Bancute si jardiniere de peron home made

Constructii de cladiri si anexe la cladiri, diverse instalatii care nu intra la infrastructura, home made si nu numai.
Prognosis

Mesaj de Prognosis » Mie Ian 16, 2008 8:41 am

Amenajarea spatiului destinat peronului a luat sfarsit! Zidurile cu jardiniere sunt la locul lor iar florile s-au plantat! Dotarea peronului cu bancute si jardiniere a adus linistea in randurile valatorilor obositi sa astepte in picioare sosirea trenurileo in Orasul din Sufragerie!

[Link Removed for Guests]

stageexp

Mesaj de stageexp » Mie Ian 16, 2008 10:01 am

Felicitari Prognosis pentru ceea ce ai realizat.
Am avut ocazia pe la sfarsitul anului trecut de a-ti trimite un mail pe adresa siteului personal (cred).
Sunt intru totul de acord ca utilizarea materialelor "recuperate" alaturi de kiturile realizate de firmele specializate in domeniu este binevenita, deoarece deschide posibilitati nelimitate oricarui modelist: practic pe langa un pret accesibil da frau liber propriei initiative si creativitatii.
Sincer am fost cumva marcat de un reportaj tv de acum cativa ani, unde era prezentat un modelist ce confectiona la comanda machete pentru casele construite de o firma, plecand doar de la materiale recuperate.
Tehnologiile disponibile la ora actuala, debitarea sau gravarea laser, utilizarea propriei indemanari si a atelierului pe care fiecare si-l concepe dupa preferintele si posibilitatile proprii, kiturile disponibile pe piata se pot impleti cu rezultate extraordinare din punct de vedere estetic
Scrie răspuns

Înapoi la “Cladiri si anexe”