Discutii diverse

Moderatori: Florinn, IonutTrif

Florinn
Site Admin

Discutii diverse

Mesaj de Florinn » Mar Dec 25, 2007 12:12 am

Subiect pentru discutii diverse :lol:
Florin - Trainsylvania Railway Club, Cluj Napoca
IonutTrif

Mesaj de IonutTrif » Lun Ian 07, 2008 9:20 am

Atunci hai sa discutam aici despre site:

de 3 luni te tot apuci de el. Nu zic cu rautate da stiu f bine cum e cu timpul. In plus te pricepi la design cum ma pricep eu la cositorit sine :P :D
Eu zic ca merita sa dam 100 RON si sa avem un om care are exp si care il face sigur intr-o sapt.
In plus mie coleg de serv si toata ziua pot sa-l rog sa il mai bibileasca si sa mai faca cate ceva. Banii aia ii recuperam imediat dintr-un banner.
Ionut - Trainsylvania Railway Club, Cluj Napoca (telefon: 0742 080 666; yahoo id: trifrazvan1977)
Florinn
Site Admin

Mesaj de Florinn » Lun Ian 07, 2008 9:37 am

IonutTrif scrie:Atunci hai sa discutam aici despre site:

de 3 luni te tot apuci de el. Nu zic cu rautate da stiu f bine cum e cu timpul. In plus te pricepi la design cum ma pricep eu la cositorit sine :P :D
Eu zic ca merita sa dam 100 RON si sa avem un om care are exp si care il face sigur intr-o sapt.
In plus mie coleg de serv si toata ziua pot sa-l rog sa il mai bibileasca si sa mai faca cate ceva. Banii aia ii recuperam imediat dintr-un banner.
De 3 luni si eu tot zic, hai sa discutam cum il facem, si NU pe forum, ci la masa la o bere.

Si sunt impotriva ideii de a da 100 roni sa faca cineva doar "ca sa fie facut" prefer sa il fac eu klumea, si sa bibilesc la el pana is multumit.
IonutTrif

Mesaj de IonutTrif » Lun Ian 14, 2008 10:06 am

Am fost un duminica la club sa duc aracetul si am convenit cu Florin ca iar e dezastru : toate aruncate, murdarie.
Eu propun ca inainte de a mai inainta cu lucrul sa facem curatenie bec pentru ca:

- e de bun simt :) sa nu-l lasam tot pe Florin sa stranga
- incepem sa lucram la diorama la chestii de finete si nu mai putem sa avem toate aruncate si sa murdarim si sa stricam ce s-a facut pana acuma
- daca lasam asa mare mizerie numai incepe sa se depuna praf pe ce facem

Desi Florin spune ca se rezolva problema cu un sac eu propun totusi un aspirator nou (+ un pachet de saci): costa max 100 RON dar trebuie sa avem o scula buna de acuma inainte pentru a proteja diorama.

Totodata trebuie sa ne mobilizam sa pastram curatenia : acuma nu mai avem scuza ca lucram cu polistiren , taiem lemne , etc..este vorba de a spala ce am folosit (pensule , spaclu) si de a pune la loc.

Eu astazi ma duc sa cumpar saci de gunoi pentru ca nu mai sunt, si chiar maine ma apuc sa mai strans de pe acolo.
Ionut - Trainsylvania Railway Club, Cluj Napoca (telefon: 0742 080 666; yahoo id: trifrazvan1977)
IonutTrif

Mesaj de IonutTrif » Lun Ian 14, 2008 12:26 pm

In urma unor schimburi de mesaje am cazut de acord sa cumpar astazi un aspirator la un pret de aprox 80-90 RON + saci pt el + saci de gunoi mari.

