Daca apar probleme de vizualizare a forumului, un simplu clear la cache-ul browserului rezolva problema.

Impresii pro si contra despre magazinele de trenulete

Aici gasiti mesajele spam si cele care incalca regulamentul, sau mesajele care deraiaza de la subiect

Moderatori: Gam3, rally

sandy

Mesaj de sandy » Mar Iul 22, 2008 10:03 pm

Este interesant de vazut cum se intimpla in alte tari,pe alte forumuri,referitor la relatia retailer-client.
De exemplu:
[Link Removed for Guests]

Este clar ca acolo unde exista civilizatie,retailerii ies in intimpinarea clientului si sint atenti la dorintele lor.Dar sint si cazuri in care exista lipsa de comunicare cu clientii care,normal ,devin nemultumiti.
Bine ca macar nu-i ia nimeni la palme
s :grin:
Sandy-Trainsylvania Railway Club-Cluj-Napoca
Montalbano

Mesaj de Montalbano » Mar Iul 22, 2008 11:46 pm

Deci pentru cei din Timisoara,vorba lui Stage,nu avem ceva magazin specializat.
Eu am luat de la majoritatea surselor on-line cunoscute...O sa laud in special Trennet.ro, toata stima pentru ambalare si perfecta stare si fara repros ! La Rally mereu marfa a venit absolut repede si la fix ca program,mai ales ca o comand la job,unde o zi sunt ,o zi nu sunt...O sa laud mai ales pe Scristi din Braila unde am comandat cu banii inainte si de unde a venit marfa fara greseala in Timisoara si calitatea e ok.Sa specific ca eu comand TT si Scristi este printre putinii modelisti pe scara aceasta...Trenulet.ro este o sursa ca sa zic asa de neocolit pentru TT-isti,multe noutati sau SH-uri pot fi luate insa cu minutie in cercetarea modelelor.
Va salut,
<a href="http://montalbano.nasol.ro"><B>Montalbano Feroviar Petrolist</B></a>
divizia

Mesaj de divizia » Mie Iul 23, 2008 2:35 pm

Si ca sa fie treaba bine facuta, romaneste, ca de suntem romani si trebuie sa reactionam ca atare, am fost banat pe forum Railway Fan Romania.Iar explicatia nu poate veni decat din acest topic vis-a-vis de cele scrise de mine. Daca erau baieti destepti se uitau cate vizite le-am facut eu pe forum pana acum si se convingeau ca s-au ostenit degeaba. S-au mai facut si de .....Pentru unii Ceausescu n-a murit !!!
stageexp

Mesaj de stageexp » Mie Iul 23, 2008 2:42 pm

divizia scrie: S-au mai facut si de .....Pentru unii Ceausescu n-a murit !!!
n-are treaba exclusiv cu ala de-o decedat, cenzura se foloseste cu succes si in vest :grin:
Ideea este sa se prinda vanzatorul ca printr-o politica buna si un comportament decent, nu este nevoie sa cenzureze nici o opinie, iar in plus mai castifa si niste bani. Fenomenul este generalizat de situatia economica de pe la noi, unde nu se gaseste mai nimic in domeniu tehnic, de parca lumea nu ar mai avea nici un hobby pe meleagurile astea.

Incetul cu incetul or sa se mai spele lucrurile, daca puterea de cumparare devine ceva mai mare, si atunci cei care isi mai permit cate o "jucarie" indiferent de natura ei, or sa fie mai selectivi.
grandpagscout

Mesaj de grandpagscout » Mie Iul 23, 2008 11:22 pm

In Romania puterea de cumparare creste din pacate doar cu gura, ca atunci cand vine vorba de a da banul toata lumea devine retinut. Aici ma declar is eu vinovat. Nu dau avansuri pana nu vad modelul. E ca si la emisiunea aia "Nunta PeNeVe".
Din pacate va trebui o perioada lunga de timp pana se vor spala lucrurile, deoarece in romania nu exista o piata de hobby dezvoltata, si aici ma refer si la alte hobby-uri.

@ Montalbano: ma mir cum ii promovezi pe cei de la trenulet.ro, ca eu de la cati cunosc si au cumparat de pe acel site, au avut surprize foarte neplacute.
Toate cele bune!
Nagy Gabriel
sesamcave

Mesaj de sesamcave » Mie Iul 23, 2008 11:50 pm

@ divizia,

Acum ai descoperit faptul ca cei de la [Link Removed for Guests] nu au "sange in vine" si ca NU au curajul de a da o explicatie. :mrgreen: :mrgreen: :fluierat: :fluierat:

qed.
Marius.

PS:
Mai stiu eu pe unii care se bateau cu pumnul in piept ca trebuie sa luam atitudine cand vedem ceva in neregula.
Cin'sa fie ??? Cin' sa fie ???? :fluierat: :fluierat: :fluierat: :fluierat:
Ultima oară modificat Joi Iul 24, 2008 11:27 am de către sesamcave, modificat 1 dată în total.
HO...HO...HO.....si HOe...HOe...HOe...dragii mosului....

Roco Multimouse.....Am aceasta centrala ...
Florinn
Site Admin

Mesaj de Florinn » Joi Iul 24, 2008 8:59 am

Florinn scrie:Salutare,

administratia forumului a hotarat ca titlul acestui subiect sa fie schimbat, denumirea "cine mai trage tepe trenulistilor.." a fost considerata ca fiind tendentioasa si deloc potrivita pe acest forum pe care vrem sa il consideram unul serios.

Noua denumire este cea pe care o vedeti, sunteti liberi sa va expuneti opiniile pro si contra legate de locurile de unde va achizitionati trenulete, rugamintea este ca ele sa fie obiective, iar in cazul anumitor experiente neplacute, parerile sa fie expuse cu bun simt.

Va rugam de asemenea sa va ganditi ca ceea ce veti scrie aici trebuie in primul rand sa ajute modelistii si colectionarii si nu sa aiba ca scop denigrarea vreunui comerciant de trenulete.

In incheiere v-as ruga sa nu continuam discutia pe tema ideilor enuntate in acest mesaj de informare ci pe tema titlului subiectului. (va rog sa folositi optiunea PM pentru orice nelamurire).

Ciao.
Domnilor, va rog sa incetam cu acuzele aduse altora, fie ele fondate sau nu, va rog pe toti sa intelegeti ca aici nu este locul unde dam cu pietre sau radem de capra vecinului, fie ea precajita sau nu. Nu este interesul acestui forum sa imparta dreptatea cuiva, va rog sa intelegeti ca nu au ce cauta aici "urmarile" anumitor dispute purtate in alta parte, pe alte forumuri, etc.

Tema acestui forum este modelismul feroviar si trenurile si sunt atatea de spus in acest domeniu.

Multumesc de intelegere.
Florin - Trainsylvania Railway Club, Cluj Napoca
Florinn
Site Admin

Mesaj de Florinn » Joi Iul 24, 2008 12:28 pm

Administratia forumului a decis ca acest subiect va fi inchis si mutat la reciclare.

Motivele care au dus la aceasta decizie sunt urmatoarele:
- daca cineva are o anumita problema cu un comerciant ar trebui sa rezolve problema respectiva cu el si nu prin a 'spala rufele in public'
- nu este 100% corect ca cineva sa fie acuzat aici si sa nu poata avea dreptul la replica
- in cazul in care ar avea dreptul la replica s-ar incepe o discutie 'replica la replica la replica" si asa la nesfarsit, care nu are nici o legatura cu tema acestui forum
- involuntare atunci cand esti nemultumit de un comerciant cazi in pacatul de al denigra, acuza, chiar daca motivat. Nu asta dorim sa devina acest forum, un loc de aruncat cu pietre in cei care au gresit.
- chiar daca trebuie sa sacrificam dreptul de a ne putea da cu parerea pro si contra, consideram ca asta este cea mai buna solutie.

Multumim de intelegere.
Florin - Trainsylvania Railway Club, Cluj Napoca
Închis

Înapoi la “Mesaje offtopic”