui sistem pentru masini. e foarte interesant. e bine sa ai asa ceva montat pe macheta. da o nota de realism in peisaj, dar din pacate pentru multi dintre noi ramine doar un vis frumos datorita pretului prohibitiv. in bucuresti am vazut asa ceva pe la 4,5 milioane lei.
cit despre telescaun, super.
succes!
PARFUMUL DE EPOCA INTRETINE PASIUNEA ...
LDH

Mesaj de LDH » Mie Noi 29, 2006 9:43 am

PCQ!

Cred ca trebuie sa schimbi diorama
A devenit cam mica
Sistemele sunt grozave
O parere personala: telescaunul ar da si mai bine daca ar avea un traseu mai lung
Carcotasi :twisted:
Toate cele bune,
LDH
pcg

Mesaj de pcg » Mie Noi 29, 2006 10:36 pm

Sal ,

Iata o poza de familie cu o parte din divizia de motorizate ! :lol: Iar vagoanele le voi prezenta la infanterie ! :wink:

Imagine
Imagine
connectorxp

Mesaj de connectorxp » Mie Noi 29, 2006 10:47 pm

pcg scrie:Sal ,

Iata o poza de familie cu o parte din divizia de motorizate ! ....
La vagoane mai mult ca sigur ai nevoie de un obiectiv tip "Fisheye" , oricum este de invidiat colectia ta feroviara .

Vorba lui LDH , a devenit cam mica diorama , poate una ca la Cluj ar satisface "setea" de expansiune :mrgreen: .

La tine Blue Tiger-ul ce sunet scoate la deplasare , ma refer la sunetul scos de motor si angrenaje , nu la cel din decodor ???
Ca la al meu la mersul inainte (cu mecanicul in fata) scoate un sunet insesizabil , dar la deplasarea in "marsarier" scoate un bazait enervant la viteza mica , dupa un prag de viteza dispare si apare aproape de viteza maxima , aceste sunete apar si cand locomotiva se deplaseaza singura , fara vagoane .

Scuze de offtopic , astept raspuns .
Multumesc .
The Brain: Pinky, are you pondering what I'm pondering? Pinky: I think so Brain, but if you replace the P with an O, my name would be Oinky, wouldn't it?
pcg

Mesaj de pcg » Joi Noi 30, 2006 10:05 am

Sal,

La Blue Tiger nu am nici un zgomot. Problema se pune daca folosesti raze mici cum ar fi R1 si R2. In rest nu trebuie sa ai probleme.
connectorxp

Mesaj de connectorxp » Joi Noi 30, 2006 10:08 am

Pe R2 chiar nu are probleme , "ataca" curba cu viteza mare si nu da semne sa deraieze , mai greu tin vagoanele pasul cu ea :) .

O sa vb cu rally sa vad de unde provine zgomotul , eu zic ca e de la motor , desi doar cand se misca intr-un sens face zgomot , in celalalt merge cum ar trebui , faza asta o face de cand am luat-o , dar am zis ca trece dupa rodaj .
The Brain: Pinky, are you pondering what I'm pondering? Pinky: I think so Brain, but if you replace the P with an O, my name would be Oinky, wouldn't it?
silviu20061

Mesaj de silviu20061 » Joi Noi 30, 2006 1:12 pm

Salut pcq super colectia de "motorizate"dar nu vad Blue Tiger sau acesta apare in partea a-II-a din "motorizate' :?: cred ca la "infanterie"ar trebui sa pui vagoanele pe "plutoane"si "companii" 8) vezi ca are RALLY prelungiri pentru diorame sau te-ai hotarit sa faci ceva home made :?: te rog poate faci ceva sa vedem si noi filmuletele tale(la mine netul este ok si pc-ul este ok,poate niste linkuri,ceva) :D
SILVIU @ DANY
pcg

Mesaj de pcg » Joi Noi 30, 2006 2:37 pm

O sa public si partea a doua de motorizate, dar mai dureaza un pic. Filmulete o sa mai pun , dar pe masura ce avansez cu lucrarile.
pcg

Mesaj de pcg » Vin Dec 01, 2006 11:56 am

M-am apucat de citeva teste sa va pun live filmuletele.Daca iese o sa va invit la Movie Live Show.
silviu20061

Mesaj de silviu20061 » Vin Dec 01, 2006 5:46 pm

Asta este cool dar sa le si putem vedea si noi cei care nu prea putem vedea clipurile tale. :(
SILVIU @ DANY
Scrie răspuns

Înapoi la “Prezentari si discutii despre diorame”