Maine de la 16:00 impreuna cu Florin vom fi acolo la curatenie.
Florinn
Site Admin

Mesaj de Florinn » Mar Ian 15, 2008 9:23 am

Mesaj pentru Ionut ca nu raspunde la telefon ca de obicei:

- cand mergi dupa aspirator sa cumperi si 2 lacate mici, unu pentru cutia postala si unul pentru dulapul cu modele, si banda dublu adeziva, mersi.
- eventual intra pe skype inainte sa mergi azi la club sa vb.

Mesaj pentru Alin:

- s-a reparat curba taiata cum nu trebuie, te rog sa nu mai desfaci modulele pana cand se termina lucrarea acolo (cam 1 saptamana).

Ne vedem azi!

ciao.
sandy

Mesaj de sandy » Joi Ian 24, 2008 10:59 pm

Mesaj pentru membri:
Baieti,Miine dimineata plec la ski si ma intorc in 3 februarie.Vreau sa ne intilnim la Club marti,5 februarie ca sa punem la punct multe probleme.
Va rog sa va intilniti ca de obicei saptamina viitoare,sa lucreati cu aplomb,sa nu lasati gazul si lumina aprinsa si sa nu mincati sapunul :lol:
Puteti sa ma sunati oricind,ca am roaming.
O sa-mi fie dor de voi dar o sa ma gindesc tot timpul ce faceti.Stiti ca sint Fidel Clubului!
El Presidente :grin:
Sandy-Trainsylvania Railway Club-Cluj-Napoca
alin

Mesaj de alin » Vin Ian 25, 2008 9:24 am

@El Presidente Fidel Castro.Normal ca esti Fidel, daca esti presedinte, ca n-ai de ales :-D .Distractie faina si sa ne aduci o punga de zapada sa o punem pe diorama, pt o tema de iarna.
a.
Gabi_Todoran

Mesaj de Gabi_Todoran » Vin Ian 25, 2008 9:32 am

@sandy
Zapada multa in peisaj sa ai (pe drumuri nu) si distractie placuta!
cRistinel

Mesaj de cRistinel » Mie Feb 06, 2008 11:57 pm

benHur scrie::aplauze: :aplauze: :aplauze:

Eu sunt nou printe trenulist, incerc sa gasesc in timisoara oameni cu care sa ma sfatuiesc, sa ne intalnim.Va invidiez pt. succesul vostru si pt. ce realizati acolo.

...toata stima!
ai gasit unul,tot nou in microb :-P
benHur

Mesaj de benHur » Joi Feb 07, 2008 7:01 pm

...ok :grin:
lapuseanul

Mesaj de lapuseanul » Lun Feb 18, 2008 4:34 pm

Din ce am vazut in post-urile lui sandy, am inteles ca este un magazin (specializat) de trenulete in Cluj. Daca da, poate sa-mi spuns si mie cineva unde este localizat ?..poate imi fac un drum...
Multumesc!
Florinn
Site Admin

Mesaj de Florinn » Lun Feb 18, 2008 4:57 pm

SAlut,

magazinul se afla la adresa Str. Campului nr 122, este deschis zilnic cu exceptia zilelor de luni si marti.

Problema pe care risti sa o intampini este sa gasesti magazinul inchis deoarece Adriana si Josef si-au propus sa se mute la noua locatie pana la data de 1 Martie cand vor sa organizeze si o festivitate de deschidere.

Mai multe informatii [Local Link Removed for Guests] sau la numarul de telefon 0723730435 (D-na Adriana).
Prognosis

Mesaj de Prognosis » Joi Noi 06, 2008 8:17 am

Am citit acest material pe net. Foarte interesant! Felicitari!
[Link Removed for Guests]
[Link Removed for Guests]
Florinn
Site Admin

Mesaj de Florinn » Sâm Noi 22, 2008 11:26 pm

Salut,

cu o oarecare intarziera, dar sa fiu scuzat pentru ca am fost pe drumuri, ii urez lui Vali : La Multi Ani !!! si la cat mai multe aburoase in colectie!
Scrie răspuns

Înapoi la “Asociatia - Trainsylvania Railway Club - Cluj Napoca”