Nebunia lui Gam3

  • In perioada urmatoare o sa vi se solicite modificarea parolei. Pana la modificarea parolei, userul poate figura ca si blocat, odata modificata parola, userul este reactivat automat.
    Pentru orice problema va rog folositi butonul "Contact"
da. sunt modificari care necesita o astfel de interventie. de ce vrei sa scapi de linia piko? e chiar asa de rea?
 
Are avioane in cap baiatul asta , cred ca de la mediul inconjurator de anul asta ,noptile nedormite si de la fetele de pe Republicii din Brasov :D
Sau trebuie sa recunosc ca Brasovul si Clujul sunt vinovati pentru "gargauni" ....
Oricum am incredere in ceea ce vrea sa faca :| si surprizele se vor tine lant (zala cu zala).
Niste "barabule well done" si niste harbuz cu ceva chirosti pe cand ? :D
 
se ofera ajutoare si din capatu celalalt de tzara
dar eu am aceeashi parere diorama asta trebuie dusa in mall si vanduta deoarece e super ok ...cine stie ce tata care nu are timp iar face un cadou copilului sau poate chiar lui :p

oricum poate este un nenea pe aici care doreste asaceva :?:
 
de valoare nici nu se pune problema ...din cate stiu eu acesta este cel mai accesat forum de specialitate si la capitolu diorame aceasta are cred eu cele mai multe accesari asa ca cifrele vorbesc peste 40000 de clicuri :x
 
mai, o avea el avioane in cap insa hai sa le alimentam ca sa zboare si mai bine!

omul vrea ceva mai bun si vorba aceea, daca la Dacie ii pui jenti de Audi RS6 tot Dacie ramane... reconstructia pe care o propune este radicala, insa merita tot ajutorul si... toti banii ;)
 
lupule, doar cu 2 macaze triple am necazuri, in special locmotivele cu abur fac nazuri. In rest sunt multumit de Piko. Bogdan in beci are Piko si nu are probleme.

Dupa o lunga perioada am reusit sa castig o licitatie pe ebay, vagonul pentru masini DDm OBB a ajuns in sfarsit in depoul meu.




 
buna Florine,

din poza asta
th_DSCF9691_resize.jpg


doar un WLABmz sau WLBmz de Goerlitz etajat mai lipseste ca sa ai un tren corect si autentic!

asa cum mai spuneam si in alta parte :) vopsirea in Blutorange (din 1986 incolo) si autocolantele cu reclama la trenurile auto OBB (de prin 1988 pana prin 1996) il fac un vagon polivalent, care merge la sfarsitul epocii IV si o buna bucata din epoca V, tocmai potrivit pentru acea 1044.2 in schema Valousek pe care o ai (care a tras asa ceva zilnic pe Wien West - Felkirch si Wien Sud - Graz/Spielfeld-Strass) pana sa apara 1x16!

de ce nu ii montezi retrovizoarele la 1044.2?
 
Salut,

am cumparat de pe ebay un set de cuple Kadee. Cuplele le folosesc la vagoanele care sunt trase de locomotiva DN2. In set sunt 4 cuple.



 
Dragute, Florine... singurele cuple la 1/87 care arata chiar ca cele adevarate si se pot decupla automat (las la o parte cuplele cu surub Proto 87 si compania)...

pe cand vagoane chinezesti pentru ND2? :D
 
Salut,

asa arata sambata trecuta locul meu de invartit trenulete:



asa arata astazi:


Pana refac ce am avut pana acum mai dureaza, am in plan sa fac 2 module si voi refolosi tot ce pot din traseul initial. De acum trebuie sa ma pun pe cumparat macazele Peco.
 
Da asa se lauda... si nu e singurul :evil:
:p

ganditiva ca sau scris 40 de pagini sa se ajunga la faza initiala de acum catziva ani :|
 
Am dat totul jos. Iedera e in pungulite, pietrisul e in apa ca sa scap de aracet, cladirile puse bine in cutii, polistirenul si mocheta sunt la gunoi.
 
Oare daca ii spuneam lui Florin ca in mesajul cu numarul 949 o sa-si prezinte OSB-ul gol golut ma credea ? :D
Sunt convins ca alti or sa-i urmeze exemplul :oops: si o s-o ia de la inceput cu alte planuri si mult mai profi , pana acum vorba unui intelept "Modelismul romanesc a fost doar un pic in coma... dar acum gangureste !" eu zic ca din anul asta modelismul romanesc a iesit din coma si se pregateste pentru o mare competitie :D

PS. Sefu de remiza dezafectata Iasi ca tot ne-am virusat impreuna cu "avioane in ale modelismului feroviar" ce zici daca inchizi topicul asta si il lasi doar pentru citire ? ce a fost a fost ... :D e doar o parere 8